1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.088
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Сите вида на yup влошките. Ги купив за замена на ONA влошките зошто тие не ми беа удобни,но и покрај удобноста на YUP најлошото од нив е што ме чешаат од страна и ми создаваат ранички кај препоните. Никогаш не би ги зела повторно.
     
    На glittergirl, 1209, SimonaTino и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.891
    Пол:
    Женски
    ^Кај мене е баш обратно YUP ми се супер меѓутоа ONA за на екскурзија ги зедов дека нај евтини и катастрофа бљак и EVA - се катастрофа,
     
    На despin4e05 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    44.180
    Пол:
    Женски
    Шампон сајос,дезодоранс од адидас(пишува дека трае 72часа-не дека поверував ама не трае ни 72секунди),пудрата од гарниер бебе...друго не ми текнува сега...
     
  4. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Шампони од Гарниер
     
  5. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.028
    Ѓубре невидено, џабе фрлени пари |(
     

    Прикачени фајлови:

    На Umbrella22, sunfemina, LittlePinky и 4 други им се допаѓа ова.
  6. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    yup влошките дефинитивно.толку ми се разрани кожата не знам кој крем не го ставив после едвај ми помина.ужасни се!
     
    На Madonna му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.600
    Туш на Буржоа во розово пакување.
    [​IMG]
    Воопшто не ми е погоден. Течноста е прегуста, некако леплива многу, лошо ми оди нанесувањето, прецрн е, лоша четка. Дава некоја вештачка гелна линија што ме нервира. Дефинитивно прво и последно купување ваков туш, Џамбо маркерот на Есенс е измислен и каде-каде поевтин.

    Течност за отстранување шминка на Алверде
    [​IMG]
    Не ја бива, ама жално е дури колку - не ја бидува. :(
    За лице не е погодена воопшто. За околу очи пак е слаба, не отстранува темелно шминка, не може да се пофали со никаков ефект, ниту барем пристоен мирис. Промашена инвестиција.

    Гарние мат крем за лице
    [​IMG]
    Овој ја носи наградата за најлош производ. Од мат ни мало м, напротив, остава мрсен сјај, лицето светнува за некоја минута откако си го нанел. Наместо да негува и хидратира, лошо ја затега кожата. Ја чувствувам како се гуши. Ем затнати пори, ем мрсен сјај за извоз. Ја џитнав во ѓубре, ниту мајка ми не ја сакаше.
     
    На Ducky, Beauchamp, senza.parole и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.945
    Допаѓања:
    10.080
    ^ Баш ми беа на листа за купување првите два продукта, а Гарние одамна ги множам со нула.
    Инаку Буржоа тушот и мене ми изгледаше густо и лепливо кога го видов тестерот, ама мислев дека е таков од што го 'рчкаат сите, па си викам да не се подзасушил. За тие пари богами треба сам да ме црта. Има сто пати подобри тушеви од некои нискобуџетни фирми.

    Да не бидам офф топик, мене ме разочара многу медицинскиот део спреј на Балеа. Почнав да ги избегнувам оние класичните антиперспиранти со алуминиум и триста чуда внатре па решив да испробам некои вакви спрејчиња. Прво имав купено еден од Алверде со екстракт од зелен лимон и жалфија којшто дури зачудувачки пристојно си ја вршеше работата во сред лето. Ме залажа тоа па викам да го пробам овој, затоа што има еден скоро незабележителен свеж мирис, плус па и медицински бил.
    Ужас жив! :x Не дај боже па да попешачиш малку, готов си. Ми оди да го фрлам во првата канта, затоа што ни за освежувач нема да го бива. [​IMG]

    Друг производ што ме разочара е еден лак од Мејбилин. Знам дека многу феминки го фалеа, ама ич не ми се погоди. Многу е густ и споро се суши, а и не покажа којзнае каква издржливост кај мене.
    [​IMG]
     
    На senza.parole и Trendafilka им се допаѓа ова.
  9. RiRii

    RiRii Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Мене пак баш ми помага за побрзо сушење на нокти..

    -Инаку не би го купила повторно оној златната боја од глис спрејовите со оглед дека цело шише го истрошив ефект никаков
    -Malena лаковите од нивните ефтини лакови кои ги испробав ноктите ми испукаа, подобро 130 на сигурно отколку 30 па после оди управи ги :D
     
  10. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    НАЈГАДЕН,НАЈГРД,НАЈСМРДЕН производ што може да постои!!! Да не сте се излаѓале да земите оти примамливо е! Огромно пакуванје за 100 денари бре!!! Косата ми е како слама, ја чешлам 3 дена откако ќе ја измијам со овој шампон и мириса на нешто скапано!!!!

