1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.272
    Допаѓања:
    33.434
    Пол:
    Женски
    Дури сега гледам дека си ме цитирала, сори.
    Син ми пак одма се исфрли, од 1 ден употреба. Настрана тоа, претенки се, дури и се кубат при вадење. Имав многу поголеми очекувања.
     
    На jarec6 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.298
    Пол:
    Женски
    Шампонов више не би го купила. :puke: Иако е евтин, сепак не очекував дека ќе биде како вода и дека воопшто не ја ни мие косата, буквално производ што не прави ништо.
    Некои производи од Балеа ми се преубави, некои жива утка. :|
    Шампон веќе од Балеа нема да ми текне да купам :doh:, додека регенераторот од оваа иста линија производи се покажа одличен, навистина чудно.
    upload_2021-8-31_12-27-15.png
     
    На RockNroLLGirL, IM.TMKQ, glittergirl и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Dodo1

    Dodo1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    737
    Пол:
    Женски
    Јас па само тие шампони ги користам, косата ми ја прават феноменална и многу мека и нежна на допир, плус и волумен. Баш вчера овој го земав, од овој најзадоволна сум. Значи секако изгледа си е индивидуално хаха Screenshot_20210901_090901_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
     
    На poenta, Aschenputtel и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  4. glittergirl

    glittergirl Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2015
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    2.712
    Пол:
    Женски
    Би се надоврзала... имав купено за плава коса тој лилав шампон исто балеа ништо апсолутно ништо....ниту жолтите прамени ги неутрализира, ни косата е хидрирана :(.

    Ми беше омилена не знам колку имам потрошено купувано и на цела цена и со попусти, ама последниов пат што ја купив и мене не ми се погоди хмм мислам дека имаат нешто смено и не ја купувам повеќе.

    Ги имам сите скоро можни пробано розево, плаво, жолто пакување... сите не ми се допаѓаа формула иста тешко ми се остранува некои се размачкува не суум задоволна...
     
    Последна измена од модератор: 2 септември 2021
  5. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.116
    Допаѓања:
    104.376
    Пол:
    Женски
    Alverde cremeol bio jasmin & bio sesam - плус би му дала само бидејќи лесно се впива , очекував некој мирис цветен ,а овој ми мириса на нешто киселкасто со алкохол. :puke:

    [​IMG]
    Mousticare spray за против комарци - Не штити воопшто од комарци , цел го потрошив џабе прскав цел ден и пак бев искасана.

    [​IMG]

    Aura pro top coat - чуден топ коат , по нанесувањето споро се суши и има некој минимален сјај. Воопшто не го препорачувам , мој предлог е секако топ коатот на Есенс :D

    [​IMG]
     
    На IM.TMKQ, beautys20, buba4e89 и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    44.180
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Од некоја причина се пресушува и пука, па се рони.
    Многу е непријатно особено што околу очи имам ситни црни точки и едвај се дочистуваат.
    Првин мислев да не е од маскарата ама кога видов во огледалцето, тушот едноставно се изронил сосема.
    За кратка кафе шема, прошетка низ град може да послужи, ама воопшто не го препорачувам за настани каде што сакате да останете средени подолго време и немате многу прилики да вадите туш од несесер и да го поправате на секои 10 минути.
     
    На IM.TMKQ и beautys20 им се допаѓа ова.
  7. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.021
    Допаѓања:
    36.058
    Пол:
    Женски
    Го делам мислењето.
    Од шампоните на Балеа само од линијата Professional ги користам.
     
    На Aschenputtel и Dodo1 им се допаѓа ова.
  8. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.298
    Пол:
    Женски
    Да не е нешто со поминат рок или некоја утка при производство? Го користам истиов со години, немам ваков проблем, баш сум задоволна колку е траен и колку интензивна црна боја остава. :?:
     
  9. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    44.180
    Пол:
    Женски
    Не верувам, не го користам ни толку долго време. Можеби така се погодил овој, навистина не знам.А можеби нешто и до мојава кожа да е, којзнае.
    Интензивна боја има да, ама во последно време забележав ронење и оп, заминал опашот од тушот. :lol:
    Не е дека очекувам којзнае каква трајност оти искрено не ни трпам шминка на мене долго и одма ја чистам кога се враќам дома, ама е непријатно ако си на подолго време негде и мора да правиш корекции на секој саат време. Супер ако ти се погодил оти стварно не е скап тушов и баш ми е жал што имав вакво искуство.
     
    На buba4e89 и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  10. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.298
    Пол:
    Женски
    upload_2021-9-19_19-57-14.png
    Се мачам да го извадам лакот со ацетонов, потребна е голема количина за бришење на ноктите, особено ако се лакирани со потемни бои, плус и остава од бојата околу кожата на ноктите. (n)

    Кремава за лице воопшто не ми се допадна. Некако е леплива, воедно како чудна течно-воденаста структура има, ужасно лошо мириса, многу тешко се упива, не би ја купила повторно. :|

    upload_2021-9-19_20-0-32.png
     
    На FridaodaMk, IM.TMKQ, koritsaki и 2 други им се допаѓа ова.
  11. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Не остава свилен финиш на кожата, каков што преферирам и мирисот, може е до мојата кожа ама не мириса којзнае колку, додека па вака интензивно мириса во амбалажата.
    [​IMG]
    Не оддржува долго свежина, не ми се допадна како чисти. Морав по два пати да измивам заби за да го добијам посакуваното чувство на свежина и чистота а и не се ни пени доволно.
    [​IMG]
    За цената океј е но не би го купила пак. Подобра варијнта е Нивеа. Мирисот е малку чуден и силен, не преферирам овошни мириси. Го потрошив за по дома, за денови со подолги активности не верувам дека би заштитил целосно.
    [​IMG]
    Пред неколку години, подолг период го користев балсамот од мед од истата линија. Океј беше, но јас имам лошо искуство со балсами, најверојатно поради парфемот во нив. Овој уште полош беше, цела уста ми ја исуши. Се префрлив на чист вазелин, не сум имала проблем оттогаш.
     
