1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.298
    Пол:
    Женски
    Имав пишано и јас исто искуство некое мислење погоре. Катастрофа производ...
     
    На Star_dust му/ѝ се допаѓа ова.
  2. _Monroe

    _Monroe Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2021
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    657
    Пол:
    Женски
    Тру Алхеми како бренд го обожавам и многу работи ми се погодиле но за овие два производи морам да промрчам.

    1. Масло од кајсија, го земав после пост на Магнолија дека помагал за кератосис пиларис.
    После константна употреба од 2-3 месеци ни р не видов од резултат, 3тото шишенце го дадов на другарка која што ниту она не увиде никакво подобрување. Најдосадниот дел беше што маслото нормално е многу мрсно пребавно упива и колку и да пазев пак некој стол беше нашлакан па на секое чистев. Најироничниот дел е што на постот Магнолија имаше пишано и тоа болдирано дека '' Не остава масен слој над кожата туку нежно продира и длабоко хидрира'', не Магнолија, остава слој како зејтин да е мачкан. Знам дека е членка и чита постови, може за во иднина пред да пише нешто и да објави да провери дали тоа е така, во неколку наврати вака имам приметено некои работи веќе станува иритантно, не сум се зезнала само јас, многу девојчиња ја следат.

    upload_2021-10-30_18-51-2.png

    2. Серум со Витамин П 0.2% + Кофеин 5%
    Серумов знам дека помага за темни кругови под очите, јас го купив повторно видено од пост кај Магнолија дека дава одлични резултати кај капилари. Криво ми е за сите пари дадени и цело време вложено. Купив неколку шишенца упорна бев со месеци и месеци, кип ин мајнд имам секакви капилари, темни, светли, наследни, од повреди дополнително стекнати, мали, големи, во ширење, нови, стари со години, на нозе, на лице, на рамо.
    И на крај отидов на ласер |(
    upload_2021-10-30_18-57-42.png

    3. Бен и Ана

    Колку и да сакав да ми се погодат, го пробав овој на лаванда и зелениот од лимета, немаше резултат кај мене, само првите сат два после тоа како ништо да не сум ставила дури и кога не бев во движење кога само лежев, немам проблем со потење само после некој саат лош мирис се појавуваше.
    Видов сега донеле нови на Лавера, па баш ќе видам дали ќе ми се посреќи со нив, ако не кревам раце се враќам на алуминиумот колку и да не сакам...

    upload_2021-10-30_18-59-53.png
     
    На sleepingbeauty, ForeverYoung, Flower27 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.076
    Пол:
    Женски
    Кажано беше на форумот дека било кој кофеински серум не е за капилари или за наследни подочници. Истиот го имам го користам за подочници да ми ги осветли малку и навистина помага.

    За Магнолија не дебатирам :x
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Hortenzija

    Hortenzija Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2019
    Пораки:
    1.563
    Допаѓања:
    14.260
    Пол:
    Женски
    Tesko se nanesuva, gust lepliv katastrofa IMG_20211102_152558.jpg
     
    На EMoonlight и koritsaki им се допаѓа ова.
  5. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.194
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Шампончево на Natura siberica. Демек за виткање на коса но добив само замастена коса и сплескана како да не сум ја миела уште истиот ден после миење.
    "Натурал" шампони за коса дефинитивно веќе НЕ купувам! Пропадната инвестиција.
     
    На EMoonlight и anggell им се допаѓа ова.
  6. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.195
    Допаѓања:
    9.885
    Пол:
    Женски
    Исто и балсамот од оваа линија за виткана коса, ужас, ниту ми ја обликуваше, освен што бев како немиена во косата, имаше и ужасен мирис.
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.194
    Пол:
    Женски
    Мирисот мене ми се бендиса, ама маж ми мрчеше :D
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.076
    Пол:
    Женски
    Не ми се допаѓа кремава, односно текстурата на кремата. Изгледа густа и мислев ќе ми одговара на кожата во зимо но ми остава мрсен сјај. Јас многу мрсни креми не сакам повеќе ги сакам тие гелестите што се впиваат веднаш. Наменета е за сува кожа.
    [​IMG]
     
    На EMoonlight и koritsaki им се допаѓа ова.
  9. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.557
    Пол:
    Женски
    Лосионот на Балеа со мирис на роза.
    Со еден збор ужас. Во пакувањето мирисот е океј ама нанесен на тело, мириса многу неубаво. Се размачкува многу тешко. После нанесување на мал дел на кожата, морав да се туширам одново.

    USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image--1901089433.jpeg
     
  10. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    440
    Допаѓања:
    117
    1. Кремата на Лореал
    [​IMG]

    Премногу јако ми мирисаше што имав и нагон на повраќање се обидов уште 2 пати но ништо.
    2. Коректор на Алверде
    Нема никаква покривност
    [​IMG]
     
    На Pam Beesly, EMoonlight и koritsaki им се допаѓа ова.
  11. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Мириса на пластика
    unnamed.jpg
     
    На Kimberly11, BlackMistery, glittergirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Astrum.Obtutus

    Astrum.Obtutus Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    Не е многу јак мирис иако не е убав, а на моја кожа има одличен ефект како пилинг за таа цена е супер. Ама секој со свое искуство како и да е.
     
