1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производите на Felce Azzura

Дискусија во 'Тело' започната од crazyinlove19, 12 септември 2011.

 1. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Барав но не најдов ваква тема. :tmi:

  Ги користите ли овие производи, кои поточно, и дали сте задоволни? :)
   
 2. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  Досега имам користено само од геловите за туширање, и не сум задоволна баш , не ми се допаѓа мирисот многу ми е јак ама ајде за тие пари добар е. :)
  [​IMG]
  овој го имам користено највеќе :)
   
 3. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  И јас имам користено само гел за туширање, синиот многу јако мириса,ама и не е толку лошо кога ќе исчезне малку мирисот,а розовиот е убав.

  [​IMG] [​IMG]
   
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  И јас го имам користено истиот ,мирисот е посоодветен за мажи отколку за жени.
  Во шишенцето мириса убаво ,ама на тело е многу продорен.
   
 5. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.619
  Допаѓања:
  23.318
  Пол:
  Женски
  Јас го користам зелениот лосион, затоа што сите горе доле имаат ист мирис, ама овој ми мириса најсвежо..
  [​IMG]
  Не е мрсен, таман ми е. А го користев и гелот за туширање и преубав беше, обожавам свежи мириси.
   
  На KittyT му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  Премногу ми мирисаат како нивната пудра во прав за тело, т.е. талк.
  Сите во себе го содржат тој продорен мирис, премногу јаки и не по мој вкус.

  Едната купка од Фелче Азура ми направи страшна иритација на интимниот дел и бегам од нив како ѓавол од крст.
  Од лосионите за тело го користев тој зелениот постиран погоре, и ми е малку чуден, лизгав, како да содржи многу масло во себе, без некој посебно убав мирис.

  Од мене имаат :Down:
   
 7. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  Мене ми се допаѓаат производите на Фелче (барем тие што ги имам користено), а ги имам користено гелот за туширање и пудрата. За поефтина цена сепак имаш италијанска марка, па и количински ми се чини се поголеми.. :?: Гелот за туширање ми одговара на мојот тип кожа - излегувам од капење и мазно мазноо :P :)
   
 8. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Јас имам користено гел за туширање од Фелче Азура и добар е многу убаво ми мириса :rofl:
   
 9. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.568
  Допаѓања:
  8.192
  Пол:
  Женски
  и јас го имам користено синиот гел за туширање и таков лосион и мене баш ми се допаѓа тоа што имаат посилен мирис.
  Инаку освен гел за туширање, пудра и лосион што друго има?
  Немам нешто друго сретнато.
   
 10. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  548
  Јас ги обожавам,ги користам оние плавите.Знам дек аимаат јак и карактеристичен мирис кој не го обожава секој
   
 11. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Јас ги имам користено Синиот Класико што е постиран погоре и овој:
  [​IMG]
  Задоволна сум, ми се допаѓаат многу, добри се за мојава кожа, а и имаат интересен мирис. :lol:
   
 12. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Не ми прават мерак нивните производи. Не го сакам мирисот премногу ми е јак некако. Имам користено од купките, на поклон имам добиено, а и пудрата за тело ја имам пробано од кај другарки.
  Дефинитивно не ми прават мерак ич. Сама никогаш не сум купила нивен производ. Аа да и дезодорансот исто го имам пробано, сестра ми еднаш го имаше и тој не ме бендиса.

  Големо НЕ за Фелче Азура, не ми се женствени ама ич |(
   
 13. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Немам користено други производи на Фелче азура, освен гелот за туширање, преубаво мириса, но ме чеша кожата од тој гелот, така да прекинав да го користам.
   
 14. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.895
  Допаѓања:
  133.627
  Многу ја коритев пудрата за тело во прав порано, не излегував од дома без неа, си ставав по 100 пати на ден. Зошто баш пудрата не би знаела да одговорам.
  Кога мириса на фелче, муж ми ми вика дека му мирисало на мене.
  Знам да го купам дезодорансот повремено.
  Гел за туширање земав еднаш, ама многу ми ја сушеше кожата, лишаи ми се направија, а не ми се случило претходно.
   
 15. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Го користам гелот за туширање откако знам за мене и во скоро време немам во план да го менам.
   
 16. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  убави производи имаат,имам користено купка ,млеко /лосион што и да беше тоа х) и пудра за тело мислам дека .. уште нешто имав,не ми текнува :^)
   
 17. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.390
  Допаѓања:
  87.640
  Ама се најдов во муабетов :)

  Користам дезодоранс, млеко за тело и омекнувач за алишта...плавиот класико.

  И јас мирисам на мене кога го користам, а тоа е секогаш.
   
 18. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  Прва работа кога отидов да ги прегледам градите бидејќи имам цисти, ми забранија да користам Фелче Азура. Прави тешки иритации, и содзава цисти, така да со најдобра намера би ви препорачала да не ги користите. И се слагам со Трендафилка, мирисот е премногу јак, дури одвратен..
   
 19. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Никогаш не сум купила нешто од Фелче Азура....Не ми се свиѓа мирисот...многу ми е :puke: :$
   
 20. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.878
  Допаѓања:
  152.760
  Гелот,синиот и мене ми направи иритација на нежните ми места,а додека зелениот,со бадем,баш ми беше пријатен за кожата.Мирисите не ми пречат,напротив.Од лосионите за тело,розевиот убаво мириса,не е толку силен.
  Не сум многу импресионирана се на се од козметикава,ама од омекнувачот...прекрасно ми мириса.Летно време него и зелениот дуел не ги менувам!