1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. 1DeeDee1

    1DeeDee1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    57
    Остава светки, и цела се чешам од нив! :swear:
    Мирис одвратен! :puke:
    Отако ќе го ставам цела се осеќам како закоравена! :envy:
    У Ж А С ! ! !
     

    Прикачени фајлови:

    На Aylin123 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Се сложувам, кога ке го ставев од мирисот ми доаѓаше нагон на повраќање, одвратен е :puke:
     
  3. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    [​IMG]никогаш повеќе :x :shake:
     
  4. i-v-a-n-4-e

    i-v-a-n-4-e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    611
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Никогаш повеќе шампон од авон, особено од овие. ужас се

    Мене пак оваа ми е најубава и мн ми се погоди
     

    Прикачени фајлови:

    • avon.jpeg
      avon.jpeg
      Големина на фајлот:
      4,3 KB
      Прегледи:
      731
  5. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Во последно време користам многу производи на Dove и можам да кажам сум ПРЕзадоволна од нив!

    Нивеа многу ме разочаруваат
     
  6. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Од првен ми се свиѓаше ама после некое време од него почна да ме чеша косата и не ми се допаѓаше како мириса :puke:
     

    Прикачени фајлови:

  7. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    воопшто не е убава, барем за мојава кожа..
     
  8. MerlinMonro8

    MerlinMonro8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    209
    Мене па колку ми се погоди. Трепките оооогрмони ги правеше и не се закоравуваше :D
    Инаку јас никогаш повторно не би ја купила оваа крема
    http://buk-grazi.webs.com/kremas%20drek ... minkst.jpg
    Толку вода или некаква си ретка течност кога истече, животот ми се згрози. Ја измуткав, си велам да не паднало густото на дното хахахха :lol: , но не пак реткоо :worried: :x :envy:
     
  9. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.122
    Што користиш сега? И јас имам осетливо теме.
     
  10. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.887
    Допаѓања:
    4.892
    Пол:
    Женски
    Никогаш повеќе не би го купила овој шампон:
    [​IMG]
    се чудам прво,со кој памет го купив.Ми го фалеа многу дека бил добар,ова она ама срање! Не го бида.Ми е упропасти косава,ептен почна брзо да ми се мрси од кога почнав да го користам.Убаво мириса ама џабе кога не чини.

    После пудрава [​IMG] ај што неможам да си погодам ни 5ката ни 6ката ми одговаараат на тенов мој.Едната претемна,другата пресветла.И како дух сум.Незнам и неа зошто е купив,џабе фрлени пари,со тие пари 3 лакчиња ќе си купев,барем ќе ги користев :lol: :$ Инаку пудрава ептен грдо ми мириса,ептен! И зажалив што само еднаш е ставив на лице,и никогаш повеќе она на мое лице НЕ! :devil: :@ :@
     
    На Merten и nice.girl9090 им се допаѓа ова.
  11. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.927
    [​IMG]
    Шампонот за виткава коса на Нивеа. Косата никогаш не ми била поисправена во животот.
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.816
    Ај да направиме клуб на мразачи на неквалитетни шампони! :D

    Прв на листа го ставам Елсев на Лореал! Ужас невиден. Едно време го користев, многу одамна. Потоа дали ја сменија формулата или што се случи поим немам, но ми ја упропастија не само кожата на главата туку и челото :doh: Јас отсекогаш имав беспрекорно чиста кожа, но после редица на неквалитетни шампони а и после муабетот со мојот фризер, сконтав дека шампоните ме зезнале.
    Не е дека ми е нешто грозно челово, да не претерувам со жалење сега, ама дефинитивно ми е порапаво од порано.
    Плус за крастите кои Елсев ми ги направи на главата и ми создаде перут, ич муабет да не правам. Искрено ме вреѓаат со онаа нивнана девиза - parce que vous le valez bien. Ако вредам колку шо е квалитетот, ај создравје!

    Втори на листа ги ставам шампоните на Syoss. Ужас невиден, истиот случај како со Елсев. Перут и живи рани на главата. После првото миење ги подарив на другарка на која и одговараа.

    Трети на листа ми се оние супер миризливи шампони на Гарние. Не знам веќе ни како се викаа, знам имаше нешто калинка и слично за виткана коса. Одпрвин ми беа супер, ама после неколку миења ужас. Косава ко сено, никаква, разлетана, тврда. Битно - миризлива :lol:

    Значи шампоните ми се буквално кошмар. Никако да го погодам вистинскиот. Се си мислам дека фирмиве постојано као демек ја подобруваат формулата, а всушност се се полоши.
    Се вели дека шампонот и онака треба да се менува, ама јас не сакам да го менувам ако еднаш веќе го најдам вистинскиот...ама изгледа немам ни друг избор.
    Да беа лепешките миризливи, со нив ќе ја миев косата, сигурно се поарни од ова хемијава на глава што ја ставаме. А и кравиве денес којзнае шо трева пасат.
    Ма немаш сигурност повеќе во ништо.

