1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи на природна база- Хигија Козметик

Дискусија во 'Лице' започната од s1a1n1d1r1a1, 17 јули 2016.

 1. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.342
  Пол:
  Женски
  Хелоооу.
  Деновиве се пушта во продажба нова колекција на производи на природна база од ХигијаФарм.
  ХигијаФарм е аптека во Битола, која си има сопствена лабораторија и е многу позната низ Битолчани.
  Јас скоро две години го користам нивното лабело (имам повеќе пати тука за него пишувано), кое ќе биде дел од колекцијата. Буквално е магично! Одвај чекам да ги пробам новите производи на природна база.
  Следното е копирано од ивентот на фејсбук:

  Промоција на прозиводи направени на природна основа од среда (20.07) до сабота (23.07) од 10:00 до 12:00.

  - Сапуни на природна база за мрсна, сува, нормална кожа, детокс сапун за проблематична кожа и хипоалерген сапун за осетлива кожа. За секој купен сапун добивате ГРАТИС гроздова маст.
  - Витаминска крема за деца со цинк и кантарион 100ml + 30% гратис
  - Глицеринска крема за раце 100ml + 30% гратис
  - Крем со арганово масло за нега на суви кожа + 50g природно изработен сапун
  ----------------------
  Мислам дека и набрзо после промоцијата ќе имаат онлајн продавница заради оваа колекција.
  https://www.facebook.com/events/291478904535021/ -- ивентот еве го.

  И еве некоја слика од новата колекција.
  13699997_1113927708645902_6287661812510769680_n.jpg 13707688_1114099841962022_3085011590301610847_n.jpg 13716231_1113929775312362_7041003423199548768_n.jpg