1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проект Писта (Project Runway)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LivingGlam, 20 мај 2011.

  1. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Какви ви се импресиите за 9 сезона до сега? Јас само што почнав да ја гледам! :)
     
  2. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Meне ми е многу слаба некако, ко да чекам да почне предизвикот ама никако да почне. Едвај 2-3 епизоди до сега да ми се свиѓаа, а веќе се на крај. Нема да спомнувам кои за да не ти откријам предвреме. Само ќе кажам дека во една од епизодите една учесничка ги изгуби парите и мораше да направи креација за 10тина долари....и тоа ми беше едниствениот предизвикувачки момент во оваа сезона. Се друго ми е некако видено, а и нема некои комбинации што ептен ми влегле во очи ко од предходните сезони
    Само една девојка ми е многу оригинална
     
    На LivingGlam и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.
  3. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Како ви се свиѓаат финалистиве? :)
     
  4. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Јас не ја гледав последнава сезона воопшто. Некако подобро ми е да ги гледам континуирано, плус првата епизода не ме воодушеви ама ич, и немав желба да гледам.
    Сега штом дошле до финале, може да почнам со епизодите.
     
  5. roberta-rubi

    roberta-rubi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    61
    А на која програма се емитува сега и кое време е?
     
  6. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    ^ Роберта, ја гледаме онлајн, не се емитува на наша телевизија.

    Инаку јас конечно ја изгледав деветтата сезона, чекав да ми се соберат сите епизоди за да ми биде интересно. Впечаток... невпечатлива. Немаше ни еден дизајнер за кого навивав, сите ми беа просечни.
    Меѓу нив дефинитивно најдобар беше Виктор во однос на конструкција и изведба, само на крајот му недостигаше малку имагинација, тие црните проѕирни парчиња што ги вметна во колекцијата му ја одзедоа победата. А отстрани други, поубави креации и ги стави сиромашните црни на нивно место. :worried: Штета.
    Најмногу фантазија имаше Џошуа, ми се допадна неговата крајна колекција но пак недостигаше нешто. Сепак од четирите финалисти ми беше омилен.
    Ања... па не ми е ништо посебно, и искрено мислам дека не ја заслужи победата. Не ми беше оригинална колекцијата, за разлика од некои фантастични победнички колекции од минатите сезони, еве ќе го земам Кристијан Сириано за пример - не може ни да се спореди бе. Колекцијата од Ања ми беше како да го направила истиот фустан десет пати со различен материјал и мали промени.
    Ми се допадна Кимберли, но просечно.
    Се’ на се’ слаба сезона во поглед на дизајнери.
    Ми се допаѓаше Ентони Рајан како лик.
    Не ми се допаѓаше Берт, многу здодевни креации, а и лош карактер. На крајот се поправи малку впечатокот за него како личност, ама не и креациите. Ме нервираше што Хајди го туркаше и го бранеше низ цела сезона.
    Инаку сигурно знаете доколку сте ја гледале сезоната, Ања е поранешна Мис Тринидад и Тобаго.
    И уште ова да го кажам - многу ме нервираше постојаното нагласување дека научила да шие пред 4 месеци. Е добро де, еднаш се изненадив, ама во секоја епизода по десет пати тоа се спомнуваше. Ме потсеќаше на една моја колешка од факултет која секогаш лажеше дека книга не фатила - "абе сега во комбе по пат само разлистав" - и секогаш пополнуваше тестови со напамет набубани дефиниции. :^)
    И Ања постојано нагласувајќи го тоа сакаше да постигне воодушевување дека е голем талент. Е добро де, талентирана си, ама не најталентирана и тоа што шиеш 4 месеци не е оправдување кога си во натпревар.

