1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.588
    Допаѓања:
    12.058
    Пол:
    Женски
    И јас од лаковите на гр не сум задоволна ич..Ни еден ден мене не ми траат на нокти одма се лупат..Џабе толку скапи..Има лакови од по 30-40ден шо сум ги земала па подолго траат..
     
    На Doris123 и Irreplaceablee им се допаѓа ова.
  2. VikiK19

    VikiK19 Нов член

    Се зачлени на:
    12 декември 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Бебе крема од Гарниер за мрсна кожа,антипреспирант на балеа,контури на една фирма мислам милс,сенки ол абоут роуз на кетрис,пудра лукс од авон,коректор од голден роуз малиот жива катастрофа,шампон Балеа косата ја прави оргинал метла.Толку ми текнуваат :)
     
  3. papillonP

    papillonP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    4.544
    Пол:
    Женски
    q.jpg

    Ова масло од Авон, толку гадно мириса чудо едно.
    Ма без пари да ми го даваат не го сакам.
    :puke::puke::puke:
     
    На Silver.E му/ѝ се допаѓа ова.
  4. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    6.187
    Допаѓања:
    40.626
    Пол:
    Женски
    @papillonP мене па баш убаво ми мириса, а и за ладни денови кога кожата почна ногу да ми се суши ми е одлично...немам никаков негативен ефект од него.
     
    На angel25 и papillonP им се допаѓа ова.
  5. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    4.181
    Допаѓања:
    23.450
    alverde-lidschatten-basis--10001691_B_P.jpg

    Базава за сенки од alverde. Врска нема. Ниту ја држи шминката на место, ниту го изедначува тенот на окото.
     
    На Oxymoron, LollySky, koritsaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125

    Пробај ги тие малите од 30 ден Wow мислам дека пишува на нив. Ќе се изненадиш од трајноста, јас само тие ги купувам од Голден Роуз и ми траат со денови, инаку имам кршливи нокти па и на OPI лаковите ми се лупат по 2-3 дена. :)
     
    На blackwave, Irreplaceablee и mssuniquee им се допаѓа ова.
  7. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.088
    Пол:
    Женски
    Ова на Балеа Чоко Лав повеќе накај карамела ми мава по мирис отколку на чоколадо. И од неа ми се допадна убавиот мирис само, за жал морам да ги сместам тука поради тоа што се чешам и не трае мирисот од кога ќе се истушираш.
    [​IMG]

    За жал Air Mat на Боржуа ме разочара. Не ми се допадна трајноста ни во зимо па ја користам само преку ден. Ме разочара тоа што ми се јавија лишаи кога ми беше сува т-зоната еден период и многу ме разочара. Не би ја купила повторно. Околу 850 денари чини, едвај чекам да ја потрошам и да се вратам на 123 перфект.
    [​IMG]

    Крема за раце Сефора, џабе дадени пари. Никаква хидратација, ќе нанесам неколку пати, не чувствувам никаква разлика. Мала милитража, а чини 5 евра.Нема дури ни некој убав мирис.
    [​IMG]
     
    На Oxymoron и koritsaki им се допаѓа ова.
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    105.011
    Пол:
    Женски
    @buba4e89 а баш сакав да те прашам за ова од Балеа , ми изгледаше привлечно амбалажата ама ако не мириса на чоколадо ништо :D а и се согласувам за кремата за раце од Сефора , имам пробано и други мириси ама не ми се допаѓаат (n)
     
    На joy1 и buba4e89 им се допаѓа ова.
  9. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    19.036
    Пол:
    Женски
    Јас го коритам гелот на Балеа. Мене ми е топ и мириса убаво, а и се чувствува мирисот и по туширањето. Се е прашање на вкус. :)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  10. majjst

    majjst Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Ne bi koristela sminka od Flormar....no gi koristam nivnite lakovi. Drug proizvod ne mi doagja na um vo momentov.
     
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    105.011
    Пол:
    Женски
    Dr.Hauschka foundation 01 macadamia - Оваа пудра оддамна се мислев дали да ја пробам или не и се решив да и дадам шанса. Ми се допадна пакувањето , црно со златни букви. Мирисот е фантастичен , цитрусен , бојата мааалку потемна од мојот тен , убаво се нанесува пудрата не е многу густа (нешто потечна од на Алверде кавер енд стеј ) но не ми се допадна што од кога ќе ми засветеше лицето ми изгледаше како нечисто , дали оксидираше , ама ептен ми падна криво , јас дотолку не приметив , но други луѓе ми го искоментираа ова. Повторно не би ја земала.
    Цена - 1200 денари

    [​IMG]

    Alverde eyeshadow base - Не ми се допадна воопшто базава , бојата е беж и ми се допадна како се нанесе на очните капаци , но сенката се собира , маснотијата избива (јас имам многу масни капаци )

