1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.454
    Допаѓања:
    1.474
    За разлика од дезодорансите и антиперспирантите на Fa, стик од Fa веќе никогаш нема да купам.
    Конкретно го земав овој од сликата.
    Резултат: не спречува од потење (а јас сум помеѓу оние кои немаат проблем со потењето), а најлошиот дел беше кога забележав дека ми се уништени 4 блузи меѓу кои една омилена! :@

    [​IMG]

    :Down:
     
    На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Мене па прекрасна ми е кремава! :)
     
  3. princess11ska

    princess11ska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    64
    Ова моливче за очи од орифлејм никогаш повеќе. Само првиот пат пушта убава црна боја инаку се суши и никакво е!
    [​IMG]

    Пудрава катастрофа невидена ми се погоди. По краток временски период цела се згрутчи и како вода да тече од неа, како расипана да е!!
    [​IMG]
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  4. EmilijaEmka

    EmilijaEmka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    30
    Незнам дали некогаш во животот сум помирисала нешто погрдо од ова. Значи незнам колку сака нека е здрава и квалитетна, миризбата е МИЗЕРИЈА. Погрдо нешто АМИН. Најгрдиот производ од Бекутан дефинитивно. Никогаш не би го купила повторно.
     

    Прикачени фајлови:

  5. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.545
    Напишале заштита 48 часа, а ова ни еден час не штити, а и брзо се рони, сува структура, тешко се нанесува. Така стои дома, ќе го фрлам да не го гледам..

    [​IMG]

    Па будаливе направиле и double power и со цел памет напишале дека штити 72 часа. Алоо сигурно ние нема да не се истушираме цели 72 часа и од ова да се шлапаме, доволно е да ви штитат овие некои 7-8 часа кога сме некаде активно надвор од дома. Ама за жал вашите сра*а не штитат ни саат време.

    Никад више не би купила стик од Фа.
    [​IMG]
     
  6. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Моментално ми текнува само на дезодорансот на Fa - sport double power.
    Поникаков дезодоранс немам користено во живот, ем се лепи, ем мириса ептен тешко и тужно, не дај Боже после тоа парфем да ставиш на тебе - има автоматски луѓе да бегаат. Обично дезодоранси користам на Фа, па си реков да го пробам, не претпоставував дека нагони на повраќање ќе имам од него. Огромно не!

    [​IMG]
     
    На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.357
    Допаѓања:
    8.478
    Becutan хидрантното млеко за тело.
    Воопшто презадоволна сум од нивните производи,ама млекото е катастрофа!
     

    Прикачени фајлови:

  8. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Коректоров има толку сува и никаква структура што е невозможно да го размачкаш. Буквално го путер е. Остај тоа, па од километар се познава ако го ставиш на мозолче, а да не збориме за подочници.
    Инаку станува збор за Ideal Flawless од Авон.
     
  9. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.627
    Млекото за тело Бекутан-премрсно е ,не го поднесувам
    Воопшто цела козметика на АВОН :puke:
     
  10. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Овој стик од Фа, никогаш повеке нема да го купам. Мирисот на прво мирисање беше океј,ама по едно ставање смрди буквално..и ни еден час не држи...

    Овие карминчиња од Голден Роуз мене не ми одговараат...сакам мат кармини и овие според мене се лепливи не се впиваат брзо и кога ке се засушат конечно..да не можеш да го извадиш. За разлика од тие карминчиња со златно.

    Шампонов од Палмолајв, косата позалепена не ми била никогаш,плус за мирисот на чисто.
     

