1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. detelinkaa

    detelinkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    60
    Ми текна да надополнам:

    Кармините на Golden Rose (оние во сивото паковање) ама не да се заникадее... тие барем до сега што сум ги купила. Брзо се вадат, а и треба да ставиш 15 слоја за да биде бојата како што треба да биде. Макар што и токлку за тие пари, ама за истата цена Classic кармините се ОДЛИЧНИ.
    Golden Rose уште еднаш - Ц!

    Nivea Aqua Sensation демек за длабинско миење на лицето, освежително, бла бла... Џабе фрлени пари, мене не ми го направи ќејфот!

    Manhattan Powder Pearls, леле мори мајко! Абе за ништо не ги бидува! Брцај ако сакаш до утре со четката во нив, ништо нема да се залепи на неа!
     

    Прикачени фајлови:

  2. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Мижи да те лажам [​IMG] никогаш повеќе не би ја купила!
    Џабе ги фрлив парите,а нема никаков ефект.Дури и е премногу грда! :puke:
    И ви препорачувам девојки да не ја купувате!
     
  3. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Ххахаххахахах ми беше отворена темата Последен филм што го гледавте и по грешка напишав таму ова шо тука требаше :$

    Значи да почнам :lol: Лабелото од Нивеа. Остава некоја си чудна бела боја :^) Неубо мириса и за џабе си ги дадов парите. Се излажав демек ај до СПФ 30 е, таман за летото. Ама никогаш не го купвам поќе :x
     

    Прикачени фајлови:

    На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Јас морам пак да надополнам:

    Маскарава има толку тврда четка (пластична :!: ), што кога ставам на трепките дури ја слушам пластиката како лизга по нив :^) Звучи глупаво, ама стварно поглупава четка за маскара немам видено. Многу лошо се нанесува маскарата од што е тврда четката :^)
    [​IMG]

    А спрејов за заштита на косата од топлина не прави ништо друго освен што ја лепи косата кога ќе ја напрскам. Залудно потрошени пари :tmi: А иронично, на шишето пишува no stickiness :!: No stickiness, my ass :^)

    [​IMG]
     
    На Tearful му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Било кои NIvea шампони,косата како тесто ми ја прават.Никогаш повеќе не би го купила млекото за тело крем бруле од Гош [​IMG] на кожа му се менува мирсот кој на мене воопшто не ми се допаѓа.
    [​IMG] Ми го направи лицето со црвенила,никогаш повеќе!
     
  6. mamma-mia

    mamma-mia Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    1.024
    Допаѓања:
    2.253
    Пол:
    Женски
    Australian mint condition lip gloss
    [​IMG]
    Ги немам сите пробано, само она третото од лево, но и тоа беше доволно да ми се одмилат сите шест. Одвратен мирис- премногу јак минт, не ми е погодена и нијансата, а и не седи многу долго.

    BYS nail enamel
    [​IMG]
    Се намачкав пред некој ден, бојата не ми поседе ни четири часа, а лакот почна да се лупи. :Down:
     
  7. Monroe

    Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    431
    Допаѓања:
    416
    Воопшто не сум задоволна од новиот шампон Елсев на Лореал.
    На кожата на главата ми излегоа едни црвени топченца и предизвикува неподносливо чешање.
     

    Прикачени фајлови:

  8. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    [​IMG]
    Го имам тоа најлево скоро година и уште не можам да го дотрошам. Буквално за ништо не служи. Кога ставам на измиена коса ми ја прави тестеста нту помага да се расчешла ни ништо. Понекогаш го ставам пред бањање, за да ми ја навлажни косата за полесно да ја расчешлам ама и во тоа не го бива многу.

    [​IMG]
    Значи оваа едиција, Angel star им ја мразам. Лабелово е најглупавото нешто што сум го користела. Мирисот ич не ми се свиѓа, воопшто не ми ја омекнува устата и плус ја бои некако светлорозе па со светки, како транвестит се осеќам кога го носам.
     
  9. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Mи текна на уште еден производ,Maybelline Fit me пудрата |(
    [​IMG]

    Hе знам со кој памет ја земав пудрава,кој знае што сум мислела во моментот,значи некако се лепеше на лице,одвратна беше за нанесување и имав чуство дека сум се намачкала со паштета или со кал :tmi:
    Mене воопшто не ми се погоди и ја фалат дека е лесна пудра,но мене ми беше доста тешка на лице :worried:
     
  10. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    НАдвор од темата ама можеби ќе ви помогнам здробете неколку топчиња (од секоја нијанса по едно) еве јас го користам неколку години и ми е многу убаво..
     
  11. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Дали јас не му ја сфатив намената, не знам, ама ужасно е.
     