    И тажна вест - All Stars требаше да почне веднаш после завршувањето на деветтата сезона, но одложено е (не се знае за кога). :@
    А толку го чекав. :(
    Еве ги наптпреварувачите во All Stars:
    Mondo Guerra (јеее, гоу Мондо), Austin Scarlett, Anthony Williams, April Johnston, Elisa Jiminez, Gordana Gehlhausen, Jerell Scott, Kara Janx, Sweet P Vaughn (повторно :^) , колку што се сеќавам и во минатиот All Star Challenge беше дел од натпреварувачите, значи ова и’ е трета шанса :^) ), Kenley Collins, Michael Costello, Rami Kashou ( :inlove: едвај чекам да видам што ќе покаже) и Mila Hermanovski.
    Добро е, најталентираните се тука, само недостига еден од моите омилени - Џеј Николас Сарио. :doh:
    Ќе ја почекаме оваа специјална сезона, сигурно ќе биде интересна, иако ќе ми недостасува Хајди како домаќин, а уште повеќе Тим Ган како ментор, тие нема да бидат во All Stars.

    Кога сум веќе кај Тим Ган, срце е бе. Толку гушкабилно човече не сум видела, предобар карактер.
    Едвај ја најдов специјалната епизода после финалето, слабо ја има на интернет.
    Еве линкче за тие што не ја гледале http://realitytvfan.org/2011/11/07/proj ... ilymotion/
     
    На roberta-rubi му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Изгледав 4 епизоди засега од последнава сезона и морам да се согласам - ликовите се просто антипатични и страшно недопадливи.
    Талентот на сите барем досега, им е просечен, не видов ништо wow, ниту предобро направено...

    Убедливо најслаба сезона, иако не сум стигнала ниту до половина.

    Единствениот фин лик (засега), можеби подоцна ќе се покаже шупак, не знам, ми е овој тип, многу е сладок и смешен.
    [​IMG]
     
    На Fearless и LivingGlam им се допаѓа ова.
  8. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Леле Боже, Боженцееее... :D

    Значи овој Оливер, каков човек ќе беше...
    Не сакал луѓе, не сакал многу енергија околу него, не сакал жени со гради :^) , сакал да бидат flat, т.е. даскички, не знаеше што е double D? :^)
    Во кое училиште учел за дизајнер и за кого мисли да дизајнира во иднина, за камења или дрвја?
    Колку сака нека му е добра техниката за кроење и шиење, невидено апатичен безбоен мочко ми е.
    Која појава, мислам...
    [​IMG]

    Инаку, малку бев зачудена од целата таа агресивност на моменти кај мојот фаворит погоре, Џош, ама дефинитивно ми се допаѓа што е талентиран и што знае што сака и не прави компромиси за помалку.
    Сакам решителни луѓе кои знаат да пресечат, не плачковци и цмиздрачи додека се работи.

    И Ања ми се допаѓа, некако е ненаметлива и кул, и убаво изгледа.

    Мислев дека цркињата ќе ме нервира, зашто обично сите го имаат тој bitchy attitude, но засега е ок.

    А најантипатичен - Берт.
    Јас дури се израдував во првата епизода кога победи, го мислев за фино човече, и жал ми беше што е помеѓу сите млади и толку агресивни, ама не повеќе.
    Сега ми е ко некое старо блебетало, поим ми нема од дизајнирање, само колку да се прошлепа, и не знам како издржа толку епизоди.
    И што Хајди точно виде во него и неговите дизајни.
    :^)

    И овој дечко е добар, има некоја смирена харизма и супер однос.
    Ентони Рајан мислам. Ок е.
    [​IMG]
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Ентони Рајан и за мене беше најпозитивниот лик во последната сезона.
    А Џош беше bitchy моментот во сезоната, ама му стои бе. :lol:
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    :(
    Никогаш не сум била поразочарана за победникот, дури и кога Гречен победи. :(
    Како можеа да ја прогласат Ања за победник, кога два дена пред шоуто не и бендисаа 2/3 од алиштата, и самите признаа дека се' беше во еден ист крој. Плус колку е тешко да се слепат такви парчиња жити се'?
    Ужасно потсетуваше на uli herzner од пред некоја година со дизајните, помило ќе ми беше да победи кој било друг, сите имаа повеќе талент, подобри вештини во изработка, поквалитетни идеи.
    Не ми се верува, јас лично навивав за Џошуа, ама и Виктор беше одличен, како и Керолајн.
    Ова е чист промашај.
     
