1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.886
    Допаѓања:
    11.280
    Пол:
    Женски
    Им се нафрлив на Балеа. :D Вообичаено си купувам од аптека вакви влошки, ама овие место да помагаат уште толку неудобни ми ги направија чевлите, глоѓаат , ако сакате нешто за да ви станат неудобни чевлите тогаш ова е тоа.
     

    Прикачени фајлови:

  2. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.316
    Допаѓања:
    95.167
    Коректоров на Флормар.

    И покрај тоа што ми го пофалија доста, мене ни ми се допаѓа, ни ми одговара.
    Ајде за подочниците некако е ок, ама за на друг дел не да ми покрие и камуфлира, он ми се чини ми ја истакнува секоја поричка од тој дел на лицето уште повеќе.
     

    Прикачени фајлови:

  3. Hazelnut

    Hazelnut Активен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2014
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    10
    Гел за чистење, тоник и лосион за лице со алое и ѓумбир. Поодвратно нешто - амин :puke:
    Дневен крем за лице со роза. Содржи светкави пигменти и лицето ми се нафрла со мозолчиња. Дефинитивно ова е најлошата крема за лице што ја имам користено :|
     

    Прикачени фајлови:

    На AnGeL4e009 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. nekoja85

    nekoja85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    216
    се сложувам потполно.. никаква е кремава :devil:

    да ги додадам антиперспирантите на Рексона, посебно оној син со светло кафени линии.. првиот ми беше мн убав.. но веќе следното пакување ми беше одвратно :puke: наместо да те заштити од лоша миризба ова чудо труе на кожата.. неподносливо
     

    Прикачени фајлови:

    • rex.jpg
      rex.jpg
      Големина на фајлот:
      2,9 KB
      Прегледи:
      524
  5. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.454
    Допаѓања:
    1.474
    И јас како nekoja85 не сум задоволна, само во мојот случај е рол-онот од овој вид на Rexona.
    Тој период кога го купив многу ретко налетував на производи од Rexona. Овој беше последен на полица и го зедов без размислување, а беше и значително поскап од просечната цена на нивните рол-они. За заштита не знам дали беше добар бидејќи самиот оставаше ужасен мирис. Сите останати мирисаат убаво (иако мирисот е релативна работа, ама во овој случај се си мислам дека не е така :D ), освен овој.
    Значи, само овој од редот на Rexona, не зборувам за останатите стикови и рол-они кои се сосема солидни во поглед на мирис и заштита кога се користат во умерени количини и без претерување (како што многумина знаат да направат).
    Уште си стои со само 2-3 употреби и кај и да е ќе се ослободам од него.

    [​IMG]
     
  6. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.028
    Балеа крем за раце со папаја и млеко од путер



    Мириса преубаво и мирисот долго останува, текстурата на кремот е таман, ни сува ни мрсна, баш како што сакам но изгледа сум алергична на некоја состојка :( После кратко време од нанесувањето рацете почнуваат да ме жежат и откога ќе го измијам кремот кожата ми е сува и рапава на допир...
     

    Прикачени фајлови:

  7. miley.lol

    miley.lol Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
  8. goddess1337

    goddess1337 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со стреп кремата за депилирање, грозна е! :puke:
     
  9. Lella1

    Lella1 Активен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2013
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    85
    Никогаш повеќе! :puke:
     

    Прикачени фајлови:

    • DSCF0281.JPG
      DSCF0281.JPG
      Големина на фајлот:
      169,9 KB
      Прегледи:
      912
  10. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.021
    Допаѓања:
    36.060
    Пол:
    Женски
    Хидратантен гел крем за лице со краставица и зелен чај
    [​IMG]
    И пред да го порачам овој крем, не очекував кој знае каков матирачки ефект на т-зоната.
    Кремот има некомпактна содржина, малку е разлеан.Ниту хидрира, ниту освежува,а наместо да создава природен мат-изглед ја затегнува и ја суши кожата.По нанесување лицето изгледа изморено.Единствено позитивно е што има свеж мирис.
    Но, со оглед на ниската цена 109 ден. може да се проба.
     
  11. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    805
    Допаѓања:
    5.085
    Пол:
    Женски
    Gliss Total Repair Shampoo



    Пишува дека е за сува и оштетена коса, а летово баш таква ми стана косава и не можам да си најдам добар шампон да ја оправам.
    Решив да го пробам овој на Gliss ама некако не ми помага ама ИЧ, дури мислам дека уште посува ми е косата како слама ми е кога ќе се измијам со овој шампон! :^)
    Дефинитивно не би го купила пак.
     

