1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.856
    Допаѓања:
    122.894
    [​IMG]
    [​IMG]

    Пошто ги имам кремите за лице на Деба,мислев дека исто толку добра (со оглед на евтината цена) е и кремата за раце.Меѓутоа одвратна е и ужасно лепи! Иста таква(ај си велиш-колку пари толку музика) е и на Нивеа.Освен убав мирис-преубав признавам ,ништо друго.Едвај чекам да ја потрошам,пошто жалам што дадов толку пари за крема за раце.
     
  2. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    [​IMG]

    [​IMG]

    Кој ѓавол ме натера ги купам не знам. Убаво си тргнав по Клиндацин и ме разубеди аптекарката.
    Кога ги донесов дома на мајка ми косата и се крена.
    Гелот не го ни имам нанесено на лице. Толку беше гаден и лигав што само што го отворив одма го затворив.
    Лосионот го нанесов еднаш и не ми се допаѓаше како ми реагираше кожата па прекинав.
     
    На LetsTalkFashion му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Еве и нешто од мене
    Коректорот на авон
    [​IMG]
    Ти нанесуваш, размачкуваш а тоа да ти било со светки па ништо не покриваше.Не дека имам којзнае какви си подочњаци али ни овие што ги имам не ги покриваше, изгледа бело, со светки недоразмачкано, тотална катастрофа.
    Тушот на авон
    [​IMG]
    Пишува лонг ластинг, а тоа да забришеш малку со прст, ако си згрешил, цело се бриши.
    Исто брзо се суши и добива некоја си бледа тегет боја, накај зеленикаво. Не би го зела. Подобро ќе се научам да користам туш со меко четче од голден роуз за 90 ден, го имам со години и не е исушено, него за ова пари да фрлам :fubar:
     
  4. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.886
    Допаѓања:
    11.280
    Пол:
    Женски
    Сите шампони на Wash and Go , демек волмен давал ,како не ми ја залепи косата а и првут плус :doh:
    А и на Palmolive шампоните посебно тој плавиот кога се миеш колку и да се плакнеш косата ти е како да има уште шампон во неа :swear:
     
    На koritsaki и Rose96 им се допаѓа ова.
  5. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Мила, ќе зборувам за оној првиот производ од Авон, „коректорот“. Го ставив во наводници бидејќи по тоа што го имаш напишано погоре и тоа што прочитав на опаковката ,инвизибл лајт, мислам дека не станува збор за коректор како оние што се за покирвање на подочњаци или флеки и сл. туку за лајтер односно оној што се става на носот, челото, брадата и под очите на образите. Ако сфати што сакам да ти кажам, ако не пиши ми во ЛП ќе ти пратам линк оти ме мрзи сега да барам. Нели се користи бронзер и оној хај лајтер, пробај да го користиш со оваа намена и немој да го фрлаш може за ова ќе го бива :)
    Ај остани ми поздравена и кажи ни што било како било :*
     
  6. LetsTalkFashion

    LetsTalkFashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    879
    Не е коректор туку е highliter/illuminator тоа е исто/слично. Го немам пробано ама пишува illuminator па според тоа...
     
  7. dream.queen

    dream.queen Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    191
    Пол:
    Женски
    дефинитивно импала пудрата таа со туба што е !!
    ко цименто ко паштета да ставам а после со господ напред чистење на лицето .
    колку тешко се става толку потешко се вади. |(
     
  8. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    А пак за мојава коса нема ништо подобро од Wash and Go,немам ни првут ни ништо. Дефинитивно нема да купам повторно шампон од лореал,ми створија првут па се вратив на стариот и добар Wash and Go. :)
     
  9. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.312
    Допаѓања:
    10.187
    Пол:
    Женски
    Шампон Нивеа за виткана коса :devil: , што ми требаше да го купам пола коса ми испага од него :worried:
     
  10. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Да, знам што е хај лајтер и како и каде се користи, али во каталогот пишуваше невидлив коректор, па затоа ме збунивте. Али сепак ке го пробам и како хајлајтер, па ќе пишам :)
     
  11. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.172
    Pantene shampoos! Од кога почнав да ги користам косата почна драстично да ми паѓа. Големо НЕ за нив.
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    [​IMG] Mора да се согласам за овоа чудо, ужас невиден!!!
     
    На MejkApGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.265
    Допаѓања:
    104.978
    Пол:
    Женски

    се согласувам. порано се миев само со нив , но еве сега пак пробав и првут ми се јавува. |(
     
  14. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    Не си ја пробала тогаш менхетен мат (http://server3.manodrabuziai.lt/images/item_photos/134/528/395/134528395.JPG?1352980043)
    импала за менхетенот е ништо
    оваа матов миј ја со вода па со лосион па со крема па со што ти не и пак имаш во порите ужас !!!
    а бубуљици ко за инат милион ке ти никнат
    така да боље е импала
     
  15. Oleeenka

    Oleeenka Популарен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    523
    Какви пофалби доби ова малово леле леле, си реков лицево има стакло да ми биде. Но си го добив баш спротивното, лишаи, мозолки, митесерии... Хорор. :sweat:
    [​IMG]
    Поарно фломастер ќе си ставам, ова е ужас |(
    [​IMG]
    Воопшто не се впива, кожата ми е масна од него а и гадно мириса :puke:
    [​IMG]
    Мирисот му е океј. Но од ова чудо јас повеќе се потев. 48h?! |(. Eден час немав заштита со него.
    [​IMG]
     
  16. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.312
    Допаѓања:
    10.187
    Пол:
    Женски
    Никогаш повеќе не би купила ниту една маскара од мејбилајн, секогаш велев уште на оваа ќе дадам шанса, ги испробав сите, и сите ми се никакви, последна ја земав виолетовата со чипката а сите ги фалат, ама мене ич не ми се допагаат :|
     
  17. girlx3

    girlx3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    142
    Импала или поточно кажано ПАШТЕТА - полоша пудра амин. :@
    Еден парфем од орифлеим,не ми текнува како се викаше ама кога ставив од него мирисав како да не сум се избањала со години -.-
    И млекото за тело од авон со мирис на лубеница.. :puke: претешко мириса.
     
  18. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.919
    Пол:
    Женски
    Мислам дека повеќе ги нема, како и да е најужасните моливи за очи кои сум ги пробала некогаш, катастрофа се, јас ги чувам уште, еднаш имам ставено и никад више. Зборам за моливите на Авон оние што беа по 120-130 ден.
    [​IMG]
     
  19. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Елдена лусионот, го купив читајкиве колку го фалите. Еднаш ставив и никад више! Ич не ми се допаѓа како мириса, има некој така лош тужен мирис, а да не зборам дека после некое време на кожата почнува да мириса на мочка поготово во комбинација со пот. :puke: :Down:

    [​IMG]
     
  20. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.276
    По одвратен шампон нема. Мајка ми го зима редовно под изговор дека нејзината коса и ја правел океј, али мене после секое миење не ми е полна волумен туку секое влакно е своја приказна! :lol: Башка имаше еден и против перут, па замислете наместо тој да помогне да се исчисти перутот допринесе дупло повеќе да го добијам. :|

    [​IMG]


    :Down: :Down: :Down: Три пати УА за производите од syoss, никогаш повеќе! :shake: :puke:
     
    На FashiongirlD му/ѝ се допаѓа ова.