1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    Doctors лосион за чистење на лице... :worried:
     
    На Ицолгудбејбе му/ѝ се допаѓа ова.
  2. luncika

    luncika Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    171
    Не сум задоволна од шампонот Orzene од пиво.. ми создаде првут!
     
  3. Angie.Angie

    Angie.Angie Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    9
    Ролоните од орифлејм - УЖАС
     
  4. lili....sweet

    lili....sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2012
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    19
    Сјај од Орифлејм
     
  5. hedonistka

    hedonistka Активен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Јас воопшто не сум задоволна од млекото за чистење лице од Garnier и од кремот за лице.

    http://www.beautyaddict.net/wp-content/uploads/Garnier-Essentials-mlijeko-za-čišćenje.JPG

    http://ecx.images-amazon.com/images/I/41WcWzWYGPL._SL500_AA300_.jpg

    Сакав да направам промена бидејќи долго време користев Nivea (и бев задоволна), ајде викам да сменам, можи има нешто што повеќе ќе ми одговара. Охрабрена од позитивното искуство со маските со цинк и салицилна к-на на Garnier, се залетав и ја купив колекцијата Garnier Essentials со екстракти од грозје и еве веќе ги завршувам и воопшто не сум задоволна. Лицето никој пат не ми било полошо. Значи гелот нема никаков ефект на чистење на лицето, не остава никаква свежина после миењето, а кога ќе ставам од кремата е тоа е веќе врв...Многу е течна, тешко се впива и останува некој си мрсен слој на лицето, жива катастрофа.. Иако претходно сум користела и други производи на Garnier и сум била многу задоволна, сепак не ги препорачувам овие, барем не за комбиниран тип на кожа.

    Други производи од кои не сум задоволна, покрај шампоните на Loreal Elseve, Gliss, Nivea Invinsible стикот итн, се и накитот и аксесоарите од Орифлеим и Авон. Од нивната шминка и други препарати одамна се откажав, ама ми се допадна еден комплет од ланче и обетки, плус беше на попуст и ајде викам, колкава е можноста за превара во накитот (и чантите) посебно кога ги гледам на слика како изгледаат, пишува и димензии и материјали, фино маскирано и спаковано... Меѓутоа испадна дека тоа на сликата е нешто сосема поинакво од она што го добив.На сликата е прикажано како фино, сјајно, метално светликаво ланченце, а добив обично буквално бело ламаринче шо нема врска ниту со металик бижутерија а ниту пак боже пази со сребро, ама тоа е шо е. Башка што требаше сама да го составувам комплетот оти делот што влегува во увото беше откачен од истаниот дел од обетките. Мој совет е прво видете ги после нарачувајте оти не е тоа како што изгледа во каталогот.
     
  6. Gossip-girl96

    Gossip-girl96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    81
  7. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Маска за коса Џенера , креон од Нивеа , било какви лабела освен на Росал , силиконски капки Докторс , шампони и регенератори на Нивеа и ред други што не ми паѓаат на памет во моментов .
     
  8. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    Кога го купив го испофалив и бев прилично задоволна како за почеток, ама сега да не го видам!
    Како со пластика да ја мачкам устата, нема никаков ефект-и после една недела уште ми е испукана.
    Дефинитивно само мирисот му е на место, останатото..Не!
     

    Прикачени фајлови:

  9. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.600
    Маслени тупфери за отстранување водоотпорна шминка околу очите, на Балеа.
    :^)
    [​IMG]
    Премрсни, пуштаат премногу масло, а не отстрануваат ништо.
    Пробав со едно, па уште едно, и трето... џабе, влажна марамица поубаво отстранува шминка отколку овие тупфери.
    Штета.

