1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. Ondula

    Ondula Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2014
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    1.044
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Единствено што вреди е мирисот, но и тој е многу јак :!: :puke:
    Никогаш повеќе. :x
     
  2. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    44.180
    Пол:
    Женски
    Mалена и Aура лак за нокти,ич не ми се погодени.
     
  3. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.446
    Допаѓања:
    48.202
    Пол:
    Женски
    Новите лакови на Голден Роуз color expert :@
    Денес жива среќна што конечно си најдов жолт лак каков што сакав побрзав дома да се нашљакам. Кога почнав да се лакирам почна и моето патешествие.Прво на лаков четката му е предебела и влакната се толку проклето крути што оставаат линии кога се лакираш.Друго самиот лак е премногу густ и не се размачкува убаво.Од пуста мака 4 пати се лакирав и се бришев со надеж дека нешто ке се смени,но не. На крај мислев дека е до моите нокти проблемот па пробав со сосем друг лак и еве супер си се сега. Значи проблемот е до Голден роуз.А толку убави нијансии имаа во продавницата што ми идеше сите да ги изнакупам али памет за друг пат .Од оваа серија ни на крај памет.

    Еве го шишенцето.Мојот е со број 44. и во продавниците на Голден роуз чинат 50ден.
    [​IMG]
     
  4. KatFem

    KatFem Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    658
    100 пати пробав, мислејќи дека е до мене, дека не знам да го нанесувам и веќе го баталив.
    Не е гел како што очекував, делува многу чудно, се рони и навистина е невозможно |(
    Катастрофа е, многу сум разочарана.
     

    Прикачени фајлови:

    • 26531_1.png
      26531_1.png
      Големина на фајлот:
      259,5 KB
      Прегледи:
      594
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.356
    Допаѓања:
    38.136
    Пол:
    Женски

    Мислам дека е до нијансата, не до лакот, јас го имам најсветло жолтиот од авон lemon sugar и се случува истото, познато е дека жолтите пастелни нијанси се многу тешки за лакирање дури и кај поскапите лакови. Јас малку го поправив, му турив безбоен лак и се направи малку потечен и полесен за лакирање. Пробај така, само не со ацетон затоа што се расипува лакот.

    Инаку јас не би купила повеќе шампон од глисс, посебно црниот, не можам убаво темето да го измијам и многу тешко ми мирисаат, парфимирано.
     
    На SuperGirl24 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Откако ја сменаа амбалажата млеково на ништо не личи.
    Последното пакување мирисаше на жива пластика внатре. :puke:
    Ја споредив (т.е мириснав) со претходното млеко кое ми беше дотрошено и имаше огромна разлика во мирисот. :!:
    Не знам што им стана, те претечно беше, те сега смрди...ама има многу голем избор на други бебешки млека со многу подрагоцени состојки внатре.

    [​IMG]
     
  7. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.385
    Допаѓања:
    8.317
    Пол:
    Женски
    Milk and honey крем за туширање
    [​IMG]
    Навистина очекував многу повеке, бидејки кремот за тело е одличен, купката исто така, сапунот, пилингот...буквално секој производ за тело од оваа линија.
    Но кремот за туширање е никаков, полошо нешто немам користено, ниту ја омекнува, мазни кожата, ниту пени и мириса, баш се чувствувам прлаво после капење, го фрлив недотрошен и не ми е криво, да можам ке го фрлам уште 100 пати.Сум користела секакви гелови, кремови за туширање од најефтини до поскапи, но ова е :puke:.
     
  8. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    Поголема катастрофа во животов немам видено, ни па ке купам некогаш.
    Се залетав, балсам балсам, и кога ми ја направи косата катастрофа - секој ден ми бараше миење, едвај ја спастрив.
     

