1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. tatjanasakalieva

    tatjanasakalieva Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    832
    шампони, средства на коса од балеа. косата како немиена е.
     
    На Meddy и GirlVolley им се допаѓа ова.
  2. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.115
    Допаѓања:
    104.370
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Ја користам трет пат на лице, тешко се впива, остава масна трага , а по неколку часа светиш како лампион. Интересно беше што продавачкана ме убедуваше дека е мат баш за мрсна кожа. На тие што имаат сува кожа сигурно ќе им се допадне.

    [​IMG]

    Прајмеров на MUA не врши никаква работа, ептен пудрата се нанесува убаво..друго ништо. А наменет е за невидливи пори..како не! :?:
    Имаат и др прајмери, па би пробала и ср од нив и така не се скапи па не ти е криво :D
     
    На Snowflake99, Dream-Girl и buba4e89 им се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.076
    Пол:
    Женски
    За жал, полош продукт немам користено. Го фрлив цел воопшто не ми одговараше. Формулата чудна, воденеста со некакви чудни зрнца не знам како да опишам ситни зрнца. Не беше отворен ниту употребен претходно, рокот му беше добар.
    23663D55-0237-4FDA-87CE-2D6524AE0D1A.jpeg
     
    На Snowflake99, Hija.de.la.luna, Dream-Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    1.800
    Нешто не е бил како што треба, го имам користено пред две години, беше воденеста структура да, но без зрнциња или калво згрутчување и да си сретнала.
     
  5. Dodo1

    Dodo1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    737
    Пол:
    Женски
    Overhyped. Ист ефект добив како со балеа мед гелот, само што мириса поубаво. Толку.
     

    Прикачени фајлови:

  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.076
    Пол:
    Женски
    Леле штета, многу е убав. Јас две пакувања потрошив и план ми е да си земам уште едно. Штета.
     
    На crazylady и Dodo1 им се допаѓа ова.
  7. Astrum.Obtutus

    Astrum.Obtutus Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    2160.jpeg
    Многу лош шампон. Единствено што ми донесе е првут, сува кожа на главата и ужасно чешање и мене и на маж ми.
     
    На en5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.710
    Допаѓања:
    80.868
    Пол:
    Женски
    Веројатно сум заборавила какви беа Балеа пилинзите, па сум се прелажала некако да купам пак.

    [​IMG]

    Ич не сакам пилинзи со „трчи-сопни се-гранула“ формула. Премногу е нежен, гранулите се ретко распространети во гелот и воопшто не ексфолира. Мирисот е фин, ама на тоа и останува. Воопшто не беше скап, така што не ми е ни криво.
     
    На Peppermintka, en5, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Star_dust

    Star_dust Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2019
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    9.160
    Пол:
    Женски
    И јас се прелажав со овој.
    Ама го искористив како гел за туширање затоа што како пилинг не вршеше никаква функција.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  10. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.961
    Допаѓања:
    14.314
    Пол:
    Женски
    зависи каков тип на коса имаш. Јас овој го користев ко беше во старото пакување односно одамна. Ама многу ми се погоди бидејќи имам масна коса
     
  11. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.298
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Веднаш ми се размачкува под очи, не сум задоволна. Неколку дена го користам и секој ден истиот проблем така да не би го земала пак. Прецизен е за нанесување, убава интензивна црна боја остава, но размачкувањето ми е голем проблем.

    Јас па од овие на Балеа сум задоволна зошто нежна кожа имам и "поагресивни" пилинзи ми ја иритираат, овој добро ми се покажа. Ама нежен е да, за тие што не сакаат такви пилинзи и јас не би го препорачала.
     
    На Snowflake99, Peppermintka, en5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Waverly Raven

    Waverly Raven Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    2.997
    Допаѓања:
    10.980
    Пол:
    Машки
    [​IMG]

    Се залетав за производот заради мирисот и добра хидратација, ама многу теешко се упива, многу е мрсен(не очекував толку) и ми ја иритира кожата.
     
    На Snowflake99, Peppermintka, en5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Astrum.Obtutus

    Astrum.Obtutus Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    И јас имам масна коса ама ми ја пресушуваше и косата и кожата на главата. И не само мене како што пишав. Чиста 0. Ама изгледа дека имаме осетлива кожа па затоа. Често знам да се затрчам по природни производи и на крај да се најголем промашај.
     
    Последна измена: 24 ноември 2022
  14. Love Elixir

    Love Elixir Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2022
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    126
    Каде ги има производите на The Ordinary?
     
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.076
    Пол:
    Женски
    За жал воопшто не ми одговара, ме нафрли на т-зоната и лицето ми е мрсно, чувствувам тежина. Имам мрсна кожа и дефинитивно не ми одговараат производи со хујалуронска киселина.
    90281D96-FDF0-4146-9D8B-D438B91360DD.jpeg

    Од deciem.com го порачав.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  16. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.115
    Допаѓања:
    104.370
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Не дека е лош производ, но ми беше претежок , ми ја мастеше премногу кожата. Станува збор за ретинолот на Evolve. Можеби помага во подобрување на тенот, почетни брчки и сл но не можев да го завршам како што треба. Исто така не се знаеше процентот на ретинол внатре, на интернет а и од Белина ми кажаа дека немаат инфо.
     
    На Snowflake99, Peppermintka, en5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Waverly Raven

    Waverly Raven Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    2.997
    Допаѓања:
    10.980
    Пол:
    Машки
    Нема ретинол во овој, туку бакухиол шо се смета дека има слично дејство со ретинолот.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    1.800
    C2B69349-50B9-4408-BFED-19FA278D9109.jpeg Кремата е иста како Нивеа белото пакување и исто мириса,ви ветувам! Кошта многу, не вреди денар. Од мене 0/10:@
     
    На Peppermintka, koritsaki, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.710
    Допаѓања:
    80.868
    Пол:
    Женски
    Во последно време сè почесто и почесто ми се погодуваат некои глупости кога ќе се решам да земам нешто ново. Затоа мразам да експериментирам и се држам до работи кои ми одговараат.
    Меѓутоа, во ноември имаше попуст на deciem, ми фалеше нешто ситно за да не плаќам поштарина и си реков ќе го земам маслово, и онака беше некои 200 денари, така нешто.

    Баш ми е криво што не изгуглав ништо подетално. Маслото како масло е преубаво, лесно се впива и не е тешко за кожата, но мирисот...едноставно не можам да го поднесам. Мириса на лој, на животинска маст, во нерв удира реата. Сакав да пробам да го „средам“ некако со етерично масло за да го потрошам бар за тело, ама немав во моментот и го баталив.

    За мене мирисот дефинитивно е дил брејкер. :doh:
    [​IMG]
     
    На Peppermintka, Цунами и Giovanna им се допаѓа ова.
  20. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.945
    Допаѓања:
    10.078
    @Mishela исто како тебе се зафркав. Го порачав за бесплатна достава и не обратив внимание. Си викаш колку може да е лошо некое масло од брендов...но :x мене ми мириса на живо месо на нешто такво, дури ако го ставам навечер и сабајле го осеќам.
    Ништо друго немам фрлено со поголем залет.
     
    На Цунами и Mishela им се допаѓа ова.