1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производите на Felce Azzura

Дискусија во 'Тело' започната од crazyinlove19, 12 септември 2011.

  1. Shopaholic77

    Shopaholic77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    109
    Jaс го имам шампонот за туширање , многу сум задоволна а и мирисот на кожата трае повеќе време .
    [​IMG]
     
  2. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    јас ја имам користено купката на фелче азура со розева лепенка убаво мириса,неми ја сушеше кожата долго време ја имав ми здосади мирисот после купив фа да сменам малку за таа цена се ехтра купките и долго траат :)
     
  3. babyblue

    babyblue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    12
    Порано ги имам користено гелот за туширање и пудрата за тело во прав... океј ми беа и за цената мислам дека се океј. Е сега мирисот им е појак и на некој му годи на некој не.. :)
     
  4. danni2

    danni2 Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    jas go koristev mlekoto vo plavo pakovanje bas e super i mirisot dolgo trae svezicko
     
  5. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Едно време го користев млекото за тело,ама краток период.Прво не ми беше лош мирисот ама за брзо време ми стана тужен некако :puke: јак многу.Веќе не го користам,прејак мирис ми има неможам да го поднесам.
     
  6. Mermaid

    Mermaid Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    295
    Една моја другарка имаше вакво млеко за тело, кога ставив еднаш случајно дечко ми не беше ама ИЧ воодушевен од мирисот :)
     
  7. Minnie-e

    Minnie-e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2011
    Пораки:
    1.771
    Допаѓања:
    7.278
    Пол:
    Женски
    Порано го користев гелот за туширање, ама почна да ми ја суши кожата премногу, не е ист веќе. А иначе мириса преубаво, обожавам такви јаки мириси.
     
  8. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    1.575
    [​IMG] Само ова го користам и сум задоволна, планирам дезодорансот да го земам да видам каков е дали ќе ми помогне со моево потење :lol:
     
  9. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Јас користам крем за тело од Felce Azzura. Убаво ми мириса, ја омекнува кожата, задоволна сум. Летото го купив, арно ама неможам да најдам каде пишува рок на употреба. :lol: Може да му е поминат рокот? Ке барам сега пак :lol:
     
  10. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    756
    Пол:
    Женски
    Јас ги користам геловите за туширање. Сум ги пробала сите и стално ги менувам, прекрасно ми мирисаат. Исто така го користам и дезодорансот и дефинитивно плавиот ми е најубав :)
     
  11. Steff.Unique

    Steff.Unique Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Го користам овој лосион за тело. Убаво мириса, добар е. :)
     

    Прикачени фајлови:

    На KittyT му/ѝ се допаѓа ова.
  12. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Од синиот на Фелче можам да се угушам. :drunk:
    Траен е, ама многу јак цветен ми е. Премногу.
    Имам пробано шампон и лосион за тело (со розевко што е) и дватта производи беа супер.
    Иначе за цената се супер. :)
     
  13. DiPi

    DiPi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    29
    мене некако баш ми се допаѓаа гелот за туширање, особено плавиот баш дека јако и подолго мириса, а инаку и пудрата ја имам користено и од неа сум задоволна :)
     
  14. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    Го користам омекнувачот за алишта и купката за тело (си купувам од неа литар и немам гајле), и двете Класико! Го обожавам мирисот! :) :)
     
  15. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Ги имам користено плавите шампон и гел за туширање. Супер ми се, за тие пари се ептен добри. Многу ми се допаѓа мирисот, ме потсеќа на машко.. ]:) :lol:
    Мајка ми пред некое време имаше купено омекнувач за алишта Фелче, јас не ни знаев дека постои. Ама добар се покажа..
     
  16. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    [​IMG]
    без део ги користам сите до една и ми се омилени амааа перфекција!!
    [​IMG]
    колку само прекрасно мириса ;)

    Некој да не има видено по МК некаде од овие белава колекција ??
    [​IMG]
     
  17. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    До пред некоја година постојано го користев класико за туширање, но изгледа ми се презасити кожата, па почнаа како лишаи да ми излегуваат(кога го сменив исчезнаа). Инаку многу го сакам, свежо и чисто ми мириса.
    Омекнувачот го користев одреден период ,но ми создава електрицитет, па морав повторно да се вратам на Семана(не дека семанае лош, но реално за парите Фелче се закон )
     
  18. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.102
    Од Фелче Азура имам користено речиси се’. Од сапуните, до млеката за тело па и омекнувачот за алишта.
    Одредени производи се ок, други не.
    На пример, пудрата од бор, многу јако мириса и по долга употреба, кај сестра ми се појави чешање. Мене па ми се презасити носот од тој мирис.
    Купките од бел крин, бадем и ванила се одлични за долго лежење во када, убав мирис, опуштаат, а не се скапи. Сапуните исто.
    Омекнувачот е долготраен и ефективен, оној обичниот со сино капаче.
     
  19. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    Сега си најдов дома и дезодоранс од Фелче - класико, и многу ми убав. Исто ко да сум излегла од бањање, ко бебенце, зашто имам спомнато - го користам Фелчето за туширање, тоа од литро! :) :lol:
     
  20. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Го користам гелот за туширање , елегант, и има одличен мирис, кој прилично трае.
    Го земав во големата туба од 1 литар, само сега земав од оној на Афродита од кокос, и увидов дека ни пиближно не е како Фелче Азура, и дефинитивно ке се вратам пак на него чим ми заврши овој.