1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    104.982
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Clinique chubby stick - super strawberry

    Оваа нијанса воопшто не ми се погоди. На рака нешто се гледа ама на уста ко да немам ставено ништо. Инаку го имам pudgy peony и тоа е баш супер нијанса , јако розева боја , сепак нијансата не ми се погоди овојпат
     
  2. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.919
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно најлошиот шампон што некогаш го имам користено, ми ја уништи косата :^)
    уште при миењето почна да станува како тесто, откако ја исушив бетер беше, како да сум ставила мастика во косата, како слама, чешел не можев да ставам, едвај ја оправив косата :)

    [​IMG]
     
  3. the-Anya

    the-Anya Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2014
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    293
    До сега толку да не бидам задоволна од некој производ не ми се има случено. Фрлени пари! Наместо да ти помогне во чистење на првутот, косата ти се мрси после еден ден и врие од првут! Ова е прв пат да купам производ од Syoss и ќе биде и последен!
    [​IMG]
     
    На iRony, AnGeL4e009, anuskaNESTLE и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.765
    Допаѓања:
    99.742
    Пол:
    Женски
    Orea регенератор.Ни малку не ми ја омекнува косата,ниту пак убаво мириса.За расчешлување за мене не можам да кажам за мене ама гледам дека ќерка ми баш се мачи да се исчешла.
     

    Прикачени фајлови:

    • pro_v_0078725.jpg
      pro_v_0078725.jpg
      Големина на фајлот:
      13,7 KB
      Прегледи:
      535
  5. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.816
    Пол:
    Женски
    Зависи од кожата, јас подобро нешто на лицево од оваа крема немам ставено.
     
  6. septemberinparis

    septemberinparis Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    56
    Evolotion боја за коса, Garnier BB крема, Rosal балсами за усни.
     
  7. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.028
    Ужас!! Тешко се нанесува на коса, тешко се размачкува и уште потешко се плакне. Јас волку лош шампон мислам дека немам користено до сега. Косата почна да ми се мрси после едвај 2 дена, почна скалпот да ме чеша и дури и се исфрлив на некој места... Уште вечер оди во канта!
     

    Прикачени фајлови:

    На iRony, AnGeL4e009 и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.088
    Пол:
    Женски
    Знам дека ја фалев оваа маскара,но... искрено се разочарав.
    Обично не ми допаѓаат маскарите од Авон. И реков на оваа ќе и дадам шанса, ми ја фалеа. И јас ја пофалив, но после неколку недели маскарата почна да биде ептен течна што на четкичката се познаваше и почнуваше да се згуснува. Неможев да нанесам маскара солидно. И ја фрлив. Џабе дадени пари. И повеќе нема да дадам шанси на маскарите од авон.
    [​IMG]
     
  9. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.768
    Пол:
    Женски
    1 Seconde na Bourjois No. 3
    Само од оваа нијанса не сум задоволна. Наредниот ден од лакирањето е излижан, а доколку се нанесе 2 слоја тешко се суши. Инаку останатите се во ред.
    [​IMG]
     
  10. mimoza.mk

    mimoza.mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2012
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    716
    [​IMG]

    Ја купив за некои 215 денари во Космо на попуст,ама да си купев некоја од Есенс за истите пари ќе беше многу попаметно.Не ми се допаѓа воопшто,четката гребе и не ми пушта боја како што јас сакам,по 10 минути треба да ставаш ако сакаш да ти бидат трепките како со некоја друга маскара.Ако сакаш трепки со волумен и должина ова не врши работа.
    [​IMG]
    Исто и оваа,не ми се допаѓа,не би ја купила пак,се исуши за експресно време помалку од 1 месец,а и пред тоа баш и не беше ништо посебно.

    Мислам дека е време да престанам да експериментирам со маскари,нон стоп купувам нови да ги пробам наместо да си купам нешто веќе проверено и квалитетно :fubar:
     
  11. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    805
    Допаѓања:
    5.085
    Пол:
    Женски
    На почетокот кога почнав да ја користам подлогава/базава за сенка ок ми беше, сенката ми траеше цела вечер не се размачкуваше и не ми се собираше во капаците... ама некако почна пребрзо да се суши и веќе воопшто не си ја врши работата како што треба.
    Дефинитивно не планирам пак да ја купам и да фрлам 300 и кусур денари во ѓубре... ако знаете некоја добра замена за ова препорачајте ми пошто без ова сенка да ставам не доаѓа во предвид.

    testbericht-d8bquug1gwzk1408526092.jpg
     
  12. jacqueline.s

    jacqueline.s Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    20.201
    Пол:
    Женски
    Овој шампон ми ја активира себореата и првутот кој со години не ми се имаше појавено :( Од тогаш, после 4 години, сеуште се мачам со истиот проблем.