    [​IMG]
     
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.088
    Пол:
    Женски
    Сите пудри на авон се тотална катастрофа. Како масло да си ставала на лицето. Воопшто не се покривни и слободно можам да ги сместам во оваа категорија.
     
  12. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Кога видов коментар за Сајос, морам да искоментирам. Купив на промоција зелениот Сајос со кондиционер, ама косава не како да ми е миена, мрсна, мрсна, залепена, ма погадно нешто во живот не сум купила. Никој производ не ме разочарал како овој. Ни фото финиш пудрата на менхетен. Никако да не фрлате пари за ѓубрево.
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.423
    Допаѓања:
    6.952
    Пол:
    Женски
    Ова чудово што и јас незнам за што ми користи освен што ми ја прави косата како тесто па можам лесно да ја наместам каде што сакам!Од волумен ни В нема!Можеби јас неправилно ја нанесувам :?:
     

    Прикачени фајлови:

    • taft.jpg
      taft.jpg
      Големина на фајлот:
      267,2 KB
      Прегледи:
      1.110
  14. mimoza.mk

    mimoza.mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2012
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    716
    [​IMG]
    Одвратно,лепливо и чешаат пазувите од него,мириса можеби саат-два откако ќе го ставите,секогаш кога го ставав,во текот на денот имав чувство дека мирисам на пот.Катастрофа
    [​IMG]
    Бидејќи бев задоволна од кремата на Гарние во зелено кутивче,кога излегоа овие гледам ја фалат овде и тоа девојки со мрсна кожа,си викам да ја купам сигурно е подобра од старите.Можам само да замислам што прави на мрсна кожа кога кај мене со комбинирана не се впива,околу носот и на челото мрснотии,само образите како што ми се посуви малку ќе упијат.Ужас жив,тие што ја фалеа како е екстра или не ја користеле,само еднаш ја пробале или се лажат самите себе,каков матирачки ефект,вакво нешто не би се ни осмелила под пудра да ставам.
     
  15. Chocolate-me

    Chocolate-me Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2014
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    157
    Пол:
    Женски
    Сувиот шампон на Balea, ми ја прави косата тесто :^) .

    Пудрата на Miss Sporty,ја земав за летото-барав да е некоја полесна,но оваа пудра се покажа ептен лесна :D.Воопшто не покрива,не би ја земала никад више. :x
     

    Прикачени фајлови:

  16. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    [​IMG]

    Tесто ми ја направи косата,премногу тешка структура има-барем за мојава коса.
     
  17. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.886
    Допаѓања:
    11.280
    Пол:
    Женски
    Кремата е за никаде , кога ќе ја нанесам ми се прават како парчиња од неа :^)

    Овој туш за очи се е само туш не е , отапува и не можеш да исцрташ линија со него ,не знам зошто се излажав да го купам .

    И млекото порано ми беше убаво , сега е катастрофа премногу течно ,веројатно нешто смениле или мене порано критериумот ми бил премногу низок :D
     

    Прикачени фајлови:

    • 23675_2.png
      23675_2.png
      Големина на фајлот:
      67,3 KB
      Прегледи:
      670
    • 17473_2.png
      17473_2.png
      Големина на фајлот:
      29,8 KB
      Прегледи:
      671
    • Mleko-400-i-200ml.jpg
      Mleko-400-i-200ml.jpg
      Големина на фајлот:
      19,1 KB
      Прегледи:
      668
  18. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    врска немааат
     

    Прикачени фајлови:

    • senses.jpg
      senses.jpg
      Големина на фајлот:
      317 KB
      Прегледи:
      478
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.088
    Пол:
    Женски
    Ги имав овие едно време скоро сите ги пробав, и КАТАСТРОФА.
    После туширање чешање и црвенило ( а не сум алергична на ништо).
    Никогаш повеќе не би ги купила, и на поклон да ми ги дадат.
    Многу шанси им дадов, доста е.
     
    На UnknownLadyDi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Lella1

    Lella1 Активен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2013
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    85
    И јас не сум воопшто задовола од пудрите на авон! Гоооолемо НЕ од мене! :!: :worried: