1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски

    Ама ова е за фарбана коса, да пролонгира фарбање, дава сјај, може делумно да го покрие израстокот. Не служи како колор шампон. Јас користам ваква маска, само мојата е бакарна.
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  2. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.788
    Допаѓања:
    8.834
    Пол:
    Женски
    Па ги прашав од таму кај што порачав, ми објаснија дека покривало :(, сега гледам и јас дека не е :D
    Ај бидна ќе се шлапам по коса додека има, среќа па убаво мириса :$
     
  3. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Убаво и брзо го вади лакот ама толку тешко мириса, не сум имала потежок ацетон... Не би го прекупила поради мирисот. (n)
    Screenshot_20220621-234346_Chrome.jpg
     
    На ForeverYoung, Snowflake99, Dafii2 и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Star_dust

    Star_dust Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2019
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    9.139
    Пол:
    Женски
    У Ж А С
    Ставаш на коса и одма се губи, ко ништо да немам ставено. Пола паковка ја ставив и пак ништо.
    Едино што е доста парфимиран па косата мириса два дена .Ама мене ми е побитно да си ја врши работата него да мириса. gliss-regenerator-za-kosu-split-ends-miracle-200ml9000101287172.png
     
    На Snowflake99 и koritsaki им се допаѓа ова.
  5. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    1.449
    Balea ultra volumen spray (циклама пакување)

    [​IMG]

    Го зедов зошто мислев дека е повеќе како спрејовите за заштита.. поточно не ни знам зошто го зедов кога не ни сакам волумен ама пишуваше дека е и за заштита (и UV филтер - внеси кловновско емотиконче:drunk:) и тоа ме привлече.
    На сува коса (за каква не е наменет ама не издржав да го пробам): ми ја слепи косата. Ја исуши и тоа не требаше да ме изненади затоа што во состав има алкохол (навистина брзав кога го купив и не ни прочитав (facepalm)).
    На штотуку измиена коса (како што е наменето): ја исфенирав и стана како да имам нанесено лак за коса. Утредента уште ми беше таква и пак мораше да ја измијам. Ја направи крута и не ни забележав дали имаше волумен за да знам дали си ја заврши работата. Веројатно имало, ама не знам. ,

    Не верувам дека ќе го употребувам.
     
    На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.900
    Допаѓања:
    103.030
    Пол:
    Женски
    Овој серум на Ла рош, (среќа) беше во сет со спф крема , 10 мл шишенце со пипета. Го нанесував на влажно лице секако, но беше доста леплив и има убав мирис но многу јак , можам да кажам повеќе заради тоа не ми се допадна :shake:

    [​IMG]
     
  7. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    1.694
    и јас си ги фрлив парите за неа. Голема катастрофа не знам што толку ја форсираат
     
    На Kimberly11 и koritsaki им се допаѓа ова.
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.900
    Допаѓања:
    103.030
    Пол:
    Женски

    Да ти кажам , пробај ја пак кога малку ќе се подзасуши, сега е многу подобра :)
     
  9. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Знам дека е доста фалена кремава ама мене лично не ми се погоди нешто многу. Иако пишува дека е непарфимирана, мене така некако ми е тешка и неубава, мирисот ми е непријатен, повеќе сакам креми со убав мирис. Ајде на страна мирисот, чудна ми е структурата, некако ми се лепливи рацете откако ќе ја нанесам и ми пречи тоа. Ништо посебно разлика со неа не забележав, така да не би ја прекупила. За дупло поевтина цена ми се погодиле повеќе креми за раце што сум ги имала. Не дека е лош производ, туку ете мене не ми остави некој впечаток баш. Можеби очекував повеќе од производот само.
    [​IMG]
     
    На Hija.de.la.luna, Salome, Reina.Gitana и 5 други им се допаѓа ова.
  10. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Антиперспирант Фа - многу тежок за нанесување, како камен е, сум пробала и на влажна кожа и пак нема ефект, па според ова, и трајноста е нула. [​IMG]


    Балеа пилинг чорапи - нема апсолутно никаква споредба со оние на Парасофтин, со овие иако пишува во упатството немав никакво лупење по ден-два од третманот.
    Поскапи се можеби другиве, ама вреди ефектот за секој денар.
    [​IMG]


