1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.089
    Пол:
    Женски
    Од голден роуз сум главно задоволна, меѓутоа овој кармин тотално ме разочара.
    Устата ми е лом, два пати го купувам и тоа од две различни места и повторно истиот проблем.
    Еднаш и никогаш повеќе.
    [​IMG]
     
  2. lav4ence.e.e

    lav4ence.e.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    Освен убавиот мирис и практичнаото пакување, ништо друго убаво не видов кај шампонов. Косата ми ја прави многу крута, тешка и без сјај, а и многу брзо ми се мрси.
    Го фрлив уште по првото миење.
    [​IMG]




    Џабе фрлени толку пари.
    Убави нијанси, мирис, опаковка...но воопшто не ми се хидратантни. Ми ги сушат усните, и се бришат за многу брзо време.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Versace Btch 24

    Versace Btch 24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    1.233
    Пол:
    Женски
    Ziaja cocoa butter крема за раце
    поужасна крема за раце немам пробано, единствено добро е мирисот на кокос што се задржува неколку минути и толку, после рацете ми се посуви како воопшто да не сум ставила крема.
    IMG_20170612_111600.jpg

    Dior addict fluid stick
    Имам сјаеви на Диор од другите линии Milky tint и Lip maximizer па мислев и оваа линија ќе биде добра. Тотална утка. Бојата се разлева уште по еден саат носење. Пробав со моливче за уста, пробав под сјајот кармин се пробав ама не го бидува. Бојата е преубава ама текстурата прелеплива и се растекува.

    IMG_20170612_111606.jpg

    Malena day'n night matt lip colour
    На самото пакување пишува silky touch ама ова е далеку од тоа. Устата ми беше исушена и собрана по првиот слој одма после неколку минути а да не зборам за саат два од ставањето. Ми се ронеше од уста. Бојата и пигментираноста се супер.
    IMG_20170612_111621.jpg
     
    На Βικτωρία, joy1, Oxymoron и 2 други им се допаѓа ова.
  4. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.857
    Допаѓања:
    122.895
    Ги купив по препорака на членка. Ај што не вадат убаво, потоа носот цел ти е лепак никако не се чисти:( Катастрофа image.jpeg Путерот Алверде за коса:( Не му ја разбирам улогата освен да ти ја направи косата бетер. image.jpeg
     
    На Oxymoron, Zumbulce9, Summerlover и 4 други им се допаѓа ова.
  5. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.938
    Пол:
    Женски
    p292545_1_ca_en_ca_pd.png Essence-I-love-Trends-The-Nudes-05-Pure-Soul-2.jpg Маскарата е од авон,многу е течна и ги слепува трепките,така си стои невозможно е да ја користиш..
    И лаковите од essence,мнооогу бавно се сушат а до следниот ден не можат да издржат,веднаш се лупат.Катастрофа се.
     
    На sorbet му/ѝ се допаѓа ова.
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    105.012
    Пол:
    Женски
    MAC - Velvet teddy - Среќа , парфемов ми го имаа дадено во мал тестер , мирисот е толку јак што ми се гади кога ќе го нанесам , дефинитивно е чист промашај на Мак. Има сладок мирис и исто така мирисот ме потсеќа на мед и некои цвеќиња помешано.. (n) Цена - околу 40 евра

    [​IMG]
     
    На Sexybaby86 и buba4e89 им се допаѓа ова.
  7. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    105.012
    Пол:
    Женски
    Radiant Mat lasting lip color - Дојдов на темава да кажам збор два за кармините на Радиант. Имаат многу убави нијанси и бидејќи кај нас во Гр иако се грчки производи се прескапи - 15 евра еден кармин , решив кога ќе дојдам во Македонија да пробам еден. Од Космо земав еден во светло розева боја , бојата не ми се допадна како ми стои воопшто , треба време додека се исуши можам да кажам имам чекано и по 10 минути , по 2 недели забележав дека од страните кога е затворен карминот тече масло.. и го фрлив , тотално се разочарав. Не е евтин воопшто - 600 денари , за таа цена ќе земев 2 мат карминчиња на Аура и ќе бев презадоволна...

    [​IMG]
     
    На Oxymoron, LadyInTheDark, ivancekitty и 4 други им се допаѓа ова.
  8. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    10.192
    Пол:
    Женски
    Јас од кремчево. Страшна иритација ми се јави околу нос и уста. Уште не можам да го досредам лицево.

    alverde-tagescreme-wildrose-dl.jpg
     
    На sorbet му/ѝ се допаѓа ова.
  9. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    5.013
    Пол:
    Женски
    upload_2017-7-3_12-38-46.png

    Промена откако ќе го нанесам не гледам никаква, башка ни мирисот не трае. Добро трае околу 2-3 мин. :D
     
    На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.393
    Допаѓања:
    32.815
    Пол:
    Женски
    IMG_6412.JPG

    Ужас.
    Мирисот на алкохол се осеќа на километар.
    Нанесено на лице е исто ко лепак да сум ставила, премногу ми лепи и мириса гадно после минута-две.
     
