1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    IMG_1864.JPG
    Балеа фиксатор , го купив затоа што беше доста фален на форумов воопшто не сум задоволна од него ужасен е заврши во канта ,лицето да го испрска само до вода па мислам подобар ефект ќе имаше.
    gr-color-sensation-lipgloss-perfect-shine.jpg
    Многу брзо се брише ,ставаш и после половина час ништо немаш ,не би го купила повторно.
    2433.jpg
    Лабелото го купив 85 денари ми се виде евтино но воопшто не ми се допадна како некое кинеско лабело е.
     
    На sorbet, EMoonlight, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
  2. EMoonlight

    EMoonlight Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    13.815
    Пол:
    Женски
    Ќе бидам надвор од темата, се извинувам. Купи си лабело на Галафарм - прополис 59 денари, ги негува усните одлично. Го има во аптека Еурофарм :) :).
     
    На ludamaja10 и Alisa22 им се допаѓа ова.
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    +1 :)

    Јас не би купила повторно молив за веѓи Есенс. Многу ги расипале, тврдо, не пушта боја, треба да го острам на секое. Џабе што се толку евтини, не ми одговара. Ќе си останам на Голден Роуз и тоа е тоа, не менувам веќе.
     
    На glittergirl, Elence93, ludamaja10 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.244
    Пол:
    Женски
    Кое моливче од Голден Роуз го користиш?
     
    На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Најевтиното, 70-80 денари е. Со најобична четка на капачето. Бојата ми е скроз погодена и не верувам дека некогаш ќе го сменам пак.
     
    На Kimberly11, EMoonlight, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
  6. glittergirl

    glittergirl Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2015
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    2.678
    Пол:
    Женски
    Screenshot_2020-01-21-21-05-21-1.png
    Многу се израдував кога пристигнаа во Дм.Во Дм ја имаше само оваа маска и ја купив толку ми ја иритира кожата, црвенило и ме пече лицето. Сега сум во мислење дали другите маски на freeman дали да купам?
     
    На ludamaja10, EMoonlight и koritsaki им се допаѓа ова.
  7. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Очигледно со Балеа не стојам баш добро и дефинитивно веќе не ни планирам да пробувам нивни производи.

    Balea-Peel-Off-Mask-With-Activated-Charcoal-100-ml.jpg
    Маскава за лице, не прави буквално ништо. Освен што ја суши кожата и вади кожа што се перута. Ја ставам онака за да ја дотрошам, но кај и да е ќе заврши во канта. Мислам дека маскава ми ја исуши кожава, прекинав да ја употребувам 1месец и веднаш гледам разлика. Оваа маска никад више не би ја купила. Ни други маски од Балеа. Земав скоро за да пробам уште некоја нивна маска, викам ај уште еднаш ќе им дадам шанса, демек оваа била за сува кожа и за хидратација. И оваа нема никаков ефект. Џабе фрлени пари, но среќа не е некој скап бренд, па да си речам криво ми е нешо посебно.
    Конкретно зборам за оваа маска.
    4010355585639-1577656_org.png
    Освен што има убав мирис.

    Уште еден производ од Балеа кој буквално не прави ништо. Дури мислам уште повеќе ми ја спласнува косата и ми ја мрси уште првиот ден. Каков волумен, какви глупости. И се осеќа на косата ко лепливо нешто да сум истурила, ми ја прави груба и неубава. Едно големо не од мене за овој производ. Веројатно и ова ќе заврши у канта или ќе го шприцам низ соба ко освежувач пошо мирисот му е пријатен и освежувачки. :)
    Balea-Ultra-Volume-Spray-200-ml.jpg


    Јас со производите на Балеа официјално завршив. Немам намера да земам веќе ништо од брендов. А имаат многу слатки амбалажи што привлекуваат на прв поглед, а и по интернет се доста фалени, но не знам дали се лажни рецензии или луѓево стварно се задоволни, јас воопшто не сум. Досега ништо од овој бренд не ми се допаднало. Само имаат убав мирис нивните производи.

    И, не знам дали имам пишано за овој коректор од Авон, кој е чисто ѓубре. Неодамна го фрлив, само 2 пати искористен и ми текна и на него.
    Ништо не прави, како да не сум го ни ставила на лицето. Ко кал е. Сум имала други коректори од Авон, биле океј, овој е жива глупост.
    41piZdFvEgL.jpg
     
    Последна измена: 21 јануари 2020
    На Sexychica, SummerGirl, MrenaRiba и 6 други им се допаѓа ова.
  8. angela.kostova

    angela.kostova Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    И мене исто ништо не ми е погодено до Балеа. Било што што е од на ДМ марката ми пречи мене.
    1. Некоја sheet mask од Алверде со цвеќиња пред две години негде, ме изгоре
    2. Балеа крем маска некоја исто пред две години, ме изгоре
    3. Lvly со манука медот маска, ме изгоре невидено, не ја нанесов на пола лице пред да почне да ме гори
    4. Балеа некој гел за туширање, нај неприродно чувство, ме гребеше коа се мачкав по грбот а по нозете малце гореше, згора на тоа ништо не ни миеше
    5. Сега скоро им купив Hyalauron Booster после две користења лицето пак со акни и преку денот ќе ме здоболеше некој дел од лицето за 3 дена подоцна да ми се појави акна таму
    6. Тие таблетките за када како bath bombs, грозно мирисаше, кадата лом мрсна ја направи, не се ни растоври убаво.
    7. И тој hydrating primer на Алверде сите што го фалеа едно време, на алкохол ми труеше и лицето ми го сушеше
    Јас ги избегнувам на Балеа работите како ѓаволот веќе и се што е на ДМ марка, по се изгледа мене никако не ми одговараат.
     