    На simoncelicius, Waverly Raven, LittlePinky и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.193
    Допаѓања:
    200.088
    Пол:
    Женски
    Нели? Одличен е. За лице немам купено друг пилинг одамна, само овој го користам.
     
    На Katie90, Antolinaa, simoncelicius и 2 други им се допаѓа ова.
  14. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    15.406
    Допаѓања:
    119.908
    Пол:
    Женски
    Мене не ми мириса на пластика.Поднослив ми е мирисот.
    И задоволна сум од производот.
    Ама,секако немаме сите иста кожа и толеранција на мириси.
     
    На Antolinaa, simoncelicius, Astrum.Obtutus и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Баш ме изненадивте луѓе, мене воопшто не ми се допадна мирисот ниту пак ми прави добар пилинг на кожата. Го немам употребено повеќе од 5 пати поради истите причини и така ми стои да фаќа прашина..
     
  16. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.298
    Пол:
    Женски
    Лакови од s-he. Многу брзо се лупат, вчера се налакирав, денес веќе гледам ноктите ми се катастрофа, како 7 дена да го носам истиот лак.
    Не дека се нешто скапи па да ми е криво, ама од нив поевтини на ГР имам, па доста поквалитетни и потрајни.
    Не би купила веќе ваков лак дефинитивно. А убави нијанси имаат, штета.
    upload_2021-11-17_15-46-16.png
     
    На petrova89, nextredstyle, koritsaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. f.girl

    f.girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 октомври 2015
    Пораки:
    2.157
    Допаѓања:
    32.461
    Пол:
    Женски
    Баш мислев дали да ги пробам и еве го прочитав мислењево :D Ќе останам верна на ГР, за цената се супер.
     
    На nextredstyle, simoncelicius, Ugly Duckling и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    15.406
    Допаѓања:
    119.908
    Пол:
    Женски
    Јас од овие сум задоволна само од плавите gel-like'n ultra stay и црниот и светло зелен од quick'n crazy(од овој имам и портокалов што уште не сум го употребила).Црвениот од ултра стеј почна да се лупи следниот ден.Тој не би го купила пак. (n)
    Евтините лакови од Малена што ги има во ДМ ми се покажаа поиздржливи.
     
    На Dream-Girl и f.girl им се допаѓа ова.
  19. Цунами

    Цунами Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2021
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    369
    Пол:
    Женски


    Оваа Магнолија, чим можеше од мене совети за кожа да бара, тоа уште на почетокот кога почна со работа, а јас бев луда по правилна нега на кожа, видов еден пост што не ми се допаѓаше, рекламираше нешто што не е така, и има една Олена Белеј, ѕверка е не знам дали ја знаете, и добронамерно и ја посочив.
    Мислев девојче е што си бара спас за кожата, и патем си води профил на инста како хоби... сум се лажела.(facepalm)

    Она пресреќна, вика леле фала ти многу јас баш тоа барам (а средношколка веб, очигледно беше од сликиве на профилот што ги имам), аха добро. Ете за што барала.
    Мислат дека ако го лажат народот и рекламираат глупости, притоа претставувајќи се како експерти, и луѓе со проблеми со кожата си фрлаат парите, притоа си прават штета, алал нека им се парите и лесната заработка од седи си дома, пиши си постови и прави се експерт... жално.

    Инаку да се надоврзам на постот, никогаш не би купила шампони на Пантен. Може косата е сјајна од нив, ама затоа скалпот ми проплача, ептен се јаки. Сум пробала неколку пати дека косата стварно преубава ми ја прави, ама никако да си го опоравам скалпот после тоа. И затоа веќе си користам на Зиаја, може не ми е бујна косата, ама барем нема да ми искапе од оштетен скалп.
     
    На sleepingbeauty, _Monroe, Astrum.Obtutus и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    5.707
    Пол:
    Женски
    - Rosal Natural Lip Balm
    Го зедов изминатиот месец, го имам нанесено 3-4 пати и се откажав, мириса на пудра со поминат рок не се упива воопшто само си стои како што ќе го нанесеш и дополнително ми ја суши устата
    [​IMG]

    - Essence Curl & Hold Mascara
    Ја видов на форумов беше фалена од неколку членки па решив да ја земам, како сите Есенс маскари формулата е добра но проблемот ми беше во пакувањето и четката, излегува ПРЕмногу продукт на четката па требаше да земам четкичка за веѓи и со неа да ја разнесувам. Не би ја купила веќе
    [​IMG]
     
    На koritsaki и buba4e89 им се допаѓа ова.