1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. Maša8

    Maša8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    458
    Пол:
    Женски
    Maaalce mi falese da ja kupam denes, samo zatoa sto izgleda privlecno. |(
     
    На Animali и Hellobeautiful им се допаѓа ова.
  2. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Хајлајтерот на Аура чиста катастрофа, ко играчка да купив ронка прав не остава на четката, со прст има да стискаш за боја да добиеш на прст. Оценка ни 0.

    Користев долго време бекутан производи влажните најмногу, но во последно време разочарана од нив. На 2 3 пати купувам мирисаат ко на алкохол, ацетон, нез некој чуден мирис. Доле пливаат од вода горе барут суви. На лице кога ставам веке од средина паковање ко со црево сум се миела пуштаат толку многу течност и ми го сушат лицето, рацете и сл. Ко цемент сум после нив.
     

    Прикачени фајлови:

    На EMoonlight, Sexybaby86, violetblue и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Maša8

    Maša8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    458
    Пол:
    Женски
    Никаква конзистенција, премногу е течна. Со што и да се нанесе, не се нанесува еднакво и остава линии. И има некаков црвен подтон. (facepalm) Screenshot_20190210-081954_Instagram.jpg
     
    На Kristi900, EMoonlight, Sexybaby86 и 3 други им се допаѓа ова.
  4. SelenaGomez

    SelenaGomez Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    1.474
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Катастрофа невидена е дезодорансов, се прскаш и за 15мин смрдиш, али ајде за 70 денари.
    А овој пак што е 5 во 1 е предобар за истите пари, и мириса убаво и трае цел ден.
    [​IMG]
     
    На EMoonlight, sorbet, Sexybaby86 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Не се согласувам за хајлатерот на аура. Мене ми е супер, тврд е ама остава боја.
     
    На ghinna001, Fatalnata и Leo-nora им се допаѓа ова.
  6. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.776
    Допаѓања:
    5.396
    И јас сум незадоволна од хајлајтерот на Аура. Или не знам да го нанесувам, или четката не чини, или трето до него е. Буба4е ти со што го нанесуваш, со каква четка?
     
  7. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Jas so poveke sto sum razgovarala sto go koristele ne se zadovolni. So sekakvi cetki iam probano... i plus so prst... nez poveke mi e senka nego li hajlajter
     
    На violetblue му/ѝ се допаѓа ова.
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Со четка за блендање, до пола ми е потрошено. Ама си прскам прво фиксатор на четчето.
     
    На Animali и violetblue им се допаѓа ова.
  9. Irreplaceablee

    Irreplaceablee Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2016
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    10.378
    Пол:
    Женски
    Многу ги сакам конкретно сенките на револушн, ама оваа течна сенка е огромно НЕ!
    Ужас жив, ја ставам и за 3мин ја снемува.
    20190215_151848.jpg Screenshot_20190215-151729_Gallery.jpg
     
    На EMoonlight, buba4e89, Rose96 и 5 други им се допаѓа ова.
  10. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125

    Фала богу го видов на време мислењето се спремив сите нијанси да ги порачам....
     
    На Irreplaceablee, buba4e89 и Animali им се допаѓа ова.
  11. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    786
    Допаѓања:
    3.798
    1. Крема со алое вера
    Ми требаше нешто за хидратација на лицето па се одлучив за кремава бидејќи е органска и е наменета за сите видови кожа. Но очигледно не е така. Мојата кожа е комбинирана кон масна, проблематична со акни и црнки и оваа крема воопшто не се покажа добро. Премногу брзо светнувам и кога имам нанесено шминка но и кога ја имам нанесено самостојно со допир на кожата премногу се чувствува избиената маснотија . Ми предизвикува и ситни акни. Според мене не одговара воопшто на масна кожа со акни.
    h0908001_fn11170_180613060249_01_1200.jpg
    2. Alverde металик сјај
    Покрај тоа што до сега ништо не ми се погодило од декоративата од овој бренд, му дадов шанса на сјајчево. Пигментираност нула, мирисот е чуден и не баш пријатен, не изгледа воопшто убаво на усни. Пробав и со моливче под но и така не го бива, по некои 5 минути се прави како грутки на површината на усните. Не знам стварно дали за нешто ќе го користам или ќе ми зафаќа само простор во фиока.
    alverde-metal-matt-lip-sensation-lipgloss-nr-30-rot--10040568_B_P.jpg
     
    На EMoonlight, Hellobeautiful, Animali и 2 други им се допаѓа ова.
  12. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    AUSSIE Miracle moist leave in spray
    [​IMG]

    Ме привлече зошто пишува дека е за екстремно сува, 'жедна' коса, а и општо имам читано дека нивните производи се добри, ама ова чудово е ужасно.
    Секако му дадов шанса, и на мокра, на сува, без комбинација со друг производ, со комбинација и секако беше ужас, всушност екстремно ми ја досуши косата.
    И мириса на сируп, или на отров за глувци, недефинирано.:^)

    Garnier Ultimate blends argan & camellia hair mask
    [​IMG]


    Ни м од маска, буквално ништо не прави, не омекнува, не раплетува, не ја 'парфимира', не знам зошто пишуваат за сува коса кога не е ни за нормална.
     
