1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производите на Planet Spa

Дискусија во 'Лице' започната од CIA, 30 август 2011.

 1. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.028
  Дали ги користите производите на Планет Спа? Задоволни ли сте ?...Јас го користам тоникот за чистење на лице со бел чај и задоволна сум...Инаку повеќето ги фалат нивните производи но досега немам ништо друго користено освен тоникот па неможам многу да кажувам ...ако вие сте користеле препорачајте некој добар производ ;)

  (ако има ваква тема заклучете ја)
   
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Ги користам веќе 2 години. презадоволна. Квалитетото им е врвен, ме воодушевува хидратацијата ан кремите. Искрено не се ни мн скапи, во темета авон исто напишав дека обично 2 се за 500 денари.
  Јас ти ги препоарачувам колекцијата од морска сол(сивите) и од маслинка(зелените)
  Нависитна кратко бидејќи брзам но ти ветувам уште вечер ќе ти дадам мое искрено мислење и препорака кои нависитна се добри а кој не.
  8)
   
 3. lalutka

  lalutka Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Да се согласувам со вас дека кавалитетот им е врвен, јас ја имам користено маската од мртво море ,тоникот и маската за освежување на лицето и оној путерот за тело е преубавввввв колку убаво мириса и трае многу долго ..... поздрав :)
   
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.199
  Допаѓања:
  79.930
  Пол:
  Женски
  Ги имам користено само маските за лице и сум прилично задоволна. Уште имам залихи од маската со маслинки, ориз и саќе, бел чај и оваа со лаванда која ми мириса најубаво на свет.
  Многу ги сакам оние што се лупат, ем ми се интересни и ми ги вадат нечистотиите додека ја тегнам исушената маска (посебно таа со саќе).
  Убаво ми ја хидрираат кожата и многу е мека и миризлива по употребата на овие ситнурии.
  Во план сум да купам уште нешто од колекцијата со маслинки, ама ме привлекува и оваа со лаванда, па во дилема сум, ама морам да имам уште нешто од Планет Спа - ми станаа секојдневие. :)
   
 5. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.028

  Фала ти Хипстер на мислењето и вечер очекувам да пишеш а ако можеш да ставиш и слика од производите кои ќе ги спомнеш :) поздрав :*
   
 6. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  Го користев путерот за тело .... е тоа ти е нешто невидено. Таков мирис-се што ќе облечев откако ќе го нанесев-се ми мирисаше на путерот. Да го начекам на попуст го земам пак! :!:

  Сега пак го користам кремот за тело со маслиново масло-оној со гранули. И тој е прекрасен и ми ја омекнува кожата. Добар е и за после бричење-кога се мачкам со него, не ми се појавува иритација на кожата.
   
 7. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.028
  Ај ако може слика да видам што путер за мачкање ти е тоа :D :) па може и јас да си нарачам :)
   
 8. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  http://images.gittigidiyor.com/3488/AVO ... 5439_0.jpg
   
 9. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.231
  Допаѓања:
  35.237
  Пол:
  Женски
  Планет Спа ми е омилена колекција од авон.Јас сум презадоволна од повеќето производи, поточно од оние кои сум ги користела.Малку се скапи ама вредат за секој денар, а + кога има 2 за 500 ептен се исплатува.
  Моментално ја имам маската за коса од маслинки и предобра е.Косата ми е прекрасна од неа, а како што имам долга коса, многу ми ја поткранува и ми ја прави здрава и сјајна.Го имав путерот за тело од минерали од мртвото море и ептен беше добар, сега сакам да си го порачам оној што е од африкански шеа путер.За лице го користам третманот 3во1 од шеа путер и ѓумбир и кога се мијам ми се иде да си лижнам од него :D Од маските ја имам од саке и ориз, многу е добра за мојата кожа, поштоимам мрсна кожа и отворени пори, ми ги прочистува и ми го измазнува лицето.Сум го користела врелото малсо за лице од маслинки, кремата за тело од тајлански лотос и тоа.Сега му фрлив око на маслото за капење од лаванда, уф колку убаво мириса, само да начекам некој денар повеќе и дефинитивно ќе го порачам.
  Одлични се сите производи мислам дека најдобра инвестиција се за секоја девојка,јас искрено кога ги ставам се чувствувам како да сум во некој спа центар :)
   
 10. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.028
  Јуник колку пари е и тоа путерот и колку долго ти траеше ? :)
   
 11. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  Обично треба да е на попуст така 2 производи за 500 ден. Кога не е на попуст е околу 500. Инаку се мачкав по малце па траеше долго време- сигурно некои 2-3 месеца и тоа се мачкав секој втор ден. Многу добра работа е :)
   
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Еве како што ветив сега ќе ти кажам малце подетално и поопширно за производите од Планет Спа.
  Најисрено најмонгу на свет сум задоволна од путерот за тело од морска сол. тој е овој[​IMG]
  Нај џидратантното нешто што сум го видела и пробала. Има една миризба-магична. Стварно. А најдоброто од се е што е премногу густ и трае дури по 2-3 месеци и тоа со редовно нанесување од по 3-4 пати неделно.
  [​IMG]
  Вака изгледаат и останатите производи од колекцијата. ДОбра е и маската за лице [​IMG]
  не ми го суши лицето а го прави како ан бебешко газе.
  МЕне цела оваа колекција(сивата) од минерали од мртво море ми е најпрекарсна ан свет имам залихи за до 2012 ;) Која и да ја земеш нема да згрешиш. сите до есна се добри. Нај мие путерот. Незаменлив е :inlove:
  2. Планет спа-оливе оил(зелените) ми се втори на листава.
  маската за коса е чудо. Ниедна маска до сега ми ја нема обновено косата и зацврстено толку добро. редовно ја користам.[​IMG] Исто добра е и кремата за тело [​IMG]-оваа ја сакам бидејќи е со микрогранули-зелени зрнца. Оваа е мислам за помрсна кожа.
  Топлото масло за коса е мн делотворно само треба мн да го стоплиш буквално да биде врело
  [​IMG] исто помага за ревитиализација на косата. се користи на мокра коса, но пред да нанесеш шампон.
  3.планет спа-африкански шеа путер-[​IMG]
  Најмсрни се од сите, идеални за пресува кожа и за пети и раце. Најтопло препорачувам кремот за пети[​IMG]-групата кожа на петиците и ја омекна на баба ми :P
  Исто за раце третманот [​IMG]. И кремите за раце се убави сите до една.
  За туширање убави се [​IMG][​IMG] [​IMG]-ова мие најомилено, го обожавам.

  Едниствно сум имала проблем само со оваа колекција-[​IMG]-не се размачкуваше кремот, ми остави бели траги и гелот за туширање беше неубав.
  Но затоа сите други се супер. Нема за згрешиш ако земеш било кој од нив.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Гледај да ги земеш на попуст тогаш две се 500 денари. Некогаш одат и по повеќе во комлет.
  јас редовно ги користам и ств за ефтини пари добивам се што ми треба и стр сум мн повеќе задоволна од други брендови.
  Се надевам дека ти помогнав. за се др што те интересира пиши ми лп 8)
   
  На rainbowec, Magnolija и CIA им се допаѓа ова.
 13. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.028
  Ej фала ти многу Hipster за исцрпниот и детален одговор срцка си :*
  Инаку готово ме натеравте да си го купам и јас овоа путеров па да видам што чудо е :)
   
 14. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.321
  Допаѓања:
  145.024
  Најквалитетното од авон им е ова.Тие од мртвото море не можам да ги поднесам ради мирисот,а најнепрежалена ми е затоплувачката маска со вулкански прав,оддамна ја нема.Поубаво нешто од неа немав пробано.Сега имам на нивеа нешто слично,ама не е ни приближно од таа на планет спа.
  Врелото масло за коса со маслинки и маската за коса се одлични.Со лотосов цвет кремата за тело е супер за сува кожа,маските им ги имам пробано со маслинки,саке и од бел чај,супер се.
  Имам доста работи пробано на планет спа,не ми оди на ум се во моментов.
   
  На Sahlene му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  no problem во секое време 8)
  и да си купиш да ти кажам ама ако ме послушаш, чекај до наредан број за путеров, 399 е сега баш видов у каталогов. др каталог ќе биде за една недела :) само да ен те зафркнам незнам да не не се на попуст пак, одлучи сама најубаво :*
   
  На CIA му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Monroe

  Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  416
  Од Планет Спа ја имам користено само маската за коса од таа Виолетова, а сега ја користам
  сивата -од мртво море. Инаку задоволна сум од истите, Ви ги препорачивам. Косата ја прават мека, свиленкасто нежна, сјајна и лесна за расчешлување, резултатите се моментно видливи. За мој вкус доста солидно!
  Би ги пробала и останатите нивни производи освен производите наменети за лице.

  Не се најдобри, но би ги сместила во категорија на просечни производи, нели со оглед на нивната цената која е доволно прифатлива. Инаку пробајте ги нивните производи -нема што да згрешите. :)
   
 17. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  Ги користам зелената маска за коса, кремата за раце (сивата) и шеа путерот. И мн МН мн мн сум задоволна од нив дефинитивно вредат за парите :)
   
 18. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.215
  Допаѓања:
  6.302
  Пол:
  Женски
  Ја користам таа кремата виолетовата од тајландски лотосов цвет мислам дека беше и никогаш во животов не сум имала крема за тело со подобар мирис од оваа.

  Ја имам маската за лице од јапонско саќе и ориз ок е ама не е нешто ептен бидејќи имам мрсна кожа едино знае да ми заврши работа ако ми е посува кожата па знам да си ставам од неа да ми ја навлажни кожата.

  И го имам третманот 3 во 1 од африкански шеа путер ама многу ми е јак го имам ставено само 1-2 пати и ептен ми ја мрски кожата така да кој има ептен сува кожа нека си го земе ама за мрсна кожа не го препорачувам.

  И морам да ја пофалам маската за коса со минерали од мртво море, не сум сигурна дека сега ја има ја користев порано немаше некој преубав мирис ама ненормално добро ја хранеше косата и ефектот веднаш се гледаше.
  И да, кремите за стапала и раце од шеа путер се добри бидејќи се малку појаки, супер се за стапалата и рацете
   
  На mari77 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.028
  Па еве во следниов каталог има два производи за 500 па препорачајте ми кој друг да си го земам освен тоа путерот :)
   
 20. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  Ја имам само маската за лице од тајландски лотосов цвет , преубаво мириса, многу сум задоволна. ;)