    На Oneo, EMoonlight, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
  12. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    2.943
    Допаѓања:
    10.315
    Пол:
    Женски
    Исто и мене ми се случва со ацетонот(facepalm)мислев дека до мојте нокти е:)
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.076
    Пол:
    Женски
    Оваа маска воопшто не ми се допаѓа. Пишува дека е за намалување пори и себум. Меѓутоа кога ќе нанесам добивам ладен ефект нешто како пецкање и ужасно мириса. Земав само тестерчиња, имам уште едно тестерче и барем една позитвна работа е што не штеделе на продукт има баеги за повеќенаменско користење.
    575FB00C-2787-45F7-AB4C-9C683B3AAE23.jpeg
     
    На koritsaki и Hortenzija им се допаѓа ова.
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.380
    Допаѓања:
    77.837
    Пол:
    Женски
    61jj5rIWa0L._SL1500_.jpg
    Или не е добра или не е за мој тип кожа. Немав мрсна кожа на лице, сега имам. После кремава кожата во полоша состојба ми е од претходно.
     
  15. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.780
    Допаѓања:
    3.295
    Пол:
    Женски
    KOL6319.jpg
    Polos aceton nemam koristeno mislam od koga pocnav da gi lakiram noktite, go kupiv na brzina od lokalna prodavnica bidejki nemase drug. Gi macka noktite okolu po racete taka sto ke treba edno pakovanje tuferi da ispotrosite.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    44.180
    Пол:
    Женски
    Карминов е нијанса Dusty Rose, со ставам во оваа категорија производи бидејќи устата партал ми ја прави ако го носам цел ден. Не би рекла дека е баш мат, ама сепак ја исушува устата, се случи и да не можам да ја нормализирам состојбата на устата со недели. Можеби е само до мене, можеби други се многу задоволни, но не би го купила пак. [​IMG]
    Бидејќи не вметнав други непроверени производи во досегашната рутина со препаративна и декоративна козметика, ми останува опцијата дека ова е виновникот за неколку break outs во пределот на челото, а мислев дека баш ќе ми одговара поради тоа што имам чувствителна кожа. Проѕирна гел текстура е како што и пишува на тубата, не чувствувам хидратација како кај гелот на Балеа што ми е all time fav, можеби гелов би бил подобар за кожа што е поотпорна.
    [​IMG]
     
    Последна измена: 2 октомври 2021
    На koritsaki и buba4e89 им се допаѓа ова.
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.116
    Допаѓања:
    104.376
    Пол:
    Женски
    Толку се каам што го купив стиков на Клиник :doh: за мрсна кожа не е, беа 40% попуст сите креми ама тие течните им беа истрошени па продавачкава ме убедуваше дека е за мрсна кожа. :worried: колку можам по нанесувањето ја тријам да се упие во лице , се упива ама при допир пак има некое чувство на мрснотија. Воопшто не ми се допадна , позитивно е што можам да ја нанесувам околу очите па само така ќе ја искористам. Жал ми е да ја џитнам во канта , сепак 19 евра беа во прашање. (n)
    Ама памет за друг пат да не купувам се и свашта кога знам кои производи ми се топ кога се работи за креми за сончање


    [​IMG]

    Кремава за тело со банана, имав 5мл тестерче за проба, кога го отворив кутивчето мирисаше волшебно, на свежо отворени банани, ама кога ќе се нанесе на кожата... мирисот станува толку грозен, се чудев на што ми мириса ама потоа ми текна дека мирисот е баш на печени пиперки. Ќе речеш, пиперките убаво мирисаат да, ама како крема за тело сигурно дека не :D катастрофа а долго време ми имаше влезено мисла да го купам да го пробам.

    [​IMG]
     
    На Oneo, buba4e89, Fifi84 и 4 други им се допаѓа ова.
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.076
    Пол:
    Женски
    Не ми се допаѓа кремава за раце, а наменета е за сува кожа. Ќе нанесеш и дур трае продуктот кожата е мека и нежна,но кога ќе се изгуби дејството повторно е груба и сува.
    9D613D50-1933-4FDB-A796-7B1288C85BDC.jpeg
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Star_dust

    Star_dust Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2019
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    9.160
    Пол:
    Женски
    Шампонов го зедов за 100 денари и стварно не очекував нешто посебно од него. Ама пак дефинитивно не очекував да не прави ни малку пена.

    Палмолив шампоните од 60 денари прават многу пена, а овој од 100 ден. ништо, како кондиционер да е.

    Мене ми беше битно да прави пена и да мириса убаво, пак ќе речам за толку малку пари не очекував којзнае што ама овој и единствената улога што е основна за еден шампон не ја прави.

    Ужас, не знам дали некој од вас го има користено, ако го има нека пише искуство.Баш ме интересира дали ова е случај само кај мене или кај сите е така.
    Balea-Professional-Beautiful-Long-Shampoo-250-ml.jpg
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.675
    Допаѓања:
    25.231
    Пол:
    Женски
    Општо skincare од dm.
     
    На Pam Beesly му/ѝ се допаѓа ова.