    [​IMG]
    Sephora fingertip liquid eyeliner - Многу лош туш , малку тешко се суши , по некое време се копира на капаците ,не е пигментиран треба 2-3 пати да нанесеш за да се познае, не го препорачувам , катастрофа е. И воопшто не ми се допадна пакувањето. Цена - 6 евра на попуст


    [​IMG]
     
    На buba4e89, Oxymoron, LollySky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. busavobebe

    busavobebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    834
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    ужас.. ми направи премногу прша и воопшто не помогна против опаѓање на косата, порано знаев понекогаш да земам шампони од пантене ама никогаш повеќе
     
    На душленце му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Kitty23

    Kitty23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Значи немам збор со кој ќе ја опишам оваа линија нешто најкатастрофално демек специјално за виткана коса за дефинирање локни а ни л од локни шампонот не пени убаво регенераторот не се одмива убаво ни па ја хидрира ксоата значи катастрофа благе везе си немаат
    друго лосионот за тело од балеа оној со сино капаче од кокос и шеа путер и балеа кремот за тело од 500мл од ванила и кокос значи катастрофа многу одвратно мирисаат на хемикалии и нападно не се осеча ни ванила ни кокос и се лепат и не се размачкуваат мислиш со мед си се машкал генерално од сите производи на балеа сум ужасно разочарана и револтирана
     

    Прикачени фајлови:

    • P1000702.JPG
      P1000702.JPG
      Големина на фајлот:
      430,1 KB
      Прегледи:
      41
  14. Оленка*

    Оленка* Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2014
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.751
    Пол:
    Женски
    @Kitty23 Јас па баш од таа линија на Балеа сум презадоволна, со исклучок на шампонот, што ми направи првут, ама тоа е оправдано за мене зашто имам многу проблематичен скалп.
    Регенераторот ми дозволува локните да ми траат два дена во првичниот облик, и дава некој чуден волумен на косата, а без кремата или спрејот (или едното или другото го нанесувам, зависи шо ќе ми текне) не се осмелувам да излезам од дома со пуштена коса. Кога немам крема ја носам косата крената зашто локните ми се крајно несредени и лошо изгледаат.
    Така што мој заклучок за портокаловата линија на Балеа за виткана коса се највредните продукти што и ги имам подарено за изглед на мојава коса.
     
    На Dust, DAngel, nica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    105.011
    Пол:
    Женски
    Essence lip liner - 06 satin mauve - Големо разочарување по втор пат од моливчињата на Есенс. Лани земав црвено , сега ова , ама се тврди и не се нанесуваат лесно , директно оди во канта. Штета што ги повлекоа моливчињата со сребрено капаче :|

    [​IMG]

    Alverde goji berry -
    масло за вадење на шминка - по читањето рецензии на форумов , се мислев кое масло да го земам на Алверде за вадење на шминката од очите , бидејќи за зеленото сите велеа дека не е добро , решив ова да го земам иако е за над 30+ возраст. Не ми се допадна воопшто , очите ме печеа од него. Не го препорачувам(n)

    [​IMG]


     
    На buba4e89, Oxymoron, sweet-cherry и 4 други им се допаѓа ова.
  16. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    3.423
    Пол:
    Женски
    Најефтиното моливче од пазар да го купите, ќе остава повеќе боја од ова. Никогаш повеќе.
     

    Прикачени фајлови:

  17. Irreplaceablee

    Irreplaceablee Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2016
    Пораки:
    646
    Допаѓања:
    10.378
    Пол:
    Женски
    Моливчево на есенс го користам секојдневно, и ептен лесно се размачкува како путер е буквално.
    Сигурно на твоето му бил пред крај рокот или пак лошо ги чувале..
     
    На kim.k и Rose96 им се допаѓа ова.
  18. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    И јас се чудам дека не ти се допаднало сите ептем ги фалат дека се многу квалитетни за таа цена. :)
     
    На Irreplaceablee му/ѝ се допаѓа ова.
  19. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.638
    Допаѓања:
    29.257
    Пол:
    Женски
    И јас го имам истото моливче, за тие пари мене сосем ми е океј. Не се нанесува совршено лесно, али не е ни претврдо да не можеш да ставиш
     
    На Irreplaceablee му/ѝ се допаѓа ова.
  20. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.406
    Пол:
    Женски
    Сменета е формулата на моливчињата Есенс мислам зборевме одамна во друга тема.Првото што го купив беше одлично,после тоа ги сменија.Сега не можам да го употребувам и јас а скоро цело е,премногу тврдо и воопшто не се размачкува.Вие може уште имате од тие старите,ама откако им ја зголемивме продажбата се сменија:D
     
    На buba4e89 и Oxymoron им се допаѓа ова.