1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
  2. L.i.n.a.a

    L.i.n.a.a Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    2.902
    Пол:
    Женски

    Ги користам сите овие освен дезодорансот, и со препре задоволна. Особено до силиконските капки :D
     
  3. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Од Пантене сите производи ми се катастрофа. :puke:
    Порано беа поквалитетни, повеќето може ќе се сложат. Сега се начисто катастрофални. :tmi:
     
  4. Majli.15

    Majli.15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2013
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    Маска за коса булвално ми го оштети коренот и ми опаѓаа косите :@
     
  5. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.454
    Допаѓања:
    1.474
    ^ Маската за коса не е наменета да се нанесува на коренот. И зависи од маската. Поконкретно?
     
  6. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.028
    Fruttini Cranberry Choc Body Lotion

    Не знаете со каков мерак го купив :(
    Мириса феноменално, мислам дека цел ден би го мирисала и не би ми здосадил мирисот ама за жал тоа му е единственото нешто што му вреди.
    Што се случи - се начкам јас цела среќна, се топам од мирисот, уживам и одам во дневна да си се испружам на каучот да си гледам тв. После некое време чувствувам ненормално гаден вкус во устата па се мислам, па се туфкам што е работата, од каде сега ова, што се деси, од кај дојде одвратниот вкус и ми текна -се лижнав по рака и ми се потврдија сомнежите! Ај што имав чувство ко некој да ми има прснато со парфем во уста туку вкусот трае и трае и трае... исправ заби, исплакнав и со вода за уста и мислам дека уште го чувствував вкусот, ужас!
    Сега со него си ги мачкам само нозете ама не сум задоволна ни од квалитетот, јас имам прилично сува кожа и кога ке го ставам после туширање но ништо да не сум ставила. Се на се, џабе фрлени пари.
     

    Прикачени фајлови:

    На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
  7. MarcheloGirl

    MarcheloGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    13
  8. BlackAntoanette

    BlackAntoanette Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    5
    [​IMG]

    мислам дека нема полош туш од овај.. воопшто не пушта црно или мора да стегаш за да успееш
     
  9. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.089
    Пол:
    Женски
    Pointless ... како и останатите производи за кожа на Орифлејм.

    [​IMG]


    Дуо кое не би го препорачала никогаш.Смесата за кремови за ЛИЦЕ и лосионите за ТЕЛО им е иста.И разлика меѓу кремот за лицето и оној за околу очи е неприметлива.Хидратација 0, ефект на ладен зимски ветар и пресушена кожа.Гној.Ги фрлив во кутијата со кремови кои не ги употребувам.
    Од друга страна за маската од оваа колекција имам само пофални зборови.

    [​IMG]


    Го користев како течен сапун, после и го поклонив на комшивката.Ужас.Било кој од литарските по 100 денари, дури афродита сапун, билјана прашок или детергент за чинии би имал подобар ефект на сечија коса.НЕ НЕ НЕ го препорачувам.

    [​IMG]
     
  10. Azriel1

    Azriel1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    406
    Нивеа бебешкиот софт крим. Ова смрди кога ќе го ставиш на кожа бе луѓе :puke:
     
  11. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.940
    Допаѓања:
    10.112
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    За овие пари може поубава пудра да се купи. :?:
    [​IMG]
    Ужас , за рацеве користам сега.
     
  12. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.314
    Допаѓања:
    10.191
    Пол:
    Женски
    Од Нивеа пола прозиводите ме разочараа :| . Крема за лице, гел за миење лице и шампон никогаш веке не би купила. Од гелот за лице и шампонот целата исфрлив.
     
  13. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.919
    Пол:
    Женски
    Катастрофа :x

    [​IMG]
     
  14. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.608
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    1. Garnier Moisture Match - крема за лице .

    Од ова знам дека повеќе се задоволни како што прочитав, али ја друга приказна имав ..

