1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Тоа е дефинитивно еден сјај од кој никако неможам да најдам слика на интернет ама на него пишува Jully Rose PARIS (longlastin 23 hours waterproof lipgioss)

    Се истрчав да го купам поради нијансата која беше темно лилјакова.
    Кога ставам од него имам чуство дека со фломастер ја мачкам устата, исто така делува. Се суши за неполни 5 минути и потоа устата лепи. По некое време и почнува да избледува и устанува само на краевите по некоја точка, ко да сум цртала испрекинати линии со оцртувач за уста.
    Да надополнам, ниту да брише нит се мие.
    Ужас, канта му е мајката.
     
    Последна измена: 4 октомври 2015
  2. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.186
    Допаѓања:
    6.366
    Пол:
    Женски
    Ацетонот (водата) од Џамбо. Оној розевиот од 60 ден.
    Божееее, гола вода, !!!!
     
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    104.982
    Пол:
    Женски
    Долго време сакав да пробам некоја течна пудра на Сефора , па земав за мрсна кожа , нијансата 20 clair light. Пудрата е многу лесна , мат , но не е покривна воопшто , може да се стави и втор слој , но многу брзо ќе се потроши бидејки и милимитражата е помала од останатите пудри -само 25
    исто така немаше воопшто избор на нијанси , незнам дали е така во секоја Сефора а гледам на страната на Сефора во Америка дека има многу поголем избор на нијанси , оваа јас што ја земав беше најсветла од нивните пудри и дури дома приметив убаво дека има разлика помеѓу вратот и лицето кога ќе ја нанесам пудрава. Исто и нијансата е многу жолта. Се на се солидна пудра , но не би ја купила поради покривноста и нијансите , јас си сакам покривни пудри да немора двапати да ставам :smirk:


    [​IMG]
     
    На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.365
    Пол:
    Женски
    Црно моливче за очи на Manhattan. Ново мие, околу 190 денари го земав но не вреди ни за пола цена. Се размачкува, се пресликува и тешко се остри . Никогаш нема да го купам повеќе
    WP_20151017_17_27_55_Pro.jpg

    Многу убава и ефтина. Ги разделува, ги поткрева , ги згуснува .... супер е .Нешто повеќе од 250 денари ја земав. Но , повеќе нема да ја купам затоа што многу тешко се вади. Еве пробав и со кокосово масло и со дурги средства, значи никако не се вади . Од трепките се симнува бојата на долниот дел од капакот . Па горе долу, партали тој дел . За џабе.



    images (2).jpg
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.028
    Manhattan Volcano Explosive Volume Mascara

    Captureiuyiyiuyi.JPG


    Откако почнав да ја употребувам, повеќе немам потреба да користам средство за чистење на шминка од проста причина што после два часа од нанесувањето ништо не останува од неа на трепките, целата маскара ја наоѓам изронета под очите. Рокот на траење и е супер, не била претходно отварана (едвај го тргнав селотејпот), не мириса чудно... Пред неколку години имав користено иста ваква маскара (или нешто слично, паметам беше Вулкано и пакувањето беше исто вакво, црвено-црно) и бев ептен задоволна па или сум имала „среќа“ да ми се падне фалична маскара или квалитетот на Менхетн маскарите отишол по ѓаволите.
     
    Последна измена: 25 октомври 2015
  6. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    1.832
    Catrice Calligraph eyeliner pen
    [​IMG]
    Знам дека ваквиот тип на ајлајнери што се во форма како пенкало обично побрзо се сушат, ама овој ми користеше само 3 пати, останатото како бојата (во почетокот) и формата на врвот е одлична, тенка за детално формирање на линија.
     
  7. glittergirl

    glittergirl Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2015
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    2.743
    Пол:
    Женски
    Ја имам едвај да ја поторшам пудрава! нијансата ја погодив али оваа пудра катастрофа изгледа на мене како да имам 5 тона на мене ставено (facepalm)
     
  8. glittergirl

    glittergirl Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2015
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    2.743
    Пол:
    Женски
    Ама смрдиииии,лепливо ужасс(facepalm):envy:
     
  9. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    805
    Допаѓања:
    5.085
    Пол:
    Женски
    Шампонов...
    Како можеше до толку да не ми се погоди... крш ми ја прави косата, премногу ми се плетка и некако многу е крута на допир а со тоа никогаш не сум имала проблем.
    Да го дотрошам па ќе се вратам или на Orzene или на Schauma.

    LOreal_Paris_LOreal_Paris_Elseve_Arginine_Resist_X3_Light.jpg
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  10. pravnicka2

    pravnicka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2013
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    paco-rabanne-lady-million-in-pakistan-6c.jpg
     
    На Triksy27 и koritsaki им се допаѓа ова.
  11. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.398
    Допаѓања:
    60.835
    Ужас. Се лепи по усните, после две минути од нанесување никаде го нема, абе полош кармин немам ставено.