  12. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    ми го уништи лицево :^)

    [​IMG]
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  13. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    8.123
    Пол:
    Женски
    Мислам дека беше во поинаква амбалажа кога го купив,овој е понов изгледа,ама и сега не би ризикувала.Косата ми беше наелектризирана,накострешена,здивена...ужас.
    [​IMG]
     
  14. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Catherine Arley течната пудра ужасна е
     
  15. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.630
    Пол:
    Женски
    дефинитивно лаков на аура, го купив од зегин 130 ден ( во космо е 170) демек поквалитетен треба да е за парите дадени, на рака не трае ни неколку саати одма се љупи :envy:
    [​IMG]
    исто така никогаш повеке не би ги користела дезодорансите на Нивеа бидејки приметив дека не само на мене туку и на моја другарка ни праат сериозни здравствени прпоблеми( не знам точно како да кажам но од нивно користење ни се запушуваат жлездите под пазувите и тоа ужасно боли па дури и два пати завршивме пиејки антибиотици ради тоа ) :envy:
    [​IMG]
     
    На detelinkaa и odbojkarka им се допаѓа ова.
  16. Marmalade

    Marmalade Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Одам денес во ДМ,барам млеко за тело со светки и еве што ми дадоа.....ни една единствена светка нема,среќа на попуст беше,а боли срце за парите....користи некој да му го шитнам? :lol:
     

    Прикачени фајлови:

  17. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676

    Имаат многу амоњак и паѓа косата од нив..
     
  18. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    72
    http://www.google.com/imgres?num=10...ndsp=38&ved=1t:429,r:15,s:0,i:123&tx=79&ty=62
    Syoss hair color ( black ), на мајка ми косата од континуирана црна веќе 5 години и стана кафена и и падна за максимум 1 и пол недела.
    [​IMG]
    се прашувам, само кај мене ли немаше никакви ефекти пилингов ?
    [​IMG]
    косата ужасно ми мирисаше после нанесување на спрејов, а имав малку проблеми со скалпот па кога ке нанесев од спрејов ме печење , после се свестив дека содржи и алкохол па можно е да е од тоа.
    [​IMG]
    мислам дека за спрејов парите џабе ги фрлив , каква заштита бе само ми ја лепи косата.И дефинитивно не разбирам , ако е за заштита пред употреба на фен а во упатство вели да не се користи спрејот на мокра коса (значи пред сушење со фен) тогаш која му е намената ?
    [​IMG]
    оваа колекција на јангдерм (лосионот, дневната и ноќната крема против акни), НИКОГАШ повеќе нема да ја купам во животот.Нити ми ги излечи акните а згора на тоа ми се појавија гнојничиња и до ден денес ги имам на целото лице и не сум нашла лек :|
     
  19. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    1. Го земав да пробам за потемнување а се дамки се напраив .
    2.Не ми треба за волумен ама којзнае зошто сум го земала -.-.А го користев за да си ги исправам шишките кога ги имав ..XD
    3.Млеко за чистење на лице кое пече ако го нанесете поблиску до очи а лицето го прави суво .
    4.Импала пудра ...ми правеше лишаи на лицето и одтогаш не ја користам ..
     

    Прикачени фајлови:

    • 14700_1.png
      14700_1.png
      Големина на фајлот:
      102,7 KB
      Прегледи:
      523
    • 15581_1.png
      15581_1.png
      Големина на фајлот:
      114,5 KB
      Прегледи:
      522
    • d02130-00.jpg
      d02130-00.jpg
      Големина на фајлот:
      23,9 KB
      Прегледи:
      521
  20. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Bака сега не дека овие производи се лоши или ужасни,за мене не се покажаа добри,можеби на некого ке им се покажат одлични :)

    John Freda Full Repair Spray
    [​IMG]

    Hе знам не осетив некоја разлика,од како се прскам со спрејов,ништо не и прави на косата,исто како со вода да се прскам :worried:
    Hишто ке си го дотрошам сега и никогаш повеке нема да го купам.


    Ameican Cream
    [​IMG]

    Знам дека на повеќето луге им се има погодено балсамов,но не и мене :|
    Jас имам бујна коса голема и регенераторов кога ке го нанесев потоа ми беше тешко да ја расчешлам косава,еднаш така ја оставив да ми се исуши природно абе кога ми се збувна,уште повеке бујна,како лав во зоолошка бев,значи со фенирана подобро ми е :D
    Mногу е слаб балсамов и не е како маска,баш многу слаб и е за секој ден,друго нешто што ме нервираше е боцата,што треба да стегаш и да се утепаш за да ставиш на коса,многу тврда амбалажа :worried:
    Bерувам дека овај е добар за оние што имаат тенка коса и без волумен.
    Eдинствено ми се допагаше миризбата :angel:

    Max factor Lipstain
    [​IMG]
    Hе можев да најдам убава слика,но мојов е во број 05 марашамелоу,го купив лани во Oхрид,го пробав на рака и на усна,ми се допадна и го земав,бојатае убава но за брзо време се суши и изгледа како ништо да не се ставиле на усна,тоа треба да биде позитивна страна или што?
    Чуството е како да се мачкаш со фломастер,веднаш се губи бојата и не се познава и дополнително ми ја
    суши усната,и од како ке го нанесеш по некое време на линиите на усната се прави нешто како излупено,насобрано,едноставно одвратно,му се случило на некој истово со овие маркери?
    Oвие на Pевлон истите ги гледам на јутјуб рецензии па тие по цел ден стојат и не се губи бојата воопшто :x
    Џабе фрлени пари и жалам што го купив :tmi: