Продукциски куќи во МК?

Дискусија во 'Канта' започната од Jule.Sk, 10 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Мислев дека темава треба да ја сместам во Музика ако грешам и ако има ваква тема тогаш канта.

  Сакав да прашам дали знаете колку продукциски куќи имаме и кои навистина се квалитетни што донеле врвни музичари кај нас?Пред се треба да се покани музичарот од продуценска куќа за да ја посети земјата,мислам дека е така или пак продуценската куќа да го донесе.
  Единствено што памтам дека кај нас дојдоа Дејвид Гета 2х, Тиесто и Фифти сент и на други не се сеќавам ама да потенцирам зборам за музичариве од Америка,Франција....а да не знаете можеби која продукција ги донесе или покани Дејвид,Тиесто и Фифти сент?

  За Србиве и Хрвативе знам дека ни се почести гости ама за жал не ги слушам.
  Како продуценски куќи знам дека Аволон и Томато се нешто појаки имаше мислам дека уште една Македонија или слично нешто после Јованов рекордс и др не знам.Инаку би сакала да донесат нешто од поголемиве ѕверки кај нас зошто знам дека ќе имаат буџет ние сме си такви КАЈ КУМ НИЕ ДРУМ :D
  на пр:Бијонсе,Бритни,Мадона,Гага,Адел,Џаеси Џеј,Бруно Марс,Лил Вејн,Сен Паул,Енрике Иглесиас,Џастин
  ииии уше мн други.
  Епа сеа повелете кажете што мислите вие и кого би сакале да видите овде кај нас? :)
   
 2. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Не сум сигурна дали насловот ти е во контекст со прашањето кое го постави. Ама нема везе, ќе си одговорам.
  Би сакала да ја видам Џеси Џеј во Македонија, како и Биберчето, Џастин Тимберлејк, Бијонсе, Адел, Уан Дирекшн и Д Вантед. Бесконечна листа, али би заокружила на овие. :)
   
  На Lolo5, Heartbeat и Jule.Sk им се допаѓа ова.
 3. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Сега Џеси Џеј ќе оди во Белград на големиот спектакл Belgrаde Calling. :(
  А кај нас нешто ќе има вакво ќе дојде некогаш не бидејќи никој нема да ја покани ете тоа се
  нашите продукциски куќи
   
  На Heartbeat му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Алиша Кис, ГАГА ! :inlove: Бијонсе , Енрике, МИКА :inlove: , Бруно Марс, Оли Марс....предолг ми е списоков.... My Chemical Romance, Hurts, Kings of Leon....
   
 5. JessieJ12

  JessieJ12 Нов член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Znaete li nekoja makedonska produkcija osven Avalon koja organizira koncerti peaci od stranstvo?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.