1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. papillonP

    papillonP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    4.544
    Пол:
    Женски
    Јас само еднаш ја фатив на некој попуст беше за 180-190 ден. инаку ја зимам по толку 240-250.
    Можно е да ти била сува косата од шампонот, ако сега користиш друг порбај ја пак фарбата па види дали има разлика.
     
    На glittergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ssweety

    ssweety Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    1.494
    Пол:
    Женски
    Повеќе од овај шампон нема да купам, воопшто не сум задоволна ... многу првут ми направи со едно миење.
     

    Прикачени фајлови:

    • 11_115_01_01.jpg
      11_115_01_01.jpg
      Големина на фајлот:
      27,2 KB
      Прегледи:
      47
  3. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.938
    Пол:
    Женски
    Jas obicno loreal koristam i dobra mi e,ama i taa e bez amoniak i nee nesto kojznae kolku trajna,e sea zedov edna druga ama uste nesum ja provala kako ke bide
     
  4. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.394
    Допаѓања:
    12.258
    Essence четка за кармин
    [​IMG]
    Бев премногу возбудена за новите шарени четки на Essence, но ја купив само оваа за кармин затоа што имам четки за друга намена. Четката е бесцелна. Синтетичка е, и сакам синтетички четки, но оваа е премногу мека и мазна. Не знам дали ова е случајот со останатите четки од колекцијата, или пак оваа текстура не одговара само на четката за кармин, но сум ја пробала и со течни, и со тврди кармини, и само ги зашлакува, како да го отстранува карминот, воопшто не помага. Првпат користам четка за кармин, си мислев да не е до мене и се` уште ќе и давам шанси, ама не ќе да е до мене :!: Не беше скапа, но не вреди ни за толку.

    Essence моливчињата за усни во ново пакување

    [​IMG]

    Зборувам за моливчињата со капаче во боја, а не сребрено како претходно. Купив две нови и воопшто не оставаат боја, тврди се како дрвени боички. Баш ми е жал затоа што претходно беа меки и кремасти, а Satin Mauve ми е една од омилените nude нијанси воопшто :( Ако некој знае каде има залихи од стариве, нека кажува, макар што мислам дека ги сменија од поодамна и дека веќе ги нема.

    Victoria Beauty Curly Hair Fluid
    [​IMG]
    И претходно имам споменато дека имам проблем со купување на се` што има curly во насловот, па така се залажав и за ова :lol: Ова е најлошиот производ којшто некогаш сум го ставила на косава. Интензивно мириса (а не мириса пријатно) и премногу лепи, како хардкор гел за коса. Локните - како на бугарска певаљка. Гледам и други се жалеле од производиве, изгледа целата линија е фуш

    Eveline крема за депилација со арганово масло

    [​IMG]

    Секогаш ги отстранувам влакненцата од под пазувите со крема за депилација затоа што имам проблеми кога се бричам, и секогаш користам Veet. Не знам што ме натера да ја купам оваа еден прекрасен ден во ДМ. Па и уште пишува sensitive, па арганово масло, па за бикини зона (facepalm) Можам да замислам што ќе се случеше ако депилирав интима со неа, затоа што мислам дека добив хемиски изгореници под пазувите, а го следев упатството. Понекогаш е најдобро да не правиш никакви промени, ама шта чеш, авантуристички дух :devil:


    Dentamed паста за заби
    Не можам да најдам слика од проклетијава, ама една е, ја има во Кам. Како да мијам заби со сапуница, не прави доволно пена, а ниту нешто ме освежува. Потпросечно (n)
     
    На Giovanna, glittergirl, Doozy и 5 други им се допаѓа ова.
  5. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.454
    Допаѓања:
    1.474
    Повеќето од фарбите на Garnier се едни од најдобрите од до сега испробаните. Ова е прв пат да прочитам дека некој не е задоволен.
    Ако на некому не му одговара не значи дека и тебе нема да ти се погоди. Пробај ја и не верувам дека ќе имаш лоши резултати. И јас не сум воопшто задоволна од Palette. Како што и претходно имав пишувано, порано беа многу поквалитетни но квалитетот значително им се намали.
    Инаку, зависи и од состојбата на влакното, од нијансата на фарбата и од многу други фактори.
     
    На glittergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.272
    Допаѓања:
    8.904
    ^ Се согласувам за Victoria Beauty Curly Hair Fluid, за ништо не го бива,ужасно е,лепи многу,ја прави замастена,заплеткана и тешка косата.
     
    На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    1.Малена лаковите
    2.Есенс сјај за усни-кратко траат
    3.Бејби липс синото лабело-многу брзо се суши
    4.Докторс крем за лице
     
  8. glittergirl

    glittergirl Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2015
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    2.743
    Пол:
    Женски
    Дали проклетијата е оваа паста? Јас исто ја земав од Кам немав пари за поскапа паста, ама нема да купувам повеќе.Сликата е моја ја имав прикачено во Последно што купивте се извинувам ако погрешно ја напишав темата.

    p1.jpg
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.394
    Допаѓања:
    12.258
    Да, таа е. Очигледно имало повеќе од еден вид затоа што мојата е со розово на опаковката, а твојата со плаво. Можеби бев малку драматична во објаснувањето со тоа „проклетија“ :rofl:, ама според мене пастата е лоша, откако ќе се измијам се` уште ги чувствувам забите како немиени. За тие пари има подобри пасти, на пример Колинос или Сигнал :)
     