    На LivingGlam и Fearless им се допаѓа ова.
  11. Akana

    Akana Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    93
    почнав да ја гледам 9 сезона и многу ми се бендисваат креациите на anthony ryan, многу добар човек и мирен ама кога прочитав дека испаднал се разочарав :(

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  12. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Омилена сезоната: втората.
    Најдобра епизода ми беше кога од растенија требаше да прават фустани, и оној на Даниел беше фантастичен!

    http://www.facebook.com/group.php?gid=2209087495
    Групата на мојот живот. :D
     
  13. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Феминки почна All Stars сезоната!!!

    Денес може да се гледа првата епизода која се емитуваше вчера.

    :rock:
     
  14. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.180
    Допаѓања:
    10.084
    Најголема неправда во 8 епизода.
     

    Прикачени фајлови:

  15. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Моја најомилена е дефинитивно седмата сезона.
    Имаше фантастични креации, и за мене лично - најфини ликови.
    Победи и мојот фаворит, навистина има свој печат како дизајнер.
    Некои ликови ми беа онака неутрални, како Емилио Соса, без особен шарм и харизма, ама дали правеше убави парчиња облека? Апсолутно да.
    Тука некаде ми беа со Мила, во безбојноста и бескарактерноста, ама убаво шоу приредија на ревијата.
    Единствената неправда беше што Џеј Н. Сарио не влезе во финалето со своја колекција. :(

    Но, остатокот како Маја Луз, Ентони, Ејми ми беа посебно добри ликови .
    Навистина убава сезона и добри предизвици.
    [​IMG]
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  16. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Одличен старт на All Stars сезоната!

    Меѓу дизајнерите ми фали Џеј Николас Сарио, а навивам за Рами! ... или за Остин? ... или за Мондо? Не знам се’ уште. :D
    Ентони е пак омилениот лик, кога и да се појави зрачи човечето.
    Sweet P и Елиза дефинитивно не припаѓаат во ова друштво, имаше многу подобри дизајнери од нив две низ сезоните.

    Наградите се досега невидени, а и ликовите што се појавија досега... :o
    Колку само беа возбудени кога се појави Валентино him self во првата епизода. :clap:

    Хајди е печат на ова шоу и фали нејзината енергичност, но за чудо замената е не е толку лоша, иако на моменти ме нервира флегматичното тегнење на зборовите.

    Ми недостига Тим Ган во работилницата, за него дефинитивно нема замена.

    Ах да, мило ми е што се вратија на подносливи четириесетина минути и нема ниту еден здодевен момент во двете досегашни епизоди.
    Оваа сезона е на пат да биде моја омилена. :!:
     
  17. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Шубо сама си коментирам. :D
    Не отворајте спојлер ако не сте ја гледале последната.

    Ентони ме изнасмеа во последнава епизода, многу мило човече.
    Ќе ми недостига многу. :(
    Не ми е јасно како Дaрел се провлече со таа смешка, а Ентони испадна. :@

    Палтото на Мондо беше фантастично!
    Барем победникот беше повеќе од заслужен.

    Едвај ја чекам наредната епизода.
     
  18. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Јас би коментирала со тебе, ама ги нема на dvd снимка... ги гледаш онлајн?
    help... :(
     
  19. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Да да, онлајн ги гледам иако е се’ потешко да се најде добар стриминг поради неодамнешните забрани. |(
    Овде се наоѓа по некое линкче, иако чекам понекогаш подолго. Аа последнава наредниот ден немаше ништо, дури денес најдов добар линк.
    http://www.sidereel.com/Project_Runway
     
  20. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Значи шестата епизода неверојатно ме изнервира. :@
    Три од четирите двојки обратно беа оценети подобар-полош.
    До кога ќе се толерира оваа Кара, која нити еднаш не се покажа добро?
    Па и Кенли, се’ истите па истите точки.
    А Мајкл копира па се прави невин, исто како и во претходната сезона каде беше учесник. :@
    Освен Мајкл, сите дизајнери на дното беа подобри од тие на врвот.

    Срамота.
    Нефер.