1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    104.982
    Пол:
    Женски
    Sephora color adapt blush - pink

    Не сум задоволна од руменилово. Ова е руменило во вид на стик кога ќе го нанесеш на образ треба да даде розева боја. Мене не ми дава никаква розева боја туку нешто како некој сјај и толку кој што не се познава воопшто преку ден , и затоа го користам ко хајлајтер , ако не за друго барем некој сјај ми дава :) го земав 70% попуст околу 4-5 евра беше , повторно сигурно нема да го земам
    [​IMG]
     
  2. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.308
    Пол:
    Женски
    Аххх, тоа се производи на Alverde, во најголема мера. Сум пробала шампон со зелено кафе - не го бидуваше, а и не мирисаше убаво по некое време. Исто машки шампон, мислам со гуарана - ужас, еден машки тоалетен спреј беше - иста приказна. Машка крема за лице - одвратен мирис и никакво дејство. Лабело од невен - како ништо на уста да не сум ставила. Се' што сме купиле од Alverde било тотален промашај.

    Исто така, не би ги купила повторно шампоните на Afrodita (со лук, со портокал, сеедно). Ми се мрсеше косата многу брзо, а на врвовите ми беше сува.

    Од козметика - не би ја купила повторно пудрата на Rimmel - Stay Matte: лоша конзистенција, плус и најсветлата нијанса ми беше темна и портокалова.
     
    На joy1, Valerin, Anabelle.Amorette и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.290
    Допаѓања:
    7.863
    Прв пат купив шампон на Лореал и се разочарав. Катастрофа, божем за сува коса, со вакви онакви масла, врска нема. Косата ми ја пресуши, како метла ми изгледаше, единствено мирисот се задржуваше подолго време.

    Исто не сум задоволна од овој на Субрина, првут ми се направи.

    Откако го сменија пакувањето за никаде се. Ниту вадат влакна, ниту восокот убаво се лепи, мислам дека кожата попрво ќе ми се излупи отколку влакненцата да излезат.
    10180870.jpg Subrina_sampon_colour_and_care_2_in1_b.jpg 10005489.jpg
     
  4. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    44.180
    Пол:
    Женски
    Имав пишано и во една друга тема дека воопшто не сум задоволна од шампонов од Афродита. Исто како што кажа и Лејди Феникс,ми ја мрсеше косата,а на врвовите сува,косата добиваше чуден мирис после еден ден откако сум ја измила,а и тешко се расчешлуваше. Внатре измешав и ампули,ми даде рецепт една фризерка,велеше дека се згуснубала косата,но ништо од тоа не бидна.
    [​IMG]
    Шампон Palmolive од бела коприва и нане,не можев слика на интернет да најдам. Ни овој не ми помагаше,започна косата да ми се мрси за брзо време. Единствено нешто што ми се допадна кај шампонов е што имаше траен мирис,а дека помага против мрсење,тоа не,барем кај мене немаше ефект.

    Маскара Golden Rose. Ми ги слепуваше трепките,текстурата после неое време се згусна многу,па уште повеќе се залепува трепките и изгледаше многу неприродно. Исто и другаркиве ми се пожалија за маскарава,и кај нив се случило истото. Ја чував убаво затворена,а сепак како пудинг внатре се направи.
    [​IMG]
    Ленти за депилација Елеа. Немојте умот да ве лаже вакви да купите,не знам кој ѓавол ме натера да ги земам. Ај што со првото тргање не ги извади сите влакна,туку и кожата ми ја откорна,па имав и флеки црвени,модрици и точки насекаде,со по 3 пати тргање не излегуваа сите влакна. За ова чудо ни 100 денари не се даваат,без кожа ќе останете.
    [​IMG]
     
    Последна измена: 27 јуни 2015
    На Lady Phoenix и Valerin им се допаѓа ова.
  5. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.276
    Колку сте само во право околу шампониве на Афродита. Значи, слободно можам да кажам дека ако се избира најлош шампон, несомнено овој ќе го заслужи првото место!

    Можеби сум пишала и претходно, не знам, ама косата после миење е толку крута што буквално чешелот ми остануваше во неа, а редовно ја чешлам. :x
     
    На Arthur, Lady Phoenix и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  6. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    За ова џабе фрлени пари.
    ScandalEyesMascara_TEASER.jpg Имам големи трепки и секогаш си користев ефтини маскари затоа што со секоја ми беа убави трепките како на пр. од golden rose сум задоволна images (1).jpg А разликата во цена им е дупла :?:
     
  7. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    711
    Допаѓања:
    1.483
    За разлика од тебе, јас го купувам стиков веќе со години, можеби десетина имам потрошено. Зелената страна ја користам за смирување на црвенила и преку ноќ ми ги снемува. Не сум претставник на Орифлејм, и пријателката која ми го порачува пријатно се изненади што повторно и повторно ја барам за него. Се случувало и да истискам бубулче, да направам огромно црвенило, навечер да намачкам од зелената страна и кога ќе се разбудам да нема ни трага од црвенило. А другата страна ја користам како нормален коректор. Можеби зависи од кожата, можеби сум имала среќа. Само сакав да искоментирам, иако е офф топик. :)
     
    На eliesaab, sweet-cherry, AnGeL4e009 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Kala.