    [​IMG]
     
  13. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.945
    Допаѓања:
    10.080
    За истата работа се жалеа и оние што ја користат базата за сенка на Артдеко. Има и некои девојки што ептен претпазливо ја чуваат па им трае долго, но очигледно е дека при контакт со воздух смесата се суши и си губи од квалитет.
    Можеш да ја пробаш базата на Есенс, потребно и е повеќе време да се исуши на очниот капак ( но ништо страшно), а е супер замена и си ја врши работата. Башка поевтина е, околу 200 денари.
    Имаш и варијанта од Авон, ама ако не те мрзи да чекаш. Не знам дали е на попуст во тековниот каталог, не ги следам баш, но се имам лично уверено дека е супер подлога. За цена точна исто не знам, но поскап е од Есенс сигурно.
    [​IMG]
     
    На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
  14. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    ^ Подлогата од Авон е одлична, јас ја имам користено, и ја користев многу долго време, а нe е скапа, 239 денари е во моменталнава брошура. :) Цената и варира од католог во каталог.

    1. Тушот за очи од Голден Роуз.
    [​IMG]
    Незнам дали да зборам одделно за тушот или четката, но како и да е, нема шанса никогаш повеќе да го купам ова нешто што не може туш да се нарече. Познат е по прецизната четкичка, која е мизерија, лесно се витка -премека е што и е најголема маана, не е прецизна, не е цврста, не е флексибилна како што треба, обавезно забегува лево-десно, горе-доле, не можиш да си го нацрташ окото, треба ептен ептен полака, раката стабилна да ти е, а не како мојата да ви трепери нонстоп, значи чудо ви треба за да се нацртате со овој туш. :tmi:

    2. Гарниер ББ Крем
    [​IMG]

    Може има најмногу покривност од скоро сите ББ кремови, ама смрдеата на алкохол што испарува од него :worried: праве да ми се сврте у глава додека се шминкам! А да не спомнувам дека го земав летно време, пошто нели да не сме како цемент у лице, ББ крем у замена за преку ден, и плус со СПФ се сите, ама :shake:, за овој едно голем не. Се потам летно време на одредени делови од лицето многу, и го земав оној за мрсна кожа, и пак бев лом со него, а и лицето ми се шараше и при најмало потење, ич не ми одговараше, за следното лето, друг ББ крем ќе пробам.
    (ББ кремот на Каротен, точно дека мириса чудно некако, грдо чудно, и дека има помала покривност на лицето од овој, ама ми дава таков убав природен сјај на лицето, како крем дури ми е, и плус, помалку ми се масти лицето со него)
     
    Последна измена: 6 ноември 2014
    На Sexybaby86 и simoncelicius им се допаѓа ова.
  15. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.995
    Допаѓања:
    51.770
    Пол:
    Женски
    Леле знам, истото ми се случи и мене. Супер функционираше, ама што дека кога одма се исуши и сега повеќе од пола е полна а е неупотреблива и сува.
    Јас користам подлога од Авон моментално, океј е, ама ништо спектакуларно. Добро се размачкува, и боите изгледаат појаки и поубави, ама не трае како оваа од менхетен. :)
     
  16. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    805
    Допаѓања:
    5.085
    Пол:
    Женски
    Да да Менхетен подлогава топ е за трајност, само што ете баш како што пиша - до пола ми е негде а веќе е сува нејќе ни да се размачка ни ништо.
    Доста ја фалат подлогата од Есенс па таа ќе ми биде следна да ја испробам... се надевам дека ќе ми се погоди.
     
  17. cocopuff

    cocopuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    488
    [​IMG]
    Oвој дезодоранс од Балеа е одвратен !!! :puke: Го купив како демек ај поефтин е да го пробам, ама не, многу е лош. Прво мислев дека ми се причинува, бидејќи сум навикната на мирисот од рексона розевата, но овој дезодоранс мириса на усмрдена мишка. Е баш така мириса. Јас немам проблеми со миризбата на потта, и сакам да мирисам чисто и свежо, а со овој дезодоранс тоа сигурно нема да го добијам. Вчера после туширање ставам од ова ср*њево и кога осетив колку лошо мириса заврши во кантата. Плус ненормално многу остава бел траг. Како да се имам шлакано со брашно а не со дезодоранс.:^)
    После ова, рексоната не ја менувам за ништо.
     
  18. Marijana93

    Marijana93 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    7.518
    кремава од орифлејм за тело е си реков ајде да ставам малку и на лице првиот пат ништо не ми беше а сега кога ставив мислев дека кожата ми гори ама само на лицето на рацете не од што може да биде ? [​IMG]
     
  19. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Епа кремата е за тело, не за лице, кожата на лицето е осетлива неможе да ставаш кремови за тело на лицето :fubar:
     
    На softy1, SimonaTino, Divinebutterfly и 2 други им се допаѓа ова.
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.073
    Од тоа што кремава е наменета за тело а не за лице.
    Кожата на лицето е многу потенка, понежна и поделикатна, неможе производи наменети за тело да се употербуваат и на лице. Ќе си направиш некоја глупост, си постојат специјални креми кои се наманети само за лице.
     
    На softy1, SimonaTino, rainbowec и 1 друга личност им се допаѓа ова.