1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. elizabethsuon

    elizabethsuon Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    15
    Зошто ? Мене лицето многу убаво ми го чисти,и од ко ке се измијам кожата е толку мека..
     
  2. Marmalade

    Marmalade Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Max factor Lipstain
    [​IMG]
    Hе можев да најдам убава слика,но мојов е во број 05 марашамелоу,го купив лани во Oхрид,го пробав на рака и на усна,ми се допадна и го земав,бојатае убава но за брзо време се суши и изгледа како ништо да не се ставиле на усна,тоа треба да биде позитивна страна или што?
    Чуството е како да се мачкаш со фломастер,веднаш се губи бојата и не се познава и дополнително ми ја
    суши усната,и од како ке го нанесеш по некое време на линиите на усната се прави нешто како излупено,насобрано,едноставно одвратно,му се случило на некој истово со овие маркери?
    Oвие на Pевлон истите ги гледам на јутјуб рецензии па тие по цел ден стојат и не се губи бојата воопшто :x
    Џабе фрлени пари и жалам што го купив :tmi:[/quote]
    пробај стави сјај врз карминот ,слична боја ,така повеќе ќе дојде до израз бојата.а за лупењето пробај стави лабело пред да го нанесеш.јас имам вакви од гош,поефтини се ;)
    и немој никако да го клацкаш да протече,да не се распрска на сите страни по ѕидови,само со затворено капаче :rofl:
     
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.893
    Допаѓања:
    102.978
    Пол:
    Женски
    [​IMG]


    никогаш веќе не би земала пудра од авон

    ем не покрива
    ем не е баш евтина за квалитетот , да додадев пари подобра ке купев
    ем смрдиии :|
     
    На Menasss му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    исто.катастрофа ја фрлив сеа земав макс фактор и сум задоволна :)
     

    Прикачени фајлови:

    На Ani.cka и koritsaki им се допаѓа ова.
  5. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Имам доста такви производи
    -Пудра со мат ефект
    (кожата ја прави сува и на ништо не личи а и не покрива)
    -Водоотпорен римел
    (да си ги извадиш очите при вадење на шминката)
    -Импала пудра
    (ко поаштета да имаш ставено на лице)
    -ЈF парфемот од Авон
    (мириса на трева :puke: )
    -Pur Blanca од Авон
    (одвратен ми е)
     
  6. split96

    split96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    никогаш повеќе маскарите на clasiscs,не се скапи ама за џабе ги дадов парите.од 4х ме чешаа очите а таа розевата(3D ?) за мноооогу брзо време се расипа.исто така на classics ајлајнерот немаше еден месец а почна одвратно да мириса.богами ке се замисла пак дали ќе купам нешто од нив освен сенки
     
  7. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.239
    Допаѓања:
    5.667
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Ми го купија за роденден пред година и сеуште е пун. Значи парфемов смрди. Дури ни за во вц не го бива.
    [​IMG]
    Го купив исто пред пола година,и дома ги имам 2, и не ги користам бидејќи смрдат на крастајци :rofl:
     
  8. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Стварно, откога сменија амбалажа бекутан, што се случи со нивните производи? Прво на голем дел го тргнаа убавиот бебешки долго познат нивен нежен мирис, второ, млекото е навистина потечно од вообичаено, не знам... искрено се разочарав и почнувам за малата полека да купувам козметика од други производители. Многу ми се допаѓаат Беколино, а сакам да ги тестирам и оние од дм.
     
    На Peppermint и eli25 им се допаѓа ова.
  9. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Gosh маскарата со две бои. Третиот ден ми се исуши, а и четкичката за ништо не ја биваше.

    [​IMG]
     
  10. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.683
    Допаѓања:
    97.951
    Пол:
    Женски
    Никогаш нема да купам повторно.Ме нервира како се нанесува,лигав е дури не се исуши,нема посебен мирис.
     

    Прикачени фајлови:

    • images (5).jpg
      images (5).jpg
      Големина на фајлот:
      5,1 KB
      Прегледи:
      348
  11. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Gliss ми е средство за расчешлување на коса, а не сум се заинтересирала дали сите служат за тоа ама по се изгледа дека не. Бидејќи се фарбам го земав црвениов мислејќи го за адекватен и едвај го потрошив. Прскав безвезе, а ефект 0. Не можев да се исчешлам после него и никаква разлика не ми правеше. Не би го мењала за жолтиот, само ме влече да го пробам и розевиот..ако не го бива ни тој тогаш не правам експерименти.
    [​IMG]
     
  12. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    Не би ја купила повторно ај што нее покривна нее па и остава траги на облека,на телефон,брзо се брише на почетокот бев задоволна но не би ја купила повторно има доста поубави пудри за многу пониска цена од оваа
     

    Прикачени фајлови:

  13. simce11

    simce11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Сјајот на аура мојот е always red број 095,за 240 денари не вреди кога ке го ставиш дава убава боја но после 30 мин избледува и останува само на крајот на усните..
    новиот интимен гел на нивеа :@ супер ми беше nivea natural ама ајде јас да го пробам новиот и на крај ке ми седи сега..
     