    Прикачени фајлови:

  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    104.982
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Никогаш веќе нема да земам фарба од Лореал,ем 10 евра чини , плус многу ме пржеше кожата од неа :devil: од гарниер фарбите се супер, повеќе лореал никогаш
     
  10. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.332
    Допаѓања:
    5.850
    Johnson's baby шампон, никогаш повеќе!
    [​IMG]
    Немаше Бекутан, а и онака сакав да го сменам малце, па го земав овој. По ужасно нешто мислам дека на косата и немам ставено. При шампонирање, пола коса без шампон е, кај што се задржал ја тутка косата, ко тесто станува. Ајде тоа, еден специфичен, лош мирис, кој знае и јас на почеток што сум помирисала.
    За плакнење, малце потешко. Пак на крај ми останува дел од косата не измиен.
     
  11. cocopuff

    cocopuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    488
    [​IMG]
    Поужасен шампон немам користено...неможам да опишам колку не ми се допаѓа. Косата на коренот ми беше ко неизмиена, а врвовите суви како метла. Катастрофа! Си реков 3 шанси ќе му дадам ама на крај сепак заврши во канта.
     
  12. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.028
    Таму завршија скоро сите мои шампони од Нивеа - чешање на скалпот, ненормално мрсење на косата ни ден после миење, опаѓање на косата, непријатен мирис... Мене воопшто не ми се погодени додека други ги фалат и ги користат со години :)
     
    На sleepingbeauty му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Има мн.работи кој сум ги купила еднаш и повеќе никогаш,ќе издвојам неколку на кој што ми текнува, ББ кремата од орифлејм луѓе жив ужас лицето ми светеше како со масло потурено ми се направи лом со мозолчиња едвај ми се смири :puke: ,шампоните од Авон скоро сите ги имам пробано и све ми е катастрофа,шампонот од Хеден ш.демек за првут што е цело паковање го потрошив а воопшто не ми помогна напротив повеќе никогаш не би го купила,ако ми текни уште нешто ќе ја дополнам листата :$
     
  14. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.300
    Допаѓања:
    5.882
    Пол:
    Женски
    Убава четка, но внатре маскарата е како вода, и само ги спојува трепките. Мене не ми се допаѓа воопшто.
    [​IMG]

    Многу мрсна крема, лицето ми свети како лампион после ставање |(
    [​IMG]
     
  15. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.636
    Допаѓања:
    6.358
    Пол:
    Женски
    [​IMG] Демек на база на масла, не ја оштетува косата, после 3 миења ко нефарбана бев.
     
    На Tearful му/ѝ се допаѓа ова.
  16. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Истово ми се деси со оваа фарба само плава боја. Значииии купив 2 за цела коса да ја офарбам и третото кутивче појма немам зашто го земав. Се офарбав и поише од што требаше ја држев после 4-5 миења на коренот цела ми беше падната бојата па после 3 недели имав корен 3цм |(
     
  17. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Мириса неверојатно, а и амбалажата ми го смени мислењето да го купам, но шампонот беше многу густ, иста текстура како пивтија и косата после миење ми беше како измрсена и не измиена. :emo:
     
  18. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.940
    Допаѓања:
    10.112
    Пол:
    Женски
    Овие фарби се полутрајни , а не трајни како што пишува.Им ги имаат сменато само амбалажите на тие Color and gloss/shine како колор шампони што беа од Гарниер и Палете.И јас приметив на мојата коса :^) :|
     
  19. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    [​IMG]
    Уште една фарба со огромно не од мене, истава нијнса 1000 која е као посветла не влече на жолто на корен ја ставив само и коренот ми изгледаше вака (како шолтиов дел доле):
    [​IMG]
    Ма да, гледам пред некое време ептен беа на попуст значи ги тргаат од продашба изгледа. Не не и не, немој некој да се излашал, јас цел ден со капа се шетав среќа ладно беше и вечерта на фризер едвај ми ја среди фризерката косата :devil:
     
  20. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.267
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Тоников луѓе мириса на прашина :wasntme: видов пишува со екстрат од диња и викам аа мора убаво да мириса.. се излажав :| Никогаш повеќе..