    Смрт за лоши шампони! Уа!
    Да не може човек да пушти коси, и ветер да ги носи. Овие Зијан пеат за утопии некои...

    п.с. Муабетов ми е, исто ко со маживе. Тешко е да се најде вистинскиот маж или...шампон. Секогаш ќе има недостатоци или со тек на време ќе те зае*е, или ќе ти здосади, или ќе се навикнеш едноставно. Четврто нема :D
     
    На softy1, sexymama, Deniel23 и 15 други им се допаѓа ова.
  13. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    :shake:
     

    Прикачени фајлови:

  14. london-girl

    london-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    56

    И јас не би го купила повторно Dove.
     
  15. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.201
    Допаѓања:
    8.431
    Камена пудра - Кетрин Арли
    Руменило за лице -Кетрин Арли
     
  16. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Jас воопшто не сум задоволна од овај балсам за усни,ако имате сува усна ова дефенитивно нема да ви помогне,форумулата многу му е слаба,не знам како да објаснам :?: ;(
    Bие мачкајте колку сакате,воопшто нема да ги нахрани и хидратира усните,подобро вазелин намачкајте се убаво,дебело,ова е никакво |(

    Cтварно не знам што се фалени овие балсами,кога се никакви :^)

    [​IMG]

    Aко не можете да ја видите сликата,станува збор за Eos LipBalm,купено ми е од Ebay
     
  17. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.469
    Допаѓања:
    10.894
    Хухухухуаахиу ова мислам дека е најодбриот пост до сега.Значи ме изнасмеа алав да ти е.
    Ни шампони ни мажи.Многу добра споредба.
    Браво Phyramide. :*

    Aјде и јас да се надоврзам до листата со НЕквалитетни шампони.И јас никако да го погодам вистинскиот,се само на некои погрешни налетвам(исто е и со мажите)...
    1.Garnier најкатастрофални до сега ич не сум задоволна,мислам дека се фалш шампони.Место да ми се расчешлува косата од нивните регенератори,мене уште повеќе ми се плетка.
    2.Лореал-ни коса сјајна со волумен ни некој мирис.Ми мирисаат на пластика некако.
    3.Palmolive-исто фалш шампони за еднократна употреба,кога нема нешто посалам.
    4.Pantene-од кога ја сменија амбалажата,ја сменија и формулата.Не ги сакам.
    5.Gliss Kur-заедно со Shauma се од иста фирма и ми се многу лоши шампони со тешка и вештачка миризба и страшно ме чеша главата после нивна употреба,.
    Моментално користам најобичен шампон од коприва па сум позадоволна од кога и да било..
     
    На Phyramide и london-girl им се допаѓа ова.
  18. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.927
    [​IMG]
    Слободно можам да кажам - најразочарувачиот антиперспирант што било кога сум го користела. Си уништив неколку бели маички, а од кога престанав да го користам потта како да ми ја промени миризбата, што и да ставев, едноставно не мирисаше убаво. Сега си се вратив во нормала, ама веќе никогаш, ама баш никогаш нема да купам ништо од Нивеа.
     
    На KittyT му/ѝ се допаѓа ова.
  19. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Sexy Curves Mascara- Rimmel

    [​IMG]

    Поужасна маскара до сега не сум пробала,една од најлошите маскари е :devil:
    Mи се допага четкичката и се нанесува добро,од како ке ја нанесте си мислите вау како трепки,по само еден сат,воопшто не се познава дека сте ставале маскара :tmi:

    Добро ај тоа,кога ке дојде време за чистење со ништо не се вади,едвај се вади,сум пробала со памукчина и млеко за отстранување шминка,не бре не сака да излезе,како вечно залепена за трепки е :x

    Дефенитивно не би ја купила пак :!:
     
  20. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    Додека беше во старата амбалажа го користев со годиништа, ама од кога го сменија го расипаа!
    Ниту чисти, дава ефекти или барем убаво да мирисаше. Многу лошо е се.
    Не е можно откако ќе исцицкам бубулица и поминам со лосионов да не пече или да се зацрвени. Тоа е само еден знак, дека не дава никаков ефект.

    :Down: :shake:
    И општо големо НЕ за промената на колекцијата Јанг Дерм на Алкалоид! Ја користам и подлогата, ама чинам таа ми ги прави овие мали проблеми на лицето. А и од кремите што сме ги користеле сите по дома сме многу незадоволни.

    :up: :nod:
     

    Прикачени фајлови:

    • young-derm-lotion-3.jpg
      young-derm-lotion-3.jpg
      Големина на фајлот:
      7,8 KB
      Прегледи:
      311
    • 1.jpg
      1.jpg
      Големина на фајлот:
      22,1 KB
      Прегледи:
      311
    • 2.jpg
      2.jpg
      Големина на фајлот:
      7,8 KB
      Прегледи:
      312