1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи кои не би ги купиле повторно

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 26 јуни 2012.

  1. warrior

    warrior Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    375
    Пол:
    Женски
    Јас на есенс сапунот за веѓи го имам користено. Мене ми е ок. Само четката треба да се навлажни или да се испрска сапунот со спеј вода малце.

    Овој стик без алуминиум од дм. Не знам дали е од него ама до сега се немам исфрлено под пазуви на ваков начин. Читам на интернет дека имало сода бикарбона и она ептен сушела и доаѓало до реакција.
     

    Прикачени фајлови:

  2. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.248
    Допаѓања:
    10.023
    Пол:
    Женски
    Од него е, јас исфрлив од содата. Болни грутки имав го фрлив
     
    На warrior му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Momzilla

    Momzilla Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2023
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    1.203
    Пол:
    Женски
    И јас го користев истиот, и првпат во живот ми се деси да ми се исушат пазувите, ми се појави црвенило, и многу и ме чешаше.
     
    На warrior му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Anika55

    Anika55 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2022
    Пораки:
    3.042
    Допаѓања:
    52.575
    Пол:
    Женски
    Првото разочарување од Lancome.
    Со бустерот се јаде некако, без него маскарава е шит.
    Screenshot_20240216_195658_Google.jpg
     
    На VirgoStar, Selena01, marchi-cool и 2 други им се допаѓа ова.
  5. veris

    veris Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2023
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    1.309
    Пол:
    Женски
    Оваа кремче му помогна на цел тик ток, само мене не :D Штотуку го истрошив и второто пакување, ништо, ама баш ништо ефект од него. :shake: Review-La-Roche-Posay-Effaclar-Duo--1050x1050.jpg
     
    На Cosmic Girl, simoncelicius, Salome и 4 други им се допаѓа ова.
  6. marsilia

    marsilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2023
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    2.454
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Првите 3-4 недели беше одлична. Не се размачкуваше, убаво ги правеше трепките, јас како што сакам, нежно и природно да изгледаат трепките. Не ги слепуваше, ги расчешлуваше, даваше нормален волумен и должина, убаво изгледаа, одлична маскара за секој ден на почетокот. После тоа се исуши и не можеше веќе да се користи. 1 месец максимум беше тоа што можев да ја искористам.

    2 пат ми се случува ова со маскара од Catrice во последно време и мислам дека нешто е до формулата на нивните маскари, не конкретно само со оваа, брзо се сушат некако.
    Купив уште една од нив што им е нова, треба да ја пробам деновиве, ќе видам дали и таа ќе биде вака со трајноста, ако и таа се исуши за 1 месец, веќе не планирам да купувам од нивните маскари. А, ми се допаѓаат на почеток, само на секој месец да менувам маскара некако не ми е океј финансиски :rofl:.
     
    На SummerGirl, marchi-cool и OmniaVanitas им се допаѓа ова.
  7. sino.o.oka

    sino.o.oka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2020
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    3.018
    Пол:
    Женски
    Побарав маскара која дава волумен и не пресликува, ми ја понудија оваа. Ок, не пресликува, но за волумен е научна фантастика. Освен што ги собира трепките на куп ништо друго не прави. Четката е нискобуџетна, ниту издолжуваа, ниту дава волумен. Не би ја купила повторна.


    Screenshot_20240304_093312_com.android.chrome.jpg
     
    На koritsaki, Selena01, marchi-cool и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.716
    Допаѓања:
    6.702
    Пол:
    Женски
    Ги препорачуваат пошо се нови и поскапи. Ако сакаш од ГР земи ја класичната, сега не памтам пошо одамна ја користев дали ми се чинеше, ама мислам не. Или една црвена металик, таа стварно беше добра. И една жолта, освен ако не смениле квалитети пошо јас последно ги користев во далечната 2015/2016.
    :D:D:D
     
  9. marsilia

    marsilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2023
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    2.454
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Го згрутчува лакот, се познаваат како грутки/топчиња, особено некои поединечни марки на лакови ужасно изгледаат кога го користам ова. Плус и кутикулите/околу ноктите ми се направија со ранички, личи како да сум се исекла на неколку места (како papercut). Не го препорачувам. (n)
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.716
    Допаѓања:
    6.702
    Пол:
    Женски
    Офф леле, јас па го обожавам. Лак користам од ГР најефтините. А за кутикули немам проблем. Единствено можеби ми ја суши кожата на прстите ама тоа е моментално затегање и одма поминува со крема. Евентуално да пробаш со лак од ГР и да ставиш крема на прстите.
     