    Alverde-My_Best_Friend-lipsticks-1B.jpg
     
    На SwanMay и Jordanovska-K им се допаѓа ова.
  12. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    0900e2def8f7e310eb75c7e38bdadbcd.jpg

    Никогаш повеќе. Како прво неможам ни да ја нанесам убаво, како второ откако (едвај некако) ќе се намачкам лицето ми е суво мислиш со малтер сум се мачкала. Толку е очигледно дека имам пудра ставено, а пишува дека е со средна покривност. Ужас невиден, никогаш повеќе.
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.021
    Допаѓања:
    36.060
    Пол:
    Женски
    Крем за лице со невен Bubchen

    [​IMG]
    Имав големи очекувања од овој крем за лице дека ќе успеам да ја редуцирам маснотијата од т-зоната и го земав со таков план за да го користам само на критичните делови (чело, нос, брада). Тест-периодот помина, а ефектот е полош и од претходно. Кожата за кратко време сигнализира големо НЕ и се откажав од понатамошна употреба. Секој козметички производ не одговара за ист тип на кожа.
    Се надевам дека @Lady Phoenix го најде спасот за матирана т-зона. Јас продолжувам во потрагата по нешто посоодветно :?:
     
  14. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.308
    Пол:
    Женски
    Мила, многу ми е криво што не ти се погодило кремчево. Инаку, ни јас немам спас за мојата мрсна Т-зона. Еве што имам пишано за кремчево:

    Бубхен крема со невен. Ми се погоди за поладно време, го омекнува лицето и не го мрси дополнително, а имам мрсно лице, т.е. мрсна Т-зона и проблематична кожа која не прифаќа креми. Едноставно ми избиваат акни и ниедна крема не ја трпам, освен оваа. Сега за топлово немам.

    Мене само не ми го мрси дополнително и не ми прави акни кои ми ги правеле други креми, ама затоа ми е спас за остатокот од лицето кое ми се потсушува на ладново. :(

    Вистина е, ниту една кожа не е иста.
     
    На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
  15. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    653
    Допаѓања:
    2.625
    Пол:
    Женски
    И јас не сум задоволна од кремов, барем не како дневна крема. Имам комбинирана кожа и моментално ја користам само навечер како ноќна крема, во мала количина. Poenta, дали ја имаш пробано матирачката крема на Алверде, од лимон и јаболко? Ја користев во текот на летото, сега како заладува во потрага сум по нешто похидратантно, но матирачкиот ефект кој го дава е извонреден. Воедно убаво ја негува кожата и не ми предизвика несакани ефекти. Ти ја препорачувам доколку ја немаш пробано, околу 120 ден е во ДМ. :)
     
    На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
  16. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.021
    Допаѓања:
    36.060
    Пол:
    Женски
    Од производите на Алвреде за нега на лице немам ништо користено.
    Ти благодарам за предлогот и мило ми е кога ќе прочитам нечие мислење за позитивно искуство од некој производ особено кога станува збор за комплицираната т-зона и постигнувањето мат-ефект. Посочениот крем не сум го користела, а периодов ми е повеќе од потребен таков производ, па ќе му дадам шанса.
     
    На UnordinaryOne му/ѝ се допаѓа ова.
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.088
    Пол:
    Женски
    Незнам зошто во оваа категорија, јас го имав и ми траеше две години, многу јак мирис и траен. Би си го купила пак.
     
  18. pravnicka2

    pravnicka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2013
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Едноставно не ми се бендиса воопшто...Не велам дека не е траен,ама миризбата некако какко на евтино наливно парфемче ме потсетува.Секој со вкусот...Инаку од paco rabanne one million (машкиот) премногу сум воодушевена,предобар е
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.351
    Допаѓања:
    90.611
    Пол:
    Женски
    Поента јас пак воопшто не сум задоволна од кремата на Алверде. Залудно фрлени пари, освен убав мирис не добиваш ништо од кремата. Барем мојата кожа многу лошо реагираше на кремава, одма се нафрлав, не ми ја матираше кожата, со пудра воопшто не одеше. И ја дадов на тетка ми која има нормална кожа, и беше супер ама за мрсна и чувствителна кожа не е.
     
    На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.786
    Допаѓања:
    81.017
    Пол:
    Женски
    Мене Алверде матирачката крема премногу ми го матираше лицето, дури кога ја користев како подлога за пудра, ми се појавуваа лушпи и на масните делови од лицето, а знам дека @poenta нема до толку масно лице, па би рекла да внимава при изборот и доколку има отворено тестер, да си проба.

    Кога ја нанесував самостојно во жешките денови, ми беше супер и не ми правеше проблеми, но многу ми го затегаше пределот кај челото, па затоа ја комбинирав со Афродита дневната крема со невен и од Алверде нанесував единствено на Т-зоната, со исклучок на челото.

    Не успеав да ја потрошам, ми стои речиси пола отворена од јули, па ако си заинтересирана, на драго срце би ти ја поклонила да ја пробаш. :)
    Ако не ти одговара, слободно фрли ја или подари ја на некого - мене нема да ми биде воопшто криво. :D
     
    На poenta му/ѝ се допаѓа ова.