1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производите на Planet Spa

Дискусија во 'Лице' започната од CIA, 30 август 2011.

  1. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Женски ми стаса таа зелената маска за коса,ама незнам како се користи...се мие или што и се прави??

    ај ќе ве замолам која знае нека пише.
     
  2. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Сега сакам да ја порачам зошто пишува за прочистување пори,а баш тоа и ми треба.Помага ли за тоа или да размислам за некоја друга?
     
  3. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Искрено најубава е таа со саќе,во светло розе амбалажа,ја имав и таа со кал и таа солотосов цвет досега најдобро се покажа со саќето мн,ја измазнува кожата.


    Па исто како и сите маски за коса.Се нанесува на влажна коса ја оставаш да делува 5 минути па ја плакнеш.Нормално оваа постапка на крај,од ко ќе се измие косата со шампон.
     
  4. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Јас до пред некое време ја користев маската од мртвото и одлична е,додека ја користев лицето посвежо и поодморено не се сеќавам кога пред тоа ми било,имам уште ама пуста мрза да си направам некое третманче,да подсоберам пари па ќе направам една опција да ја порачам и таа од саќе пошто прочитав дека има задоволни од истата
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Абе да ви кажам нешто за таа од саќе,јас што забележав кај себе барем. Целото лице ни е покриено со ситни влакненца,кои воопшто не се познаваат,а со маскава чувствувам како ги кубе...ме фати шубе да не се разбудам еден ден како маж! Кога се суши,многу се суши и се запекува за лицето,а имам една од орифлејм,со иста намена,по ист принцип се вади,како гумена останува и лесно се вади од лицето.
     
    На cigarce му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    ^ Не се секирај јас знам жени кои фрлаат пари за депилација за лице! И не се секирај не растат тие многу, т.е не се згуснуваат како тие на нозете! Јас лично ја немам користено таа маска со саќе ама затоа сите други ги имам пробано супер се!
    А што и е намената на таа со саќе? Таа беше розавата така???
     
  7. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    20.848
    Пол:
    Женски
    Јас сум многу задоволна од овие производи ;) маската од маслиново масло за коса ја користам скоро 2 години и прекрасна е, како и сите др производи еве ги моите производи што ги користам моментално :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • planet spa.JPG
      planet spa.JPG
      Големина на фајлот:
      169 KB
      Прегледи:
      249
  8. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Ги нарачав гелот како на ЛакиГрл и маска и пилинг за лице,па ќе видиме какви резултати ќе дадат :)
     
    На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Хахаха :D нема шанси да се разбудиш како маж не бери гајле.Па тоа ти е маска со двојна намена ;)
    Иначе сите што се депилираат на лице не се како мажи...
    Таа со саќето беше за измазнување на кожата,ма да мене ми ја прави и блескава со здрав изглед,едноставно ја сакам маскава :inlove:
     
  10. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    Ги користам обавезно маска за коса од маслиново масло е најубава, потоа тајлантски лотосов цвет млекото за тело и маската за коса, пилингот за тело од мртво море и од ориз и саќе третманот за лице, за пети од африкански шеа путер е закон!!! Секогаш имам на залиха од планет спа најчесто порачувам два за 550 ден.
     
  11. Ellena07

    Ellena07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    12
    Јас ги користам маските на Planet Spa и баш ми го мазнат лицето..
     
  12. Bel-Golub

    Bel-Golub Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    48
    a kakva mi preporacuvash za dlabinsko cistejne na porite a da ne mi ja osteti oti imam nomalna koza
     
  13. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    за длабинско чистење на порите можеш да си ја земеш маската од тајландски лотосов цвет (лилјаковата) сега беа по 159 ден ама тој каталог помина,, во наредниот незнам колку се, важно е дека маската е преубава и јас ја имам истата
     
    На butterfly33 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Ги имам кремот за нозе и маската за лице со кал од мртвото море. Кремот за нозе е ок но не одличен, а маската ништо посебно, нема ама баш никаков ефект од неа, а можеби и не ми одговара на кожата, како и да е не би ја купила пак.
     
    На lola-86 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    И јас ја имам истата... Задоволна сум, а и многу убаво мириса :)
     
  16. love.summer

    love.summer Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    24
    Дали маската со минерали од Мртво Море помага за црнките?[​IMG]
     
  17. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Сега излегоа новите производи на Планет спа со морски алги.Мора да ги имам,треба да се добри бидејќи се со алги. :)
     
  18. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Врелото масло за коса, од зелената колекција, како го користите ?
     
  19. Smileee

    Smileee Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    12
    Можете ли да ми препорачате некоја маска за лице од Planet Spa што е наменете за девојчиња од 15 години...имам масна кожа и многу проблеми со црнките..исто така имам и многу мртва кожа која што често ми се лупи..страв ми е да користам маски за лице за нешто да не си направам некој проблем со лицето..ако можете да ми препорачате некоја
     
  20. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Би требало да ти одговара сивата маска на Планет спа со кал од мртво море, јас ја имам супер е. :)