    На sorbet му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.712
    Пол:
    Женски
    Премногу јако за мојот нос! Вака кога го мириснав беше океј, ама кога ќе ставам мирисот е многу посилен. Е интересеното доаѓа кога ќе почнам да се потам. Мириса толку интензивно што главата ме боли. Е сега ако ви се допаѓа овој мирис и не ви сметаат јаки мириси - овој производ е најдобар избор. :D [​IMG]
     
    На koritsaki и EraBon им се допаѓа ова.
  12. EraBon

    EraBon Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    595
    Ovoj bas kako za mene :D
     
    На Rebecca_R му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Ducky

    Ducky Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    1.633
    Пол:
    Женски
    Makeup Setting Spray од Avon

    [​IMG]Ужасно лепи на лице и на облека. Не се распрскува убаво. Подобро лак за коса да си испрскав!
     
    На Hipster и MoonHighlight8 им се допаѓа ова.
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.266
    Допаѓања:
    105.012
    Пол:
    Женски
    [​IMG] [​IMG]

    Производов на Ла роше не даде никакво резултат на моево лице. Среќа што го земав во травел сајз. Го користам единствено за разладување на топливе денови
     
  15. Michelle*

    Michelle* Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    838
    Пол:
    Женски
    да не е до твојот? Мене баш ми се допаѓа воопшто не ми се лепи. Прскам неколку пати во форма на Х и баш убаво се распрскува го користам и како база и како фиксатор и пудрата на него баш убаво лежи. Не знам....
     
    На Triksy27 и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
  16. Ducky

    Ducky Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    1.633
    Пол:
    Женски
    Можеби станува збор за утка во производство, ама не верувам дека би купила уште еден за да го тестирам тоа. Во секој случај, супер што тебе ти одговара :D
     
  17. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    И мене ми се погоди убаво распрскува и фиксира. Не лепи добар е убаво лежи на шминка и не се ни осеќа,ниту пак да смета или да е здрвено лицето :^) и ја прави шминката долготрајна (y)

    Доколку сакате првут и чешање повелете на маскава :rofl: Особено ако имате сува коса и кожа комотно може првут да фатите :lol: Единствено мајка ми не и направи проблем бидејки има мрсна кожа и коса, а татко ми си ставил баш (место балсам, можеби снемало и ајде да се проба маската! :rofl:) и дека има сува коса и почна да се чеша (како вошки да има :o :lol: ) и кога престана да става веднаш тоа му помина.. А истото и мене ме снајде бидејќи јас мора прва се да пробам :( башка густа долга и виткана коса во жешково кога ме фати една "јадајца" и кога се погледнав во огледало големи парчиња првут :o се изненадив подитно ја фрлив! :envy: Којзнае какви јаки хемикалиии има во неа штом предизвикува сушење и пукање на кожата! А за маслото од арган? Да не праиме муабет, ни 1% нема!... Сето лага.... Искрено не ја препорачувам на никого стварно е заникаде и од едно ставање дојде до тоа :!: Едно и повеќе никогаш! (n)[​IMG]
     
    Последна измена од модератор: 22 јули 2017
  18. Βικτωρία

    Βικτωρία Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    3.666
    Пол:
    Женски
    Производите од алверде.
     
    На Alisa22 и Freyja им се допаѓа ова.
  19. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.234
    Пол:
    Женски
    2003.jpg
    Тушот на Golden Rose cat eyes waterproof.
    Види го прикачениот фајл 333199
    Види го прикачениот фајл 333200
    Види го прикачениот фајл 333201
    Кога го купив четката си беше океј, составот на тушот супер и таман се израдував дека конечно си најдов туш на место што стално ќе го купувам.
    Но, по отприлика 2 недели ова се случи со четката:@, ме разочара ептен, ама сепак не бев изненадена зошто на тестерот во нивната продавница четката изгледаше баш вака ко на сликите (а тоа е моменталната состојба на мојот туш). Изгледа некоја од состојките прави да се изменат влакната.:^)
    Ајт во канта. Никогаш повеќе (wtf)
     
    На Ducky, Oxymoron, teressa и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.788
    Допаѓања:
    81.019
    Пол:
    Женски
    Мицеларната вода на Garnier за комбинирана и мрсна кожа.
    [​IMG]
    Обичната со розево капаче и двофазната со жолто капаче ми се убедливо подобри од оваа.
    Не ми се погоди оваа од сликата - немам зборови за тоа како вади шминка, навистина со минимален број памукчиња ја снемува целата шминка од лицето и од очите без многу напор, но дури и откако темелно ќе измијам лице и очи со пена или гел, чувствувам масни остатоци од мицеларната вода особено на трепките.
    Ме печат и ми солзат очите, па дефинитивно не ми одговара и избегнувам контакт со очи.
    Кога би морала да бирам, жолтата ми е фаворит, без сомнеж. :)
     
    На Nausicaa, joy1, sorbet и 5 други им се допаѓа ова.