    Коректор Catrice True Skin - изгледа сум една од поретките и се разочарав искрено, мака измачив со коректоров. Многу лошо стои на кожата, знам дека шминка никогаш не изгледа како природна кожа, но со овој коректор премногу очигледно е дека нешто е нанесено под очите, кај носот, на брадата, едноставно дава многу чудна текстура. Пробав на секаков начин, не ми одговараше никако. Од коректорот Камуфлаж од истиов бренд пак бев презадоволна.
    [​IMG]
     
    На sweet-cherry, beautys20 и koritsaki им се допаѓа ова.
  11. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    2.717
    Допаѓања:
    9.623
    Пол:
    Женски
    Го пробав и на влажна коса, и на сува коса, му дадов неколку шанси, али како и да го нанесам не ми се впива, краевите на косата ми стануваат мрсни
    Balea-Professional-Wonderful-Repair-Anti-Split-Ends-Serum-30-ml.jpg
     
    На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Да не барам слики сеа по интернет, дефинитивно влошките на Лалин за добиено.
    Иам користено секојдевни, тупфери нивни користам, сѐ топ, ама улошките се канта.Не се лепат значи.Све си мислев ќе се одлепат
     
    Последна измена: 8 јули 2022
    На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
  13. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.667
    Допаѓања:
    116.476
    Пол:
    Женски
    Се сложувам.Све друго од таа марка ми се допаѓа, ама тие не.
    Не впиваат добро и не се лепат.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.598
    Допаѓања:
    13.650
    Пол:
    Женски
    Katastrofa samo sto go probav sega ne cini voopsto
    20220708_200259343.jpg
     
  15. sparklie

    sparklie Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    254
    [​IMG]
    Ретко ужасен мирис, ептен чуден и тежок :worried:
     
    На Fraxinus, joy1, Irinkka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Kasiopaja221

    Kasiopaja221 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2021
    Пораки:
    2.861
    Допаѓања:
    41.257
    Пол:
    Женски
    Само да се надоврзам на муабетов за Балеа. Не користам којзнае колку од оваа фирма ама сум приметила дека истите нивни производи во Мк и во странство не се исти, можеби и по состав ама по мирис се катастрофа во Мк. Значи еден исти гел за туширање тука и таму, нема врска едно со друго. Можам да кажам дека мирисаше многу лошо...
     
    На Bananki023 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Astrum.Obtutus

    Astrum.Obtutus Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    438
    Пол:
    Женски
    balea-deodorant-roll-on-sweet-sunshine.png

    Геловите за туширање се ок, ама овој посебно рол он како алкохол да си ставаш само...
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Maca Macka

    Maca Macka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2022
    Пораки:
    1.166
    Допаѓања:
    2.745
    Пол:
    Женски
    Не би требало да е така. Многу често го менуваат составот на постоечките артикли, ама тоа важи за секаде, па можеби си погодила споредба на стар со нов состав.
    Не можи ист состав да даде различен мирис.
    За производите на ДМ не верувам дека за тука и странство не се истите. Ги има само во 15тина земји така да сигурно се произведуваат во една фабрика за сите.
    Јас кога купувам од нив нешто што го немам пробано читам рецензии на нивната германска страна, а артиклот го барам по баркодот. А ист бар код значи и ист состав.
    Инаку ова што го кажуваш е точно за козметиката и храната кај нас и на запад, ама за артикли што имаат поголема и потрошувачка и пораспространет пласман.
     
    На TrinityNeo, Flower27 и Kasiopaja221 им се допаѓа ова.
  19. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.667
    Допаѓања:
    116.476
    Пол:
    Женски
    Индивидуално е.Прашање на вкус.
    Јас сум задоволна од производите на Балеа.
     
    На Glowy, Flower27, Dream-Girl и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Во последно време подобрени се малку. До пред некоја година ретко што ми се свиѓаше од Балеа, во последно време наоѓам по нешто убаво и од нив. Но, знае да се погоди и нешто што е жива катастрофа. :rofl:
     
    На IamSexyAndIKnowIt, TrinityNeo и koritsaki им се допаѓа ова.