    Kala. Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2015
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    319
    Пол:
    Женски
    Го зедов и јас како предлог на моја братучетка која е претставник на орифлеим, наводно дека помагало. Онаа кремовата страна покриваше, ок беше, но зелената е она која ми претставуваше проблем. Лицето ми стана исфрлано како никогаш дотогаш. Сега да, дефинитивно е до типот на кожата, бидејќи знам мои пријателки кои се задоволни од производот во целост. Но за мене, претставува едно огромно НЕ, и е на првото место на листата производи кои никогаш не би ги купила повторно :)
     
  9. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.814
    Допаѓања:
    5.159
    Пол:
    Женски
    Ја купив по препорака од продавачката и убаво се зезнав. Пудрата е солидно покривна и е баш мат, али лицето ми изгледа како кора од портокал, секоја пора ја прави позабележителна. А и бојата е баш портокалова. Најсветлата нијана 101 беше со розев подтон и затоа ја земав 102ката. Уште не ми дошол паметот да не им верувам на продавачките во парфимерија. (facepalm)
    [​IMG]
     
    На mssuniquee, glittergirl и ivi1987 им се допаѓа ова.
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.786
    Допаѓања:
    81.017
    Пол:
    Женски
    Со тешко срце, и уште потешко разочарување - двофазниот отстранувач на шминка од Alverde !
    [​IMG]
    Го купив најмногу поради тоа што оној од Balea веќе ми е при крај, па ајде наводно да го искористам попустот. Го проверив и рокот на траење пред да го земам и навидум, сè беше добро додека за прв пат не пробам да извадам шминка од очи со него. Почна да ме пецка, а по некое време и да ме пржи до таа мера, што отрчав како улава да го тргнам тоа зло од себе.
    Ова никогаш не ми се случило со друг производ од Alverde, помислив да не е до маскарата или до тупферот, но попусто.
    Експериментирав и со дозирањето - пробав со неколку капки, со умисла демек да не случајно премногу од течноста не ми прија, па пробав со мала количина, но резултатот беше ист.

    Жал ми е, затоа што многу убаво вади и обична и водоотпорна маскара, но го подарив на другарка кај која немаше ваква реакција.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    21.128
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Е, дефинитивно најкатастрофалниот туш што го имам користено.
    Мора сто пати да поминеш една линија за да остави солидно црна боја, и по саат/два се размачкува и избледува.Ни в од водоотпорен.Никогаш нема да ги прежалам 250ден што ги потрошив на ѓубре.
     
  12. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    104.982
    Пол:
    Женски
    Dior one essential serum - Не ми се допадна воопшто овој серум , ми излегоа лишаи на лицето од него , добро што имав тестер и го пробав за без пари..

    [​IMG]
     
  13. gumicka

    gumicka Активен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    mascara.jpg mascara1.jpg ауууууууууу катастрофа
    од оваа првата трепките ми испопаѓаа ,а втората грутки остава колку ти душа сака (n)(wtf)
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    104.982
    Пол:
    Женски
    Garnier Micellaire марамчиња за чистење шминка - покатастрофа производ од Гарниер немам пробано. Марамчињава не чистат ништо , не вадат ниедна маскара а јако се зезнав вадејки ја маскарата на Лореал со нив , милион трепки ми паднаа , шминката ја размачкуваат по лицето. А пак ги земав 1+1 и сега незнам што да им правам , ужас невиден



    [​IMG]
     
    На gumicka и joy1 им се допаѓа ова.
  15. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.593
    Допаѓања:
    48.963
    Пол:
    Женски
    Maybeline било која маскара и пудрите. Маскарите значи толки ми се одвратни, после нанесување повеќе маскара има истрошено под моите очи, него што имам маскара на трепките.

    Скоро сите маскари на Авон, особено жолтата, портокаловата, Big Darling маскарата...ретко која ја бива. Долго време ја користев Mega Effects маскарата, значи таа црвената со револоционерна четкичка, со до последното паковање што го купив. Поголемиот дел од маскарата беше налепена за четкичката, него внатре што имаше во тубичката и ми се исуши за брзо време.

    Тушот за очи на Golden Rose.

    Ленти за депилација Balea, Silk, па и Veet. Не вадат ништо, а пак прават црвенило.
     
    На makedonkamak, eatpraylove90 и koritsaki им се допаѓа ова.
  16. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Оваа маска, дополнително ми ја суши косата, како метла ми е.
    Единствено што вреди е мирисот.
     

    Прикачени фајлови:

    • 76430_250.jpg
      76430_250.jpg
      Големина на фајлот:
      9,8 KB
      Прегледи:
      50
  17. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    4.611
    Допаѓања:
    32.588
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум утнала за маскара, додека не ја купив ова. Само што ја нанесов, сите трепки ми ги залепи. Буквално ми направи како да немам трепки. Кога се залепија, едвај ја избришав со неколку влажни марамчиња. Но не ја фрлив. Баш ме интересираше дали ќе се направи тесто внатре после месец дена. И да, си го потврдив сомнежот.

    [​IMG]
     
    На gumicka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.052
    Допаѓања:
    19.464
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Кремава за депилациjа. Засега единствено од неа не сум задоволна од Балеа. Се друго се погодило. Ич не ги ввади влакната иако само раце поминувам со неа.
     
  19. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На Petra777 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Немам испукани пети, имам само малку груба кожа која сакав да ја отстранам, ама ова не е ни за место по дома да ти фаќа. Се рони, ај и го намокрив, да не случајно така се употребува, ЈОК, никако не го бива.

    [​IMG]
     
    На sleepingbeauty му/ѝ се допаѓа ова.