1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производите на Planet Spa

Дискусија во 'Лице' започната од CIA, 30 август 2011.

  1. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Дали ги користите производите на Планет Спа? Задоволни ли сте ?...Јас го користам тоникот за чистење на лице со бел чај и задоволна сум...Инаку повеќето ги фалат нивните производи но досега немам ништо друго користено освен тоникот па неможам многу да кажувам ...ако вие сте користеле препорачајте некој добар производ ;)

    (ако има ваква тема заклучете ја)
     
  2. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Ги користам веќе 2 години. презадоволна. Квалитетото им е врвен, ме воодушевува хидратацијата ан кремите. Искрено не се ни мн скапи, во темета авон исто напишав дека обично 2 се за 500 денари.
    Јас ти ги препоарачувам колекцијата од морска сол(сивите) и од маслинка(зелените)
    Нависитна кратко бидејќи брзам но ти ветувам уште вечер ќе ти дадам мое искрено мислење и препорака кои нависитна се добри а кој не.
    8)
     
  3. lalutka

    lalutka Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Да се согласувам со вас дека кавалитетот им е врвен, јас ја имам користено маската од мртво море ,тоникот и маската за освежување на лицето и оној путерот за тело е преубавввввв колку убаво мириса и трае многу долго ..... поздрав :)
     
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Ги имам користено само маските за лице и сум прилично задоволна. Уште имам залихи од маската со маслинки, ориз и саќе, бел чај и оваа со лаванда која ми мириса најубаво на свет.
    Многу ги сакам оние што се лупат, ем ми се интересни и ми ги вадат нечистотиите додека ја тегнам исушената маска (посебно таа со саќе).
    Убаво ми ја хидрираат кожата и многу е мека и миризлива по употребата на овие ситнурии.
    Во план сум да купам уште нешто од колекцијата со маслинки, ама ме привлекува и оваа со лаванда, па во дилема сум, ама морам да имам уште нешто од Планет Спа - ми станаа секојдневие. :)
     
  5. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029

    Фала ти Хипстер на мислењето и вечер очекувам да пишеш а ако можеш да ставиш и слика од производите кои ќе ги спомнеш :) поздрав :*
     
  6. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Го користев путерот за тело .... е тоа ти е нешто невидено. Таков мирис-се што ќе облечев откако ќе го нанесев-се ми мирисаше на путерот. Да го начекам на попуст го земам пак! :!:

    Сега пак го користам кремот за тело со маслиново масло-оној со гранули. И тој е прекрасен и ми ја омекнува кожата. Добар е и за после бричење-кога се мачкам со него, не ми се појавува иритација на кожата.
     
  7. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Ај ако може слика да видам што путер за мачкање ти е тоа :D :) па може и јас да си нарачам :)
     
  8. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    http://images.gittigidiyor.com/3488/AVO ... 5439_0.jpg
     
  9. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.804
    Допаѓања:
    38.204
    Пол:
    Женски
    Планет Спа ми е омилена колекција од авон.Јас сум презадоволна од повеќето производи, поточно од оние кои сум ги користела.Малку се скапи ама вредат за секој денар, а + кога има 2 за 500 ептен се исплатува.
    Моментално ја имам маската за коса од маслинки и предобра е.Косата ми е прекрасна од неа, а како што имам долга коса, многу ми ја поткранува и ми ја прави здрава и сјајна.Го имав путерот за тело од минерали од мртвото море и ептен беше добар, сега сакам да си го порачам оној што е од африкански шеа путер.За лице го користам третманот 3во1 од шеа путер и ѓумбир и кога се мијам ми се иде да си лижнам од него :D Од маските ја имам од саке и ориз, многу е добра за мојата кожа, поштоимам мрсна кожа и отворени пори, ми ги прочистува и ми го измазнува лицето.Сум го користела врелото малсо за лице од маслинки, кремата за тело од тајлански лотос и тоа.Сега му фрлив око на маслото за капење од лаванда, уф колку убаво мириса, само да начекам некој денар повеќе и дефинитивно ќе го порачам.
    Одлични се сите производи мислам дека најдобра инвестиција се за секоја девојка,јас искрено кога ги ставам се чувствувам како да сум во некој спа центар :)
     
  10. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Јуник колку пари е и тоа путерот и колку долго ти траеше ? :)
     
  11. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Обично треба да е на попуст така 2 производи за 500 ден. Кога не е на попуст е околу 500. Инаку се мачкав по малце па траеше долго време- сигурно некои 2-3 месеца и тоа се мачкав секој втор ден. Многу добра работа е :)
     