    На FridaodaMk и marsilia им се допаѓа ова.
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.196
    Допаѓања:
    104.724
    Пол:
    Женски

    Мене па трепките ко лепеза ми ги правеше :lol:
     
    На OmniaVanitas и SummerGirl им се допаѓа ова.
  12. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.454
    Допаѓања:
    1.474
    [​IMG]

    Golden Rose - Miss Beauty High Definition Mascara

    Ја зедов да ја пробам, плус беше понова. Не е за трепки како моите. Со еден слој не е ништо посебно. Ако нанесам неколку слоеви е можеби ок (не е) ама не е тоа што јас го барам, плус изгледа како да ги натежнува трепките веќе после неколку минути. Почнува и да се рони. Оставив некој период да отстои и пак ја пробав ама не е за мене. Сега за сега си останувам на Essential High Definition Lift Up & Great Volume Mascara (која пак е постирана погоре како маскара која не е добра за некого, а од мене е постирана како омилен продукт на месецот) ама како поминува време почнува малку да ми ги слепува трепките, но користам дезинфицирана четка исто од маскара на Golden Rose - Cat Walk Mascara (портокаловата) за расчешлување и ок е.
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.716
    Допаѓања:
    6.702
    Пол:
    Женски
    Новите модели на маскари од ГР се заникаде. Уште периодот кога извадија таа металик колекцијата стана многу лош квалитетот.
     
    На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
  14. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.454
    Допаѓања:
    1.474
    Се вратив да допишам, дадов денес уште една шанса: за 10 мин половина од маскарата ми беше пресликана на кожата... Многу лошо, дефинитивно лоша маскара. Ја избришав целосно и си ставив од Essential High Definition Lift Up & Great Volume Mascara исто од Golden Rose ама која разлика!
     
  15. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    44.180
    Пол:
    Женски
    Balea сув шампон за коса
    [​IMG][​IMG]
    Непотребно силен мирис што никако не се ветрее, туку е страшно загушлив.
    Обично не ми смета парфимирана козметика, ама ова е страшно силно, што не е проблем со кафеавиот пигментиран спреј.

    Essence Space Glow кармин
    [​IMG]
    На почеток сѐ фино, по некое време откако почнав да го користам почна многу да се разлева и топи во самото пакување, се прекршуваше и кога се нанесува на устата се рони. Да напоменам го купив зимава, не е до топлото време.

    Schwarzkopf спреј за коса
    [​IMG]
    Го користевме и јас и дечко ми, страшно многу ја слепува косата и збогувајте се со чешлање сѐ додека не ја измиете темелно косата.

    Maybelline Lash Sensational маскара
    [​IMG]
    Ме разочара најпрво самото четче, ми ги слепува трепките, не се двојат никако после, тешко е и за измивање.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.248
    Допаѓања:
    10.023
    Пол:
    Женски
    Црвениот спреј од ДМ последно и јас се мислев дали да го земам, нели е тоа за виткана коса спреј, дали ги оформува локните и ги зацврстува? Што ефект уствари дава на косата?
     
    На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    44.180
    Пол:
    Женски
    Никаков да ти кажам, само ќе ти ја исполепи косата, јас барем не бев задоволна.
    Мене ми е благо брановидна косата, дечко ми има локни, не му одговара ни нему.
    Подобро да најдеш некој крем за оформување локни отколку ова.
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  18. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.065
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    0qpbbjnhcitv.jpg
    Многу убав парфем, но за жал не трае многу на мене. :doh:

    SSG_Body_Cream-souffle_RASPBERRY_360-ml-.jpg
    Од оваа линија неможев никаде да најдам рецензии. Ми личеше интересен и си го собрав, се излажав за сите пари. Мирисот е одвратен, после некое време откако ќе ставип на кожата се лепи. Едвај чекам да го завршам. :puke:
     
    На marchi-cool и SummerGirl им се допаѓа ова.
  19. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.248
    Допаѓања:
    10.023
    Пол:
    Женски
    Ајјј ова за тело и јас го имав поужасно нешто не сум купила,не се мачка, како желе е, се лепи, се чувствував како небањата со него.
     
  20. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.854
    Допаѓања:
    3.440
    Пол:
    Женски
    245x840.jpg
    Бидејки незнам што прави, на мојата кожа не прави ништо освен што свеетнува малку кога ке напрскам 5 минути и то е се...
     
    На simoncelicius, Karamela12, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.