    На glittergirl, eva993, dayla и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Ух добро е, не сум единствена. :)
    Катастрофа се значи, ужас жив. Али може до нашата кожа е. Ја сум нежна на пример, многу продукти не ми пријаат најдобро баш...
    Од Алверде ми се подобри производите, баш прееска во омилени продукти на месецот ги пофалив. :)
     
  10. Ivanna23.

    Ivanna23. Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2019
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.020
    Пол:
    Женски
    Исто, од ниту еден производ од Balea не сум задоволна:(
     
    На Pam Beesly, Sexychica и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  11. angela.kostova

    angela.kostova Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Да и мене ми е сензитивна кожата, би сакала да ги пробам на Алверде ама премногу ризик ми е, подобро да си седам со тоа што ми одговара
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    balea-do-what-you-love-shower-cream-300-ml-10-oz.jpg
    Прв пат купив гел за туширање и покатастрофа не сум нашла. Го искористив како течен сапун за чистење миење по дома... Дали сите им се такви или само овој не знам. Ни мирис ни нешто посебно има. Ама па за 50-60 ден што да очекувам повеќе
     
    На SummerGirl, Ицолгудбејбе, King4ee и 5 други им се допаѓа ова.
  13. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Ниеден производ не би купил веќе на Yves Rocher во сити мал.
    Катастрофа.
     
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.036
    Пол:
    Женски
    Balea today is my day limited edition - гел за туширање
    Го купив без да го мириснам , и се нервирам што сто пати се зезнувам со геловите нивни за туширање. Не ми се допаѓа воопшто , па ќе го искористам како сапун за раце :doh:

    [​IMG]

    Lush perfume Breath of God
    Ужасно мириса , тешко , јас сакам тешки мириси , ама ова не мириса на нешто убаво.

    [​IMG]


    Освен што убаво мириса и убаво ја мие косата , не прави ништо на жолтите прамени. Не го препорачувам доколку сакате да го користите како силвер шампон.
    [​IMG]
     
    На glittergirl, EMoonlight, buba4e89 и 4 други им се допаѓа ова.
  15. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    51CFpd5OyvL._SY355_.jpg Никогаш повеќе.. многу лошо ми делува на лицето, ме пече и ми станува црвено, го пишува за осетлива кожа но воопшто не ми одговара.
     
    На glittergirl, Kimberly11, ludamaja10 и 5 други им се допаѓа ова.
  16. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    Балеа мицеларни туфери со масло- убаво ја вадат шминката од очите но се премногу груби, воопшто не се меки и имам чувство како да ми го гребе цел очен капак додека ја вадам шминката.
    balea-mizellen-augen-make-up-entferner-pads-oelhaltig--10039092_B_P.jpg
    Лореал шампон - првите неколку миења ми беше океј, ништо посебно но ја правеше косата мазна и мека. После некое време почна да ми прави огромни бубулици во главата и кај вратот, не го користев некое време се повлекоа и кога пак се измив со него пак се нафрлав. Дефинитивно оди во канта. И мои другарки исто не се задоволни од овој шампон.
    1181394-1.jpg
     
    На Adi888, glittergirl, EMoonlight и 2 други им се допаѓа ова.
  17. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    1. Маските од Балеа .. ма каква сака нека е, ниедна не ми одговара.. Не можам да си го средам црвенилото два дена после користење на нивна маска
    2. Маскара од essence
    [​IMG]
    Многу лоша маскара.. Ќе се убиеш од бришење, миење и пак ќе остане и додека се трудиш да се исчистиш сфаќаш дека пола трепки ти останале во рака.. Сум имала и други водоотпорни маскари и не сум имала ваков проблем.. Не изглегува за жива глава..(facepalm)
    3. All in one маскара Aura
    Доста сум задоволна од производи на аура ама оваа маскара им е голем промашок (барем според мене)..
    Моите густи и долги трепки ги слепува и после 2-3 часа изгледаш како панда а замислете не ставам маскара на долните трепки :!:
    [​IMG]
     
    На EMoonlight, Hellobeautiful, angela.kostova и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Плавата на Есенц е водоотпорна. И тешко се вади.
     
  19. KellyG12

    KellyG12 Нов член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Генерално Балеа производите се катастрофа (n)(n)
     
    На angela.kostova, koritsaki, ocicka2014 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    @Принцезичка1 Еве едно негативно и едно позитивно искуство за лосионот
    Секоја кожа е различна,ефтин е и да не ти се погоди не губиш ништо :)
     
    На Принцезичка1 му/ѝ се допаѓа ова.