    На mime87, Rose96, sofija014 и 3 други им се допаѓа ова.
  13. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    786
    Допаѓања:
    3.798
    Порано ја користев истава пудра само во мат верзијата што е во тубичка и бев доста задоволна сега решив да сменам и да ја пробам оваа. Ја земав во нијанса 120 vanilla и ми беше сосем ок кога ја пробав во продавница. Денски кога ја пробав се разочарав, премногу оксидира и станувам портокалова и многу лошо изгледа на кожата како со кал да сум се мачкала. Ја нанесував на разни начини и со прајмер и без прајмер но едноставно лошо изгледа. Гледам на youtube видеа и други девојки кои ја рецензираат истава нијанса викаат дека ужасно изгледа.
    LOP-Cosmetics-Infallible-24H-Fresh-Wear-Foundation-Pearl-400-Primary-071249382127.jpg
    Овој скраб дефинитивно не одговара на масна кожа со акни. Обично со други скрабови кожата потоа ми била мазна на допир и сум ја чувствувала чисто, но со овој скраб откако го исплакнав кожата ми беше како уште позамастена и како порите да ми ги затвори, после веднаш се измив со гел бидејќи лицето го чувствував како неизмиено.
    414ft1KgnEL._SX355_.jpg
     
    На Animali, EMoonlight, Minci13 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    Леле пудрава ужас.Буквално кал.
    А скрабов и јас имам проблематична кожа со акни ама некако убава ми беше мазна и мека кожата ама дефинитивно е совршено за сува кожа :)
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    4.977
    Пол:
    Женски
    becutansapun.jpg Сапунов ужас невиден, посебно ако имате сува кожа, цела крема ставив на рацеве после сапунов колку суши
     
    На Tina22m, Animali, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.067
    Допаѓања:
    44.029
    Пол:
    Женски
    Не трошете пари на овие бидејќи немаат апсолутно никаква трајност. Заедно со тој стикот од Алверде во канта право. Од оние без алуминиум, ги препорачувам само тие од Нивеа.
    IMG_20190414_182144.jpg
    Ај овие како привремени освежувачи за соба ќе се најдат, ќе се истрошат, туку на стикот од Алверде и овој рол он каква намена да им најдам. :lol:
     
    На EMoonlight, Hellobeautiful, sofija014 и 5 други им се допаѓа ова.
  17. angela.kostova

    angela.kostova Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Oваа маска има пријатно чувство и мириса пријатно да, ама ме печеше околу очите малце, одма ми изби 3 зацрвенети поголеми акни на образите и имав како огромно топлотно чувство на челото, морав да мачкам мед по цело лице за да се смири. Башка па и дизајнот на маската е некако утнат, дупките за очите е премал, врз веѓите и целиот предел кај очите маската го зафаќаше, а беше некако преголема “крпата“ за лицето. upload_2019-4-14_18-27-10.jpeg
     
    На koritsaki, EMoonlight, Hellobeautiful и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.071
    Допаѓања:
    17.212
    Пол:
    Женски
    Да се утепаш од триење па да го избрише лакот. катастрофа
    [​IMG]
     
    На IvanaJenner, EMoonlight, Adriana.O и 4 други им се допаѓа ова.
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.818
    Допаѓања:
    102.655
    Пол:
    Женски
    MAC Powder kiss lipstick -

    Најкатастрофален кармин што сум купила до сега. Сите нијанси се прекрасни , ама не се воопшто ни малку трајни , што и да јадеш веднаш се бришат како да не си ставила кармин , ни моливче претходно не помага. Исто така кога се нанесува остава празнини на усните , е сега не сум пробала со четка да го нанесам |( џабе фрлени пари , ако сакате кармин на MAC, обавезно да ги избегнувате овие кармини. Јас ја имам нијансата Influentially it

    [​IMG]
     
    На molikaMk, buba4e89, ludamaja10 и 7 други им се допаѓа ова.
  20. angela.kostova

    angela.kostova Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Јас ја земав маската мислејќи „ај оваа маска нема да ме уништи“
    Не помина минута по нанесувањето маскава ме гореше, ме остави 2 дена црвена да се шетам наоколу.
    Катастрофа се маските од дм за мене
     
    На buba4e89, ludamaja10, Tina22m и 2 други им се допаѓа ова.