    Прикачени фајлови:

  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.583
    Допаѓања:
    80.665
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Преубаво мириса онака во кутивчето, ама во допир со кожата се губи, поточно добива некаков си грд мирис. Ај да го користев во комбинација со друг гел за туширање - оправдано, ами и гелот ми беше од истава колекција и тој е одличен, ама кремов !? :worried:
    Жал ми е, ќе ми остане кутивчето непотрошено, а толку го токмев. Супер е, хидратантен, брзо се впива, ама мирисот е нула. Голема и дебела ну-ла.
    Штета.
     
    На ElenaRbd му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Маскарата на Голден Роуз - City Style, виолетовата во средина.
    [​IMG]
    Четкичката е глупава и нефукционална, не ги витка трепките, остај тоа, не дава ниту волумен.
    Како со прашина да си поминал врз низ, па и се рони некако без да ги пипнеш. Доаѓам дома и има што да видам под окото - прав од маскарата. :puke:
    Ужас, се враќам на старата добра Голден Роуз, се надевам уште се произведува.
    [​IMG]

    Ziaja makeup remover 2 phase
    [​IMG]
    Катастрофа. 10 пати да ставиш, ефектот е тој. Никаков.
    Сапун и вода се поделотворни во вадење шминка.
    Измешав бадемово масло и вода во пакувањево и е поделотворно од овој производ.

    Rimmel 25 hour lasting finish пудра
    [​IMG]
    Сум користела евтини пудри како Импала и Голден Роуз, Есенс, ама на оваа ѝ нема рамна во поглед на ужасот кој го нуди.
    Се лепи додека ја нанесуваш и продолжува да лепи и понатаму. Недај боже да бациш некого или да го гушнеш, добива гратис отпечаток.
    Не се оправа ниту со камена пудра, бетер е.
    Убедливо една од најлошите пудри во мојот живот.
     
  16. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.108
    Пол:
    Женски
    Не би ја купила пак онаа купката од Авон, од зелени јаболка.
    Ми имаше некој остар мирис. Не свеж, туку баш остар, киселкаст...
    [​IMG]

    И, овој шампон од Pantene. Мириса ПРЕКРАСНО, и после првите две миења косава ми е преубава,со волумен, ама после третото ми станува ко сено. Ептен ја суши.
    [​IMG]
     
  17. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cамо кога ке се сетам на овај гелов нервоза ме фака,оти никаков е бре :doh:
    Lush Grease Lightinig,на почетокот не беше лош ги намали малку мозолките,ама после некое никаков се покажа,ниту ги намалуваше,абе никаков ефект,дури забележав дека ако ставам на мозолчето другиот ден ми се појавува друго мозолче веднаш до старото,има смисла ова? :D
    Aма не навистина е ужасно,се мислам на кој да му го дадам сега |(
    [​IMG]

    И овај топ коат на Opi,се секавам дека го купив заедно со еден спреј за сушеше на ноктите,беа заедно и ги земав,спрејот се покажа супер,ама овај топ коат,никаков е,не ги држи воопшто,ниту еден ден :doh:
    Ужасен е,не би го купила пак :Down:
    [​IMG]
     
  18. BlackAntoanette

    BlackAntoanette Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    5
    [​IMG]
    искрено, полош туш не сум имала досега, можеби и голден роуз се подобри...
    исто и лабелата на нивеа, одвратни се
     
  19. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Претечно ми е. Не ја хидратира кожата доволно.
    [​IMG]

    Не ми е ништо посебен, спрема толкавата реклама. Како најобичен шампон.
    [​IMG]

    Спрејов за коса за волумен не ми дава никаков волумен, напротив ја мрси косата.
    [​IMG]

    Нивеа и Рексона антиперспирантите премногу ми се агресивни на кожата, мислам дека се со најака хемикалија во нив, споредено со другите.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    72
    Тотално се согласувам со Трендафилка, ја користам ваа 3Д црвената веке неколку години, незнам што ме натера да ги пробам новите на ГР ( и јас ја имам таа во средина) и не , не сум задоволна :)