1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производите на Garnier

Дискусија во 'Лице' започната од mimibik, 30 мај 2011.

  1. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Моментално го користам од Гарниер 2 во 1. За нормална коса, против опаѓање и перут. Неможам сега да најдам слика.. И презадоволна сум!
     
  2. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Воглавно добра марка. Е сега мене не се што е од нив ми одговара.

    На пример шампоните Фруктис се ужас, страв и трепет за мојата сува коса. Плус ми предизвикуваат некое чудно чешање на кожата и красти - слично како Елзев шампоните :worried:
    Затоа шампоните Ultra doux, особено црвениот, ми беа топ.

    Редовно ја користам најобичната крема за лице, за сува и чуствителна кожа, и преубава ми е - а толку евтина. Го имам користено и нивното млеко и тоник за чистење лице исто така за сува и чуствителна кожа, и бев задоволна.

    Bodysummer, млекото за самопотемнување го користам исто така, и презадоволна сум - но и со останатите млека за тела кои ги имаат.
    Исто имам пофалби и за ролонот за подочници!

    И за крај - кремите за сончање им се преубави. Го користам во последно време уљето за сончање.
    [​IMG]
    Едноставно - класика. Ме потсетува на детството и на времето кога се бањавме на Треска :D
    Мајка ми во елегантен црн, едноделен танкини костим за капење и уљево во нејзината плетена ташна. А татко ми скришум ја мерка. Ама јас гледам се! :devil:
    Таква некоја меморија ми останала во главава :) Ц ц ц какви се не спомени може да ти пробуди едно обично уље за сончање.

    Како и да е, сума сумарум, кревам палец за производите на Гарние.
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Од Гарниер ги користам шампоните за коса од авокадо и манго,сега за сега добри се, а за понатаму ќе видам,не ме чеша главата од нив,има неколку месеци откако ги користам, а и убаво мирисаат :inlove: други производи немам користено од Гарниер.
     
  4. Glare

    Glare Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Од производите на Гарниер имам користено само шампон и маска од алое вера и сум доста задоволна и од шампонот и од маската.
     
  5. Peppermint

    Peppermint Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    13.216
    Пол:
    Женски
    Денес видов во Unique, производите на Garnier за нега на лице и тело беа со промотивни цени, негде 20-30% попуст. А ролонот со масажер го купив од Тинекс за 140 денари. Одамна престанав да верувам во чудата на козметиката кога станува збор за борбата против целулитот, но барем ќе имам занимација додека гледам филм. А за резултатите по 2 недели.
     

    Прикачени фајлови:

    • garnier.jpg
      garnier.jpg
      Големина на фајлот:
      4,2 KB
      Прегледи:
      546
  6. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Јас сум го користела ова пред неколку години и немаше никако резултат. -.-

    Од ова само дополно ми се вцрве лицето-.-

    Сега се мислам дали да си го купам ова?Знае некој која цена е и дали има резултати го чисти лицето? се појавуваат ли акни и слично? :)
     

    Прикачени фајлови:

  7. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    2.426
    [​IMG]

    преубава маска :inlove:
     
  8. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Во Веро 310 ден беше.
     
  9. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Досега имам користено фарба (111) ,години наназад ја користам само неа ,најдобра е и не ме чеша главата од неа :lol: ,потоа тоник за лице ,маски ,шампони ,регенератори и од сите тие сум задоволна.
    Единствено не сум задоволна од рол он-от ,ми се лигавеа пазувите од него и заштитуваше едвај 5 часа.
     
  10. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Indie Girl, Exfo Brusher на Garnier е нешто феноменално. Мене ми го направи лицето порцеланско, дури и кога ќе ми излезе бубуличка за 1 ден ја суши. Ми ги избледе и флеките. Јас го зедов 310ден.

    Освен од тоа, задоволна сум и од млекото за тело, Intensive 7 Days, одлично ми ја хидратира и освежува кожата.
    [​IMG]
     
    На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Користам ваков исто ултра драј,само тоа наместо виолетово е плаво.Презадоволна сум
     
  12. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Освен плавите фарби кои воопшто не ги почитувам, Гарниер имаат предобри производи и некои од омилените продукти ми се токму од Гарниер, како следниве

    [​IMG]
    [​IMG]

    :inlove: :clap:
     
  13. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    од Garnier сега засега ги користам само фарбите маска за коса и антипреспирантите кој мн свежо ми мирисаат и со задоволна од овие производи
     
  14. mimibik

    mimibik Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    дали сте ги користеле продуктите за самопотемнуванје и како сте задоволни од нив..
     
  15. fensy

    fensy Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    10
    јас користев и не сум баш нај нај задоволна, за самопотемнување најдобро ти е од орифлејм. Туку сакам да прашам дали гарниер имаат нешто за виткана коса?
     
  16. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Од производите на Garnier сум ги користела само шампоните и не сум баш задоволна,би рекла среден квалитет ни добри ни лоши :),а маската за коса е стварно супер квалитетна и сум задоволна од неа....
    Но сега би сакала да го пробам зелениот тоник за лице што е за нормална и комбинирана кожа,малку сум скептична околу квалитетот на овие производи затоа што се со прилично пониски цени,а сум читала во некои други форуми од соседството каде многу луѓе даваја позитивни критики баш за овој тоник,ако некој има искуство со тониците на Garnier посебно овој зелениот ке го замолам да сподели мислење околу него....
     
  17. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92


    Од твоето искуство со овие производи дали тоникот е подобар за мрсна кожа или е добар и за нормална? и дали ја суши кожата и се чувствува затегнатост?
     
  18. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Овој тоник е специјално наменет за комбинирана кожа,мојата е таква...За мрсна или нормална кожа има други тоници на гарниер што се специјално наменети за таква кожа.Мене не ми ја суши кожата,напротив ми дава чувство на свежина и влажност.Затегнатост не чувствувам. :)
     
  19. Saxobeat

    Saxobeat Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    99
    Шампонот за обоена коса го обожавам...косата ми е толку мекаа...
     
  20. al4e

    al4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    11
    Ме интересира што пишува на него, само за комбинира кожа или за нормална и комбинирана. Баш пред некој ден бев да си го купам и не најдов ваков, па си зедов еден за нормална и за комбинирана кожа.