1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. Sfera

    Sfera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    2.416
    Знам дека сум офф топик, ама @Petra777 и други кои имаат било каков проблем со акни, а имаат пробано се' сешто. Можеби ќе ви биде од помош информацијава, пошто и јас и брат ми имавме проблем со акни во пубертет и тоа не проблем туку проблемиште, со акни почнувајќи oд лице, на деколте, на грб, гнојаници и тие грозните црнки... нема што не сум пробала, од Виши, Еуцерин, Витаскин, од најефтина козметика за акни до најскапа, посети на козметичарки и нивни мешавини од креми кои имаат чудесен ефекти и ваков или онаков третман, посети на дерматолог.Само колекцијата на Гарниер за мрсна кожа ми помогна, после мене и брат ми ја користеше и нему му ги исчисти акните. Подолу ќе ставам слика на кои продукти мислам, крема и гел за миење се. Не се скапи продуктиве, мислам дека вреди да се проба, може и некој друг ќе си го реши проблемот.
    [​IMG][​IMG]
     
    На blackwave, glittergirl, Rose96 и 4 други им се допаѓа ова.
  2. frosyGrc

    frosyGrc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2015
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.886
    Пол:
    Женски
    Грутки колку сакаш. Одвратно!
    12399238_1053356104709356_2104918978_n.jpg
     
    На zalosna, Bloom19 и Artemission им се допаѓа ова.
  3. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.048
    Пол:
    Женски
    Фала ама ова е за масна кожа, јас нормална имам. Со 2,3 пати неделно маска од глина веќе не ми се јавуваат. Кај мене храната е проблем. Може ќе го земам гелот за миење , уште тоа да пробам . :)
    Фала ти :* Патем пробајте со маската од глина ,нема штета.
     
  4. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    10.192
    Пол:
    Женски
    Сега за сега само водичево за чистење четки од НМ. Не ги чисти четките, само мирис остава. А пробав како што пишува на шишенцето и плус со вода. Не бива ни така ни така. (n)
    hmprod.jpg
     
    На joy1 и Rose96 им се допаѓа ова.
  5. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    104.982
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Мaскaрaвa нa wetnwild немa шaнси пoвтoрнo дa јa земaм, четчетo никaкo не ми се дoпaднa, oсвен штo oстaвa убaвa црнa бoјa зa ништo другo не вреди.
     
    На glittergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.498
    Допаѓања:
    78.417
    Пол:
    Женски
    Колор шампон. Немаше ефект.
     
  7. papillonP

    papillonP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    4.544
    Пол:
    Женски
    Лабелото на Еси, ептен преценето е, 200 ден. е а ништо посебно не е. Има други лабела кои се многу подобри од ова и поефтини.
    Дефинитивно не би го купувала пак.
    LIP-BALM-BALSAMO-REPARADOR-ARBOL-DEL-TE-Y-ACEITE-DE-ARGAN-500x500.jpg
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    104.982
    Пол:
    Женски
    Avene - Cleanance mat
    [​IMG]
    Кремaвa јa земaв пред недели oд Зегин , ми се пoтрoши кремaтa нa La roche posay , се мислев дaл пaк дa јa земaм истaтa или дa прoбaм другa и се решив зa oвaa нa Авен зa мрснa кoжa. Не ми се дoпaднa вoooштo, oсеќaм декa брзo се впивa кремaтa вo кoжaтa , нo пo 2 чaсa лицетo ми свети кo лaмиoн :(
    Аптекaркaтa ми спoмнa декa истoвременo јa хидрирa кoжaтa штo се мислев дaли дa и дaдaм шaнсa нo нaпрaвив грешкa.. Сегa ќе јa кoристaм зa нaвечер a пaк ќе јa земaм effaclar duo

    Loreal Pencil eyeliner - вooпштo не ми се дoпaднa aјлaјнерoв нa Лoреaл не цртa вooпштo, требa некoлку пaти дa се пoвтoри зa дa се пoзнaе црнoтo.. Не би гo купилa пoвтoрнo
    [​IMG]
     
    На glittergirl, joy1, Jordanovska-K и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.293
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Victoria beauty, лентите за депилирање со арганово масло. Значи, покатастрофа ленти нееема!
    Не мирисаат воопшто, не вадат ништо, тук таму некое влакненце, 10 ленти треба да потрошиш за една нога и тоа нема се да извади.
    Никакви се..
     
  10. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.454
    Допаѓања:
    1.474
    Изгледа дека целата линија на Victoria beauty не ја бидува. Читам дека и од други производи не се задоволни. Јас имам крем за коса кој не прави никаква разлика на мојата коса освен што остава интересен мирис (кој дефинитивно не е за секој зошто е премногу интензивен)
     
    На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Ицолгудбејбе

    Ицолгудбејбе Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    1.145
    Пол:
    Женски
    1:Лаковите на Малена
    -За пола ден се лупат :o
    2:Шампоните на Елселв
    Немам коментар :@
    3:Фарбите на Еволушан и Палете.
    4:Маскарите на авон и пудрата
    Секогаш се лажам ,дека некој примерок ќе ми се погоди.
    Овие ми текнуваат во моментов ..КАТАСТРОФА.
     