    На joy1 и glittergirl им се допаѓа ова.
  10. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.772
    Допаѓања:
    6.709
    Пол:
    Женски
    Гел лаковиве. Катастрофа жива, на него пишуваше мат, ни мат, ни свети мат. Вториот ден се излупи. Големо НЕ!
    images.jpg
    Ужас,ужас,ужас. Џабе ја миеш косата, пак е мрсна. И многу првут имав.
    prod-P42131-big.png
    Едноставно не ми се допадна пудрава незнам зошто.
    10117583.jpg
    Ја зедов за ефтини пари искрено. Не дека ми требаше итно,да потрошам пари само :D
    download.jpg
     
    На tanna13, glittergirl, Sky-butterfly и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    105.001
    Пол:
    Женски
    Erre Due lipstick 145 - Барав долго време некоја средно лила боја на кармин , па решив да го пробам овој на Erre Due, покатастрофален кармин верувајте не сум нашла , внатре во опаковката се гледа убаво густичок си викаш ауу јако мат , на уста убаво седи бојата е прекрасна ,но по еден час откако ќе се нанесе на уста , се растекува од сите страни на устата како некој вода да ти истурил на лице :?: ајде втор пат пробав со саботата со моливче , па карминов па одозгора кило пудра во прав ставив абе нема врска истата песна. Не се суши на устата и нема никаква врска со мат. Па уште и 15 евра го платив ;( катастрофа над катастрофите

    [​IMG]
     
  12. papillonP

    papillonP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    4.544
    Пол:
    Женски
    Maybelline master drama kohl liner- мене ми е премногу мек, мислам дека доколку би бил малку поцврст би бил идеален. Остава одлична боја, лесно се нанесува но сето тоа паѓа во вода зашто е многу мек и немам контрола врз него кога го нанесувам и цела се размачкувам.
    Искрено не би го купила повторно.
    DSCN5011.png
     
    На glittergirl и joy1 им се допаѓа ова.
  13. Mihaela91

    Mihaela91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2015
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Каде би можела да ја најдам фарбава,го неутрализира портокаловиот пигмент?
     
    На buttercup5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. papillonP

    papillonP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    4.544
    Пол:
    Женски
    @Mihaela91 јас не сум од Скопје за да ти кажам каде точно но ја има по парфимериите јас од една таква поголема во мојот град ја купувам.
    Или по фризерските салони(зависи која фризерка со каква фарба фарба) зашто се професионални фарби.
     
  15. Ицолгудбејбе

    Ицолгудбејбе Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    1.145
    Пол:
    Женски
    Nikogas povtorno ne bi kupila vakov karmin ! Hidratacija 0 :@ Poarni se Bugarskine karmincinja...Ustata "parcinja"mi ja napravi ..Ne deka ocekuvav kojznae sto ama ova e vrvot na nekvalitetot.
     

    Прикачени фајлови:

    • images-1.jpeg
      images-1.jpeg
      Големина на фајлот:
      1,9 KB
      Прегледи:
      126
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.467
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Треба 3 4 слоја да ставиш, за да добиеш боја асална. Многу е течен и не е пигментиран.
    Не дека нема да го дотрошам, ама не би купила пак.

    [​IMG]

    Oва намерно го ставам под течна пудра колку да го дотрошам. Иначе недај боже да го ставиш над течна па камена, искача целото, ти се гледа на местото кожа без пудра. Исто и над камена ако се стави е така. Лошо. :envy:
     
    На LollySky, glittergirl, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  17. mimi****

    mimi**** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
    Nikogas poveke ne bi ja kupila aura refresh me pudrata,po katastrofalno nesto nemam staveno na liceto.Za pokrivnost i da ne zboruvame,bb kremite pokrivaat mnogu poveke,a po eden cas odkako ke ja stavam se sobira i izgleda kako lisi da imam na liceto.Pokraj ova okolu nosot i bradata mi izlegnaa mali sitni bubulicki,ne e skapa 300den.e,no i tie pari ne si gi davajte za dzabe 2016-03-12-18-07-37-1163720422.jpeg
     
    На glittergirl, Sky-butterfly и Rose96 им се допаѓа ова.
  18. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.613
    Пол:
    Женски
    Ќе се придружам и јас со негативната критика за мат сјајот на Аура. Нема шанси веќе да купам таков.
     
    На kim.k му/ѝ се допаѓа ова.
  19. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.201
    Допаѓања:
    8.431
    IMG_0847.jpg

    Моливчето за очи од аден не сум воопшто задоволна не е воодотпорен и многу брзо се размачкува бојата.
    Сеуште сум во потрага по добар црн креон.
     
    На koritsaki и mimi**** им се допаѓа ова.
  20. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.398
    Допаѓања:
    60.835
    [​IMG]

    Балеа мицеларната вода за сува и чувствителна кожа

    Ништо шминка не вади, ептен треба да ја тријам кожата со натопен памук и пак не ми симнува шминката околу очите целосно, а не ми е водоотпорна маскарата.
    Малку и очите ме чешаат од неа, а инаку никогаш порано немав сличен проблем.
    Не е ни приближно добра како таа на Гарние.
     
    На xxAngelxx, koritsaki и papillonP им се допаѓа ова.