1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Продукциски куќи во МК?

Дискусија во 'Канта' започната од Jule.Sk, 10 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Мислев дека темава треба да ја сместам во Музика ако грешам и ако има ваква тема тогаш канта.

    Сакав да прашам дали знаете колку продукциски куќи имаме и кои навистина се квалитетни што донеле врвни музичари кај нас?Пред се треба да се покани музичарот од продуценска куќа за да ја посети земјата,мислам дека е така или пак продуценската куќа да го донесе.
    Единствено што памтам дека кај нас дојдоа Дејвид Гета 2х, Тиесто и Фифти сент и на други не се сеќавам ама да потенцирам зборам за музичариве од Америка,Франција....а да не знаете можеби која продукција ги донесе или покани Дејвид,Тиесто и Фифти сент?

    За Србиве и Хрвативе знам дека ни се почести гости ама за жал не ги слушам.
    Како продуценски куќи знам дека Аволон и Томато се нешто појаки имаше мислам дека уште една Македонија или слично нешто после Јованов рекордс и др не знам.Инаку би сакала да донесат нешто од поголемиве ѕверки кај нас зошто знам дека ќе имаат буџет ние сме си такви КАЈ КУМ НИЕ ДРУМ :D
    на пр:Бијонсе,Бритни,Мадона,Гага,Адел,Џаеси Џеј,Бруно Марс,Лил Вејн,Сен Паул,Енрике Иглесиас,Џастин
    ииии уше мн други.
    Епа сеа повелете кажете што мислите вие и кого би сакале да видите овде кај нас? :)
     
  2. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Не сум сигурна дали насловот ти е во контекст со прашањето кое го постави. Ама нема везе, ќе си одговорам.
    Би сакала да ја видам Џеси Џеј во Македонија, како и Биберчето, Џастин Тимберлејк, Бијонсе, Адел, Уан Дирекшн и Д Вантед. Бесконечна листа, али би заокружила на овие. :)
     
    На Lolo5, Heartbeat и Jule.Sk им се допаѓа ова.
  3. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Сега Џеси Џеј ќе оди во Белград на големиот спектакл Belgrаde Calling. :(
    А кај нас нешто ќе има вакво ќе дојде некогаш не бидејќи никој нема да ја покани ете тоа се
    нашите продукциски куќи
     
    На Heartbeat му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Алиша Кис, ГАГА ! :inlove: Бијонсе , Енрике, МИКА :inlove: , Бруно Марс, Оли Марс....предолг ми е списоков.... My Chemical Romance, Hurts, Kings of Leon....
     
  5. JessieJ12

    JessieJ12 Нов член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Znaete li nekoja makedonska produkcija osven Avalon koja organizira koncerti peaci od stranstvo?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.