    На glittergirl и joy1 им се допаѓа ова.
  12. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Елсеве Лореал - Сите шампони. Порано беа многу подобри, а сега немаат никаков ефект за она што пишува на нив, а ја мрсат косата ненормално многу.

    Малена - лаковите за нокти, многу се течни, и некогаш дури со 2 убави слоја (кои одвај ќе се исушат) пак не изгледа убаво. Големо НЕ.

    Авон - сите пудри (освен Лукс, која вреди на попуст) исти се како да имаш кал ставено на лице (калива вода), ни пигмент, ни хидратација, ништо.

    Орифлеим шампон за коса од мед и млеко - ужасно многу ја мрсат косата, а и пред тоа е многу слепена. Не дава никаков волумен, свежина, а не прави никаква пена при миење. Иначе е 200мл., а го зедов на попуст за околу 150ден.

    Шаума шампоните - многу ја мрсат косата, а не даваат некој посебен ефект.

    Авон лак за нокти со гел ефект - се лупат за еден ден, уствари среќни ќе сте ако се излупат другиот ден, а не истиот. Сите ги коментираа негативно нивните лакови, еве и јас сум сега во нив.

    Авон спрејовите за тело (оние со овошни ароми) - измешано блага вода со алкохол.
     
    На Acka22, mssuniquee, SV1911 и 7 други им се допаѓа ова.
  13. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.316
    Допаѓања:
    95.167
    Лабелово од Балеа
    balea-lippen-pflege-sensitive-48g.jpg

    Катастрофа од производ. Никаква влажност,никаква нега, ништо. Впрочем, усните од него мислам си ги чувствувам уште посуви.
     
    На glittergirl и joy1 им се допаѓа ова.
  14. glittergirl

    glittergirl Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2015
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    2.743
    Пол:
    Женски
    1.Алверде гел за миење лицето со лековита кал. (лицево катасрофа ми стана)(facepalm)
    2.Мaybelline маскара волуме експрес и греат лаш ништо посебно тарантула трепки ни В од волумен.
    3.Тоник на Гарниер за сува и сенситивна кожа. ИМА ПАРАБЕН ВО СОСТАВОТ :?:
    4.Аура пудра cover me никакоооо како маска да имам на лицево и нијансата вика светла ivory али толку темна и некаков жут потон :|
    5. Балеа ripair+ балзам за коса ништо не направи на косава онака како да не користам ништо едино мирисот ми се допадна ме потсека на лето.
    6.Шаума шампон за фарбана коса и бајби шампон не не не.
    Ги потрошив, али повеќе не ги купувам од Аура пудрата немам слика бидејќи ја фрлив имаше за уште 10 пати да ставам, ама не можев повеќе не ми изгледаше добро на лицево и на сувите делови се закачуваше:shake:


    pp.jpg
     
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    104.982
    Пол:
    Женски
    Aura Explicit 1.10 Blue black

    Повеќе никогаш нема да ја купам фарбава на Аура , не сум воопшто задоволна , фарбата многу брзо ми падна , дури кафен корен ми се гледа а нема поминато ниту месец (n)

    [​IMG]
     
    На glittergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.938
    Пол:
    Женски
    Farbite na garnier,nitu pokrivaat,nitu traat,edinstveno sto mi se dopadna e mirisot,inaku kafe da stavev na glava poarno ke ispadnese.ednas i nikad vise:D
     
  17. Hapburn Audrey

    Hapburn Audrey Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Многу тешка пудра за лицето.

    [​IMG]
    Нема никаков ефект и ја мрси косата пребрзо.

    [​IMG]
    Катастрофална пудра го суши лицето и се прави како лушпи.
     
  18. glittergirl

    glittergirl Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2015
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    2.743
    Пол:
    Женски
    Треба да се фарбам се мислев да земам гарниер, ама ако не чини зашто да ја земам.Случајно некој предлог? Последно се фрабав со Палете и брзо ми падна ни 1 месец не издржа:|
     
  19. papillonP

    papillonP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    4.544
    Пол:
    Женски
    @glittergirl ти ја препорачувам следната фарба, професионална е но може да се најде и во подобро снабдените парфимерии и аптеки.
    Јас имам ептен сува коса и било која фарба да ја ставам ми ја суши уште повеќе косата. Единствено со оваа фарба косата ми е како што треба, плус што е доста трајна. Цената и е околу 250 ден. без хидроген. Инаку е 100 мл.
    life_color_big.jpg
     
    На Momichka, Jordanovska-K и glittergirl им се допаѓа ова.
  20. glittergirl

    glittergirl Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2015
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    2.743
    Пол:
    Женски
    Да ти кажем ја користев јас оваафарба, ама ми беше сува косата многу и мислев дека е од фарбата но можеби и од шампонот што не беше добар.Јас мислам 160 денари (треба да проверам)ја зедов во една парфимерија и + хидроген од истата фирма мислам се заедно 240 или 250.