1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.686
    Допаѓања:
    52.109
    Пол:
    Женски
    Леле даа.. Истиот го имам,и како го купив така си седи.;(
     
    На buba4e89, ludamaja10, sorbet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    И јас имам лошо искуство со оваа и од страв 2-3месеци немав ставено никаква маска на лице. Прочитав добри препораки за оваа маска со витамин ц на, малку е погуста од вообичаено, но премногу го омекнува и хидрира лицето и дава убав природен сјај на кожата, приметив дека одредени ситни бубулици се повлекоа од неа, и константното црвенило што го имам на образите ми е повлечено, изненадена сум од масакава навистина. Ја користам 2-3 пати неделно зависи од деновите колку се шминкам и слично. Мислам дека би одговарала и за секој тип на кожа. Ја препорачувам :$
     
    На buba4e89, ludamaja10 и EMoonlight им се допаѓа ова.
  3. sorbet

    sorbet Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2017
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    5.268
    @koritsaki @mssuniquee слична, дури подобра формула од Powder kiss имаат мат кармините на Авон. Башка што чинат десеттина од MAC 8)
     
    На buba4e89, mssuniquee и koritsaki им се допаѓа ова.
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.072
    Пол:
    Женски
    @mssuniquee а јас се чудев кој го имаше купувано карминов на форумот , како не ми текна порано да те прашам..тоа е :D
    @sorbet знам кармините на Авон се доста фалени , и може не за џабе ,но овде тешко ми е да најдам некој што може да ми порача Авон производ :(
     
    На buba4e89, mssuniquee, sorbet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Amaris

    Amaris Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    1.025
    Yves Rocher Illuminating Primer - овој прајмер не прави скоро ништо освен што го прави лицето светнато, кожата не е ниту измазнета, ниту пак помага за пудрата да стои подолго. (јас користам пудра без силикон така што би требало). Исто така има чудна текстура и искрено подобро ми е кога не ставам никаков прајмер наместо да го користам овој.
    [​IMG]

    Inglot Under Eye Concealer - Овој коректор и не е така лош ама е многу течен, ако пробам да го изблендирам се губи, така да мора да го тапкам малку по малку, исто така се збира под очи после некое кратко време иако користам пудра во прав после него. Искрено, воопшто не вреди за цената.

    [​IMG]
     
    На sorbet, koritsaki, EMoonlight и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Maša8

    Maša8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    458
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20190621-221010_Gallery.jpg Screenshot_20190621-221020_Gallery.jpg Screenshot_20190621-221038_Gallery.jpg
    Страшно. Кога го отворив гратис добив влакно кое што се гледа на сликата. :puke:
     
    На crazylady, Amaris, koritsaki и 2 други им се допаѓа ова.
  7. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Спреј за тело со цветни ноти од Балеа


    Спрејот го купив минатата сезона, па поради користење на отворено шише, остана во залихи. Во план да ја искористам залихата годинава, по првата употреба се покажа целосно неефикасен. Го употребив уште неколку пати, но ефектот беше ист. Има слаба трајност и создава лепливо чувство на кожата кое во текот на денот се интензивира без мирис.
    Од мене големо НЕ за производ кој не содржи свежа мирисна компонента во составот, а уште помалку што се карактеризира како средство со цветни ноти што отсуствуваат од првото прскање. Толку е неупотреблив, што нема друга опција за пренамена, освен да заврши во канта за ѓубре.


    images.jpg
     
    На sorbet, Amaris, koritsaki и 3 други им се допаѓа ова.
  8. iskraFem

    iskraFem Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2014
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    2.475
    Пол:
    Женски
    Милки мицеларната вода од Гарниер! |(
    Ја земав дека на нејзе пишуваше дека е за осетлива кожа. Многу е погуста од другите мицеларни води од гарниер. Наликува малку како на млеко за тело не до толку густа ама џабе.
    Прво ништо од шминка не успеав да избришам со неа. Капаците од очите ми паднаа триејќи и џабе.
    Второ има некој чуден мирис на алкохол :doh:

    Се враќам на старата мицеларна вода од гарниер со жолто масло во неа. Она ми е супер.
     
