1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производите на Garnier

Дискусија во 'Лице' започната од mimibik, 30 мај 2011.

  1. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Јас имам многу брашно во косата, кори.. како и да се викаат.
    Не дај Боже да се зачешам, цела коса ќе ми обели. Порано ги вадев со оној чешелон за вошки. После ми помогна Wash&Go, ама после некое време, бетер ми ја направи.
    И баш ваков имам моментално.
    Некогаш купувам против перут, и за полесно чешлање, некогаш против перут и против опаѓање. Зависи каков ќе начекам.
    Мене многу ми помогна. Сега немам ич такви. Мирисот и не е нешто посебно, ама барем ми помага.
    А и со Wash&Go многу ми паѓаше косата, сега ми се намали паѓањето.
    Што знам, јас сум презадоволна. Косата ми се мрси негде 2риот ден, ама мојата коса е најубава тогаш, затоа што таман ми е по спласната за разлика од првиот ден, кога не се скротува.
     

    Прикачени фајлови:

  2. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    72
    На телевизија сретнав реклама со најновиот шампон на Гарниер од повеќе билки беше...го има некој сртетнато низ маркетиве ? :?:
     
  3. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    Овој лосион или млекото за чистење лице да не пецка ако поминеш близу очите ( јас купив clen&clear лосион ) но многу пецка :| и имам чуство како да ја пресушува кожата и мора да ставам крем за лице
     
  4. BlackAntoanette

    BlackAntoanette Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    5
    јас ја користам кремата за лице на гарниер, а нормална до мрсна кожа... навистина добра крема, воопшто не ми ја мрси кожата
    од другите производи на гарниер не сум користела сеуште, но во најскоро ќе ги купам тоникот и млекото за чистење лице
     
  5. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Имам користено само оваа дневна пудра и сум мноогу задоволна :D
     

    Прикачени фајлови:

  6. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.243
    Ја купив ББ кремава од погоре уште пред 2 месеци и сеуште не сум почнала да ја користам. Многу сакав ББ крема, и кога излезе во продажба ја купив без размислување. Имам темен тен и зедов medium, ама ми беше претемна. Сега сум исончана и повеќе ми одговара, но сеуште сум скептична, премногу сјае, не знам дали ќе се навикнам да ја користам секојдневно. Наскоро одам на одмор и мислам дека почесто ќе ја користам, па ќе ви кажам дооформено мислење :D

    Друго што имам користено од Гарнир се шампоните и дезодорансите. Шампоните мирисаат убаво, но не ми одговараа баш, веќе не ги користам. Дезодорансите се супер, во топ 3 ми се :)
     
  7. Vesna.Spi

    Vesna.Spi Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    употребувам од фарбите за коса на гарниер и сум задоволна. Од козметиката за лице не.
     
  8. Winterborn77

    Winterborn77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    Имам користено само кремови и фарби од Garnier и не сум задоволна :?:
     
  9. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Го имам користено тој зелениот гел за миење лице и тоникот ( од нив сум задоволна), едно млеко за тело, црвено - бела амбалажа беше.И фарби за коса - ништо посебно, мислам Палете се подобри.
     
  10. nekoja85

    nekoja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    216
    Не знам зошто, имам некоја одбивност кон брендов..посебно за козметката за лице |( тоа тонираната крема :devil: катстрофа, лампион... џабе фрлени 300 денари скоро.. оние зелените млеко и тоник исто.. 5 саати вадиш маскара, плус пецка околу очи... не ми се допаѓаат, не би купила нешто во скоро време за лице од Гарниер..

    За шампоните имам ок мислење, фруктисот е ок (неколку сум пробала), имаат убав мирис и убава ја прават косата.. исто и оние поефтините од гарниер ги имам пробано и за цената се ок..

    дезодоранси и млека за тела немам пробано..
     
  11. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Јас сум единствено задоволна од бојата за коса на Гарниер, од ништо друго.

    И мене исто не ми се допаѓаат зелените млеко и тоник, ниту шминка вадат, ниту ништо, џабе фрлени пари. Кремовите за лице исто така не ми се допаѓаат, не ми одговараат воопшто.

    А, да, и шампоните ги имам пробано, ни тие не ми одговараат. Мислам, ОК се, ама ништо посебно, има и многу подобри.

    Сума сумарум, брендов не ми се допаѓа воопшто. Освен фарбите, ништо друго не им чини.
     
  12. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    Јас воопшто не сум задоволна од производите на гарниер купив еднаш една крема од нив за лице и лицето никогаш не ми било по суво!
     
  13. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.105
    Пол:
    Женски
    Порано кога се фарбав секогаш купував боја од garnier, не знам зошто, не дека бев задоволна, туку од навика во маркет прво за нив се фаќав. А доста ми ја сушеа косава, посебно еден период кога ја осветлував, ко сено ми стана, така да не сум задоволна од фарбите.

    Ама она млекото за чистење лице, тоа од роза што е и зелениот тоник од грозје стварно ми се погодија. Првото, не ја вади шминката воопшто,тоа да, но на веќе извадена шминка, го поминувам лицето со млекото, и ги отстранува остатоците од шминка и плус ми ја прави кожава многу мека. Тоникот ми е супер исто, плус преубаво мириса.

    На овие производи ми текна моментално,друго ми се чини немам користено...
     
  14. DzingrlakaDzikica

    DzingrlakaDzikica Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    803
    Допаѓања:
    2.634
    А овие два? :wasntme:
    Вчера бев блиску да ги купам ама се предомислив и на крајот пак завршив со Neutrogena.

    [​IMG]
     
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.572
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Овие се нови и ако не се лажам, се наменети за мрсна кожа, right? :^)
    Ме интересира дали некоја веќе ги има пробано, ми треба нова колекција за лице - сè од старото ми е при крај, а највеќе ми треба тоник или гел, не велам не и за еден добар пилинг, па ако чини ич да не се мислам. :D
    И што цена се?
     
  16. DzingrlakaDzikica

    DzingrlakaDzikica Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    803
    Допаѓања:
    2.634
    Не можев да издржам повеќе. :D
    Вчера излегов и го купив тоа од левата страна (со пумпицата).
    Наменети се за мрсна кожа, цената и на двете им е 310. И двете се гел за миење. Разликата е тоа што тоа со пумпицата е 200 мл, а ова другото е 150.

    Прерано е за да кажам дали чини ама мирисот му е како овошен сок. :wasntme:
    Како што бев жедна, ми идеше да си шприцнам малку и во уста. :D :D
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.572
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Леле, шворц сум, а ми требаат толку многу работи. :doh:
    Ќе чекам додека да си присоберам некоја пара, па може и на некоја акција ќе го фатам. Како што ми тргнало во последно време со тоа акциите ни маркетите. :D
    Да знаеш дека ќе почекам некое време да ми кажеш импресии од гелов. :wasntme:
     
  18. bubuce

    bubuce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    35
    Не ги сакам Гарниер воопшто ни шампони,ни фарби,ни овие производи за лице.
     
  19. lili....sweet

    lili....sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2012
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    19
    [​IMG]
    [​IMG]
    ги обожавам :P
     
  20. simce11

    simce11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    од кај ги купи 310 јас баш денес ги гледав во космо во гтц 280 се и двете..