    Катастрофа! Ова ми беше врвот за Гарниер, значи ги откажувам веќе како козметика за користење воопшто не ми се допаѓа веќе ништо од нив, со ова последно си докажав.
    Мноогу се мислев за гелов, пенава што и да е, чудна и е структурава .. Дали да го земам, и сепак одлучив на крај за да , зошто за мрснава кожа се тепам за секој производ да изнајдам спас. Али ова чудо полошо ми направи, прво немам никаков мат ефект?!? Што е поентата, мене ми светеше лицето уште одма ,а да не зборам после 3 часа.. Помалце светев без него на лицево него ли со него.

    Второ, кога се нанесува на лице од толку што ми е чудна структурата како некои грутки ,лушпи ми се правеше незнам како да објаснам, абе ужас.
    И трета последна работа највеќе што ме изнервира ,ми излегоа толку бубулички по лицево ..страшно :x
    Се тешев дека не ми е од ова, и престанав некое време без него и одма ми се намалија..

    За моево лице, значи гарниер веќе НЕ :)
    И уште многу производи од Гарниер кои што воопшто не сум задоволна вклучувајќи шампони,маски за коса,бб креми и такви чуда..


    [​IMG]

    2. Oriflame Nail Mask

    Незнам кој ѓавол ме натера ова да го купам, живи глупости и смешки :D
    Маска за нокти?! Незнам веќе што се не ќе измислат наредно..

    Демек функцијата му е да ги регенерира ноктите, да ги обнови ,зацврсти блабла.. а јас што добив од само едно користење на маскава?
    Суви, суви, излупени нокти :| Толку суви што и после масло ставање и креми, мене пак ми беа суви ноктиве.

    Незнам дали ја не го користев правилно , али направив како што пишуваше во каталогот: се става навечер на голи нокти пред спиење,и утредента сабајлето се мијат ноктите со вода .. И уште по сабајле резултатот боже сачувај :yawn:

    Како и да е, ужасен производ , не го препорачувам на никој .
     
    На senza.parole и Trendafilka им се допаѓа ова.
  15. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.021
    Допаѓања:
    36.060
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто не си задоволна од маската за нокти од Орифлејм.И јас ја користам.Кај мене има добри резултати.Можеби зависи и од кавалитетот и цврстината на ноктите.Јас имам многу цврсти и бели нокти,никогаш не сум правела надградби и декорации.Користам само лакови за нокти во домашни услови.Тоа ми е природно и убаво изгледа.
     
  16. Ivy18

    Ivy18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    76
    Од овој шампон првут ми се напрај никогаш повеќе нема да го купам :!:
    [​IMG]
    Џабе го ставаш ниту мириса косата ниту пак ја отплеткува.
    [​IMG]
     
  17. Thallia

    Thallia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2013
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    18.795

    Мислам дека грешиш за кремот на Dove, можеби не ти одговара на кожата, кремите на Dove се високо хидратантни и претежно наменети за сува кожа, но сметам дека се далеку од лоши :^)
     
    На miley.lol, sweet-star и Umbrella22 им се допаѓа ова.
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    104.981
    Пол:
    Женски
    Си се тешам си се тешам ајде добра е...ама не бе мислам дека лицево помрсно ми го прави , а за мрсна кожа е , мат, подобро Менхетен во црна туба ќе купев него ли 860 што дадов за ова

    [​IMG]
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    149
    Ме разочараа Palmolive. Купија моите шампон,но бидејќи бил за сува и оштетена коса, плус со мед и млеко мене ми го дадоа, и откако го ставав ни сјај имав на косата, ни форма плус цело време беше заплеткана. Еднаш и никад више, цел спротивен ефект.
     
  20. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.357
    Допаѓања:
    8.478
    По навика си користам бебешки производи,но кремот од Беколино ме разочара.Никогаш повеќе нема да го купам.
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      1,8 KB
      Прегледи:
      324
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.