    Прикачени фајлови:

  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.600
    Јанг Дерм крем за лице за проблематична кожа со екстракти од манго и камилица
    [​IMG]
    Преагресивен пресилен крем, кој можеби треба да се нанесува само локално и директно на проблематичните места.
    Не би го препорачала воопшто за целото лице, зашто онаму каде кожата ви е ОК и немате никаков проблем - ќе ја пресуши сосема, до граница на перутење. Не знам како, но и очните капаци почнаа да ми се лупат, дури страв да го фати човек, одвај го оправив лицето. :(
     
    На iloveugirl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. iloveugirl

    iloveugirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    217
    Истото и кај мене. Го купив лани ова време и бидејќи имам комбинирана кожа мислев ќе ми одговара за целото лице како дневен крем. Немаше ни 3 дена го фрлив. По нанесувањето добивав црвенило на лицето и исто многу ме печеше. Во никој случај не би го препорачала ни јас.
    А исто така не сум задоволна и од кремот за околу очи од авон [​IMG] Јас како што имам такви темно плави подочници а во каталогот пишуваше дека со редовна употреба ги намалува кај мене и по 3 недели редовна употреба, немаше никаква разлика
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Мене па многу ми е погоден и со години го користев , после го сменив пошто не можев да го најдам и си дадов скоро 400 денари за неполн месец да се исуши и на ништо да не личи еден туш на севентин, да не си земала некој што не бил чуван во соодветни услови пошто и кога со појака сенка се шминкам одлично ја покрива кога одозгора туш нанесувам :)
     
  14. Dinsyyy

    Dinsyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    93
    Катастрофа! :worried:ilent:
     

    Прикачени фајлови:

  15. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Восок за коса ама буквално никаков :x
     
  16. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    Јас никогаш не би ги купила млекото за тело и гелот за туширање од mariella rossi, навистина прекрасно мирисаат но и целата туба да ја ставиш на тебе нема да се направи пена. http://img.dooyoo.de/DE_DE/orig/1/7/3/1/7/1731793.jpg
    Исто така користев еден гел демек за чистење на лицето од акни, митисери, од нечистотии (препорака од другарка на мајка ми, нејзината ќерка го користела и бил фантастичен) а мене не ми го исчисти лицето од црнките (митисери) кои ги имав на носот и брадата туку ги претвори во акни и ми направи нови на челото, само не ми текнува како се вика, пакувањето е бело а гелот е син и мириса на ментол, цената му е 200- 300 денари :)
     
  17. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.304
    Допаѓања:
    7.303
    Пол:
    Женски
    Гледам сте ги споменале сите можни рол-онови од Орифлејм, сосема се согласувам. Лепат, оставаат траги, мирисаат страшно, не вредат ни за пет денари, а камоли за сто (колку што ме држи сеќавањето од прилика толку беа :?: ) Небитно, ужасни се.
    Исто не би купила спрејчиња за тело од Авон никогаш повеќе, ниедно не ми се погоди, сите имаат претежок мирис и ми се лоши кога ги ставам на себе.

    Друго, шампон на Нивеа, мислам дека ја поминав цела колекција, употребував еден за кафена коса со мирис на чоколадо мислам беше, не можев да ја оправам долго време потоа, премногу блага формула, косата ми се мрсеше за рекордни два дена. Затоа си реков шампон од Нивеа веќе не, си имам други докажани и испробани, експериментите некогаш завршуваат со лоши последици..

    Има и други работи, ама не ми текнуваат во моментов.
     
  18. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На thelittle17 и anabel-a им се допаѓа ова.
  19. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    8.014
    Допаѓања:
    136.187
    Не го купив туку го добив како подарок, ама мирисот не можам да го поднесам. Немам сретнато мирис што ми пречи толку многу колку овој на колекцијата на Викторијас Сикрет - Лов спел

     

    Прикачени фајлови:

  20. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.105
    Допаѓања:
    826
    Пол:
    Женски
    Мислев ќе прикрива акни, ама ништо..
    Катастрофа. Искрено исто како паштета ми е :tmi: Еднаш само ставив и повеќе не..

    [​IMG]


    Ова крема најмногу ја мразам.
    Веќе 3 месеци ја користев со надеж дека ќе има ефект за акните и ништо..
    Џабе ја купив..


    [​IMG]


    Од тоа десно, ми се појавија акни, и веќе престанав да го користам .. |(


    [​IMG]