    Шампон за суво миење на косата, исто на Балеа, т.е. спрејот.
    Или јас не знам да го употребувам, што е неможно, зашто го следев упатството за употреба, но сепак за мој вкус, ова е лош производ.
    Општо, ваквите шампони за суво миење не ми се по мерак, овој конкретно не мириса лошо, ама ја отежнува косата, можеби надворешно изгледа сосем ок замаскирано, ама на допир е одвратна, тешка и тестеста, исто како да ве посипале со брашно.
    Не би го купила повторно.
    [​IMG]
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Маскарава на буржоа!
    Обично јас сум задоволна од сите прозиводи на буржоа кој ги користам, ама ова не вреди ни 5 денари, а тек па 600-700 колку што беше.
    bourjois 1001 lashes mascara
    [​IMG]
    Нека не ве лаже сликава нема живо везе дека вака ќе ви изгледат трепките.
    Полоша маскара не сум користела у животот.
    Оние голден роуз не се толку лоши.
    четчето изгледа вака
    [​IMG]
    Ај си викам прво четката не е океј ќе си ја користам мојата убавата четка од макс фактор 2000 калории.
    Џабе, трепките ми ги лепеше и под никој случај не ги виткаше.
    Ужас, стварно незнам како буржоа си дозволуваат ваков испад.
    Јас првенствено ги земав заради вештачкве трепки кои идеа со маскарава, кои се стварно прекрасни, лесно се лепат, и делуваат многу природно, како да немаш акнато фештачки а тебе.
    Делуваат како убави долги приридно трепки.
    Најубавите вештачки трепки кои сум ги користела,и лепакот кој иде со нив е екстра.
    [​IMG]
    Али овој муабет ми е за во друга тема :)
     
  11. Jagoda123

    Jagoda123 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    2.467
    Допаѓања:
    11.105
    Пол:
    Женски
    Плави, плави косата никако не сака да се исплави.
    Шампонов е ТОТАЛНА УТКА! :Down:
    [​IMG]
     
  12. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.098
    Ја фрлив во канта, очите од неа ме печат, солзат, ми се чини ослепувам...четката дебела, ги слепува трепките, дава издолженост, но во целина :Down:
    [​IMG]
     
  13. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Месецов мал дел од производите што ги користам се покажаа како лоши, поточно сега - засега ми текнува само на два од нив :lol:.

    Прво, коректорот од Авон.
    Земав посветла нијанса и ми одговара многу, ама коректорот како коректор е урда :(.
    За ништо не го бива, ниту прекрива ниту бутур. Структурата ме потсеќа на паштета и страшно многу ми ја иритира кожава. Не се размачкува воопшто, и пак ќе речам многу паштетесто делува на лицето. Не го препорачувам.
    [​IMG]



    После, една крема за раце од ДМ што ја земав.
    Мало тубиче, убав мирис од камилица, си викам супер сега за по ладново ептен е практична за во ташна. Ама гадно се зезнав, доказ дека изгледот лаже :D. Кога ќе ја ставиш на раце и ќе ја размачкаш добива некој тужен, мочкаст (океј, што ми е со зборовиве :rofl:, ама не ми текнуваат други за да го доловам во целост мирисот) мирис. И што е најтрагично дури и по миење на рацете си останува мирисот. Лошо, многу лошо, ниту ова не препорачувам.

    [​IMG]
     
  14. Ani.cka

    Ani.cka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    26
    Мене ептен ми се бендиса трепките ми ги прави преубави, одкако го користам ме имаат 5 пати прашано дали ми се вештачки :lol:
    А не би купла пак пудра од максфактор експериенс таа со зелено, некоја алергиска реакција ми покажување од неа ми жареше лицето од неа.
     
  15. la-lita-e

    la-lita-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    151
    Ме печат очите од неа а и нема некој посебен ефект :Down:
    [​IMG]
     
  16. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Еден сапун, неможам слика да најдам, некако на б се викаше ама како... :^) Господе,по грозен сапун амин, ти го мачкаш он се рони :^) мислам дека од Керфур беше (за сите хејтери на е-то ]:) )
     
  17. Maya3112

    Maya3112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    479
    Никогаш повеќе не би ги користела на Палете боите за коса и сите кремови и млека на Авон и Орифламе.
     
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.265
    Допаѓања:
    104.978
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Сјајов е леплив :x немам зборови , и не дава ниту некоај беж боја , само малку сјај
     
  19. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Го купив по препорака на другарка ама ич не го бива,многу ретко имав проблеми со пукање однкога почнав да го користам,почнав мака да мачам со сувоста на устата. Иако е евтино не вреди ни пет пари :@
     

    Прикачени фајлови:

  20. Agatha

    Agatha Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    1.157
    Garnier и Palette фарбите за коса, ужасно ми паѓаше од нив, неможам никако да си ја оправам сега косата.