  12. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Еве како што ветив сега ќе ти кажам малце подетално и поопширно за производите од Планет Спа.
    Најисрено најмонгу на свет сум задоволна од путерот за тело од морска сол. тој е овој[​IMG]
    Нај џидратантното нешто што сум го видела и пробала. Има една миризба-магична. Стварно. А најдоброто од се е што е премногу густ и трае дури по 2-3 месеци и тоа со редовно нанесување од по 3-4 пати неделно.
    [​IMG]
    Вака изгледаат и останатите производи од колекцијата. ДОбра е и маската за лице [​IMG]
    не ми го суши лицето а го прави како ан бебешко газе.
    МЕне цела оваа колекција(сивата) од минерали од мртво море ми е најпрекарсна ан свет имам залихи за до 2012 ;) Која и да ја земеш нема да згрешиш. сите до есна се добри. Нај мие путерот. Незаменлив е :inlove:
    2. Планет спа-оливе оил(зелените) ми се втори на листава.
    маската за коса е чудо. Ниедна маска до сега ми ја нема обновено косата и зацврстено толку добро. редовно ја користам.[​IMG] Исто добра е и кремата за тело [​IMG]-оваа ја сакам бидејќи е со микрогранули-зелени зрнца. Оваа е мислам за помрсна кожа.
    Топлото масло за коса е мн делотворно само треба мн да го стоплиш буквално да биде врело
    [​IMG] исто помага за ревитиализација на косата. се користи на мокра коса, но пред да нанесеш шампон.
    3.планет спа-африкански шеа путер-[​IMG]
    Најмсрни се од сите, идеални за пресува кожа и за пети и раце. Најтопло препорачувам кремот за пети[​IMG]-групата кожа на петиците и ја омекна на баба ми :P
    Исто за раце третманот [​IMG]. И кремите за раце се убави сите до една.
    За туширање убави се [​IMG][​IMG] [​IMG]-ова мие најомилено, го обожавам.

    Едниствно сум имала проблем само со оваа колекција-[​IMG]-не се размачкуваше кремот, ми остави бели траги и гелот за туширање беше неубав.
    Но затоа сите други се супер. Нема за згрешиш ако земеш било кој од нив.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Гледај да ги земеш на попуст тогаш две се 500 денари. Некогаш одат и по повеќе во комлет.
    јас редовно ги користам и ств за ефтини пари добивам се што ми треба и стр сум мн повеќе задоволна од други брендови.
    Се надевам дека ти помогнав. за се др што те интересира пиши ми лп 8)
     
    На rainbowec, Magnolija и CIA им се допаѓа ова.
  13. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Ej фала ти многу Hipster за исцрпниот и детален одговор срцка си :*
    Инаку готово ме натеравте да си го купам и јас овоа путеров па да видам што чудо е :)
     
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.519
    Најквалитетното од авон им е ова.Тие од мртвото море не можам да ги поднесам ради мирисот,а најнепрежалена ми е затоплувачката маска со вулкански прав,оддамна ја нема.Поубаво нешто од неа немав пробано.Сега имам на нивеа нешто слично,ама не е ни приближно од таа на планет спа.
    Врелото масло за коса со маслинки и маската за коса се одлични.Со лотосов цвет кремата за тело е супер за сува кожа,маските им ги имам пробано со маслинки,саке и од бел чај,супер се.
    Имам доста работи пробано на планет спа,не ми оди на ум се во моментов.
     
    На Sahlene му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    no problem во секое време 8)
    и да си купиш да ти кажам ама ако ме послушаш, чекај до наредан број за путеров, 399 е сега баш видов у каталогов. др каталог ќе биде за една недела :) само да ен те зафркнам незнам да не не се на попуст пак, одлучи сама најубаво :*
     
    На CIA му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Monroe

    Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    431
    Допаѓања:
    416
    Од Планет Спа ја имам користено само маската за коса од таа Виолетова, а сега ја користам
    сивата -од мртво море. Инаку задоволна сум од истите, Ви ги препорачивам. Косата ја прават мека, свиленкасто нежна, сјајна и лесна за расчешлување, резултатите се моментно видливи. За мој вкус доста солидно!
    Би ги пробала и останатите нивни производи освен производите наменети за лице.

    Не се најдобри, но би ги сместила во категорија на просечни производи, нели со оглед на нивната цената која е доволно прифатлива. Инаку пробајте ги нивните производи -нема што да згрешите. :)
     
  17. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Ги користам зелената маска за коса, кремата за раце (сивата) и шеа путерот. И мн МН мн мн сум задоволна од нив дефинитивно вредат за парите :)
     
  18. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.800
    Пол:
    Женски
    Ја користам таа кремата виолетовата од тајландски лотосов цвет мислам дека беше и никогаш во животов не сум имала крема за тело со подобар мирис од оваа.

    Ја имам маската за лице од јапонско саќе и ориз ок е ама не е нешто ептен бидејќи имам мрсна кожа едино знае да ми заврши работа ако ми е посува кожата па знам да си ставам од неа да ми ја навлажни кожата.

    И го имам третманот 3 во 1 од африкански шеа путер ама многу ми е јак го имам ставено само 1-2 пати и ептен ми ја мрски кожата така да кој има ептен сува кожа нека си го земе ама за мрсна кожа не го препорачувам.

    И морам да ја пофалам маската за коса со минерали од мртво море, не сум сигурна дека сега ја има ја користев порано немаше некој преубав мирис ама ненормално добро ја хранеше косата и ефектот веднаш се гледаше.
    И да, кремите за стапала и раце од шеа путер се добри бидејќи се малку појаки, супер се за стапалата и рацете
     
    На mari77 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Па еве во следниов каталог има два производи за 500 па препорачајте ми кој друг да си го земам освен тоа путерот :)
     
  20. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Ја имам само маската за лице од тајландски лотосов цвет , преубаво мириса, многу сум задоволна. ;)