    На buba4e89 и EMoonlight им се допаѓа ова.
  9. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Ја купив лани есента поради тоа што беше фалена на форумов и плус ми ја препорача другарка,и сега ми текна да пишам за маскава.
    Јас по ужасно нешто на косава не сум ставила,има некој мирис безвезе како машки парфем.
    Уште од првото користење косата ненормално ми ја залепи,затести,почна да ми паѓа како луда(ја ставив од ушите до врвовите НЕ на корен),и ми изгледаше ретка кога ја исушив и никогаш повеќе не ја ставив.
    Така да подобро платете дупло и ќе купите многу подобра маска него финтиве што ги прават со едно кило да вредела ќе била повеќе.
    никогаш повеќе :puke: DF5CD2DD-BF9E-460D-882B-F78EFD556A06.jpeg
     
    На najjacha, glittergirl, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас маскава не ја користев, ама шампонот беше врв.
    Предобар.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Ракија со светки.
    Распрснувачот е посебна приказна, прска ѕид, тепих, ТВ, ама Вас ве промашува.

    [​IMG]
     
    На Intuicija1, Waverly Raven, najjacha и 23 други им се допаѓа ова.
  12. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Никогаш повеќе. Буквално ништо не покрива и ништо не прави. Па и многу грозна структура има. Имам друг коректор од Авон, тој ми е стварно солиден ама овој, буквално прашина дома ми фаќа.
    Мислев да не ми е до кожата, мајка ми ја прашав, земавме и двете тогаш ваков, нејзе исто воопшто не и се допаѓал. Не го препорачувам, џабе фрлени пари.
    prod_1193479_1_613x613.jpg
     
    На cresa-jagoda, EMoonlight, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Филотеа

    Филотеа Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2019
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    1.085
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно истата реакција ја имав по миењето со Глис Oil Nutritive (жолтиот). Никогаш повеќе нема да се залажувам со тие нивни акции...

    Стикот Балеа без алуминиум - како кујзнае што да има, гори и иритира - не го препорачувам...
     
    На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Irreplaceablee

    Irreplaceablee Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2016
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    10.378
    Пол:
    Женски
    Јас овие маски ги користам веќе година дена (таа со банана, мултивитамин и чоколадната) и ептен ми се погодени. Многу ми ја омекнуваат косата и долго ми траат со оглед на тоа што е огромно паковањето.
     
    На Hellobeautiful и ludamaja10 им се допаѓа ова.
  15. Macito007

    Macito007 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    2.484
    Пол:
    Женски
    20190724_222611.jpg
    Катастрофа!
    Пената само што ќе ја ставиш на дланките веднаш опаѓа, требаше 4-5 пати да ставам огромно количество .. Мирис воопшто и не се осеќа.
     
    На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Irreplaceablee

    Irreplaceablee Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2016
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    10.378
    Пол:
    Женски
    Купив масло за уста од авон кое редовно го користам и ептен го сакам и со него имаше гратис маскара.
    Ужас, ужас, ужаш. Прво четката е толку лоша, пластична со игли буквално очи ќе истерав. Плус ништо не прави, освен што ги расчешлува трепките. 3 слоја ставив и како да немам ставено римел, а у глобала имам природно големки и извиткани трепки.
    Screenshot_20190725-171028_Chrome.jpg Screenshot_20190725-171044_Chrome.jpg
     
    На cresa-jagoda, EMoonlight, Hellobeautiful и 2 други им се допаѓа ова.
  17. tatjanasakalieva

    tatjanasakalieva Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    832
    било која маскара од авон
     
  18. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Мириса преубаво,го ставам за да го потрошам побрзо само кога искачам на 2-3 саати од дома затоа што повеќе не издржува почнувам да се потам...
    Не би го купила повторно сепак Дав зелениот ми е најдобар C3F145E1-66AF-4B0C-AB39-CB53E4D1998F.jpeg
     
    На sorbet и EMoonlight им се допаѓа ова.
  19. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Овошните гелови за туширање на Орифлејм, никаков квалитет, излагаш од туширање и веќе нема мирис.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 6 други им се допаѓа ова.
  20. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    balea-golden-shine-testpermets9-300-300.png images.jpeg Балеа спреј за тело со златни светки. Не остава многу светки и имав чувтво дека прскам алкохол помешан со парфем. И прскалката е многу лоша.
    Катрис водоотпорен туш во пенкалце. Остава сјаен финиш, му треба долго за да се сетира, не е доволно пигменторан и се растекува. Ми се преслика веднаш. Само што го купив (facepalm)
     
    На cresa-jagoda, EMoonlight, LittleChili и 4 други им се допаѓа ова.