    Прикачени фајлови:

  12. Derby

    Derby Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Кремите за лице на Нивеа и Бекутан :puke: Помрсно нешто не постои :emo:
     
  13. Cvekjence

    Cvekjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    201
    Ништо повеќе од оваа линија на производи.... Како ми се насипа кожата, значи којзнае што има во нив :fubar:
     

    Прикачени фајлови:

  14. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Гелот за туширање е супер, но мене воопшто не ми се допаѓа мирисот.
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpeg
      images.jpeg
      Големина на фајлот:
      4,1 KB
      Прегледи:
      431
  15. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.028
    Maybelline Baby Lips, Pink Punch



    Кога го купував ни на крај на памет не ми беше дека тука ќе го `оговарам` ама воопшто не сум задоволна! Мириса феноменално, да го изедеш дури но тоа му е единствениот плус. Прво нешто што не ми се допадна кај него е тоа што е толку пигментирано-очекував некоја дискретна боичка но не и цел кармин! На моите усни добива некоја неонска розе /лила нијанса а што е уште полошо, бојата тешко се вади... Следно, јас сум многу пребирлива кога се лабелца во прашање зошто имам суви усни и што се однесува до Бејби липс, можам да кажам дека сум имала похидратантни кармини!!!! После некое време ко ништо да немам ставено, усните ми се суви (ама битно се лилакови).
    Сакам да им дадам уште една шанса на Бејби Липс и на мисла сум да го купам синото, се надевам дека тоа ќе cе покаже во подобро светло...
     

    Прикачени фајлови:

    • pinkpunch.jpeg
      pinkpunch.jpeg
      Големина на фајлот:
      13,7 KB
      Прегледи:
      325
  16. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми се допаѓа плавото Hydrate. Барем кај мене на усните се задржува подолго. А, и јас ќе го купам ова, па ќе пишам мислење.
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Од почетокот ми беа убави се додека не го почнав второто пакување, катастрофа од шампони, ја сушам уште косата и мрсна, бог да чува! :puke:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На AnGeL4e009 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    44.180
    Пол:
    Женски
    Шампонот Сајос го имав земено уште лани мислам,ама погрд шампон од овој не сум купила.Косата за прв пат во животов почна да ми се мрси на вториот ден,скалпот значи корупки,ме чешаше ненормално и прекинав да го користам.Кремата ја имав купено поради тоа што содрѓи екстракт од невен,наводно помагала за црвенило,но не ми беше баш погодена,наутро кога ќе се миев на лице кремата како да се растекуваше,некако...ќе ја нанесеш,ќе се исуши веднаш,па после со вода кога ќе се измијам утрото се вадеше,ептен чудно. :?:
     

    Прикачени фајлови:

    • sajos.jpg
      sajos.jpg
      Големина на фајлот:
      31,4 KB
      Прегледи:
      206
    • nivea.jpg
      nivea.jpg
      Големина на фајлот:
      9,1 KB
      Прегледи:
      208
    На Turtle и Nausicaa им се допаѓа ова.
  19. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.916
    Допаѓања:
    66.086
    Кремов е наменет за млада мрсна кожа, ама откако почнав да го користам кожава ми стана уште помрсна и ми се нафрла лицето. Полош крем од овоj немам се уште начекано... :x

    [​IMG]
     
    На eli25, A-j-a и koritsaki им се допаѓа ова.
  20. oraiaeleni

    oraiaeleni Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    107
    Кога пристигна Мејбилајн кај нас, си ја купив онаа маскара во розе пакување, демек класика нивна, најпродавана. Леле мори мајко, една смрдеа, лепливо, мислиш крем за депилација на трепки. И никогаш немав купено ништо од таа фирма се до неодамна на некој попуст летоска во Космо земав една пудра Афинитон, најсветлата ја земав незнам кој број беше. Иако најсветла (имам снежно-бел тен) оваа беше како кал, мислам и на црнкиња не би и одговарала, а текстура тоа силиконска некако, лепливо,никакво. Двапати направив иста грешка (иако во размак од неколку години) купувајки од нив, а гледам доста реклами, незнам што да кажам, сепак сите сме различни.
     
    На glittergirl и kolovoz им се допаѓа ова.