1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи од кои сте задоволни, а од кои не сте

Дискусија во 'Тело' започната од lily-prune, 10 јануари 2011.

  1. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
  2. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Не само што не сум задоволна, туку и многу сум разочарана од двобојните сенки од Орифлем. Порано беа многу квалитетни и убави. Сега се никакви и сите се со светки. :Down:

    Дури и на сликава се забележуваат светките. :!: Воопшто не им требало тоа :fubar:

    [​IMG]
     
    На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    По долго време јас го пронајдов мојот идеален шампон за коса и балсам, Orzene за бојадисана коса, прекрасно мириса косата после миење. Јас имам бујна виткана коса после миењето ми е совршена и сјајна, дури и кога ја пеглам пак ми е супер. Исто така можам да се пофалам и од маскарата на Golden rose црвена. Едно време користев еден пилиг ли беше од кинески бел чај од Авон единствено нешто што беше убаво,ама не знам дали го има уште, пудрите ...катастрофа...
     
  4. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    2.758
    Пол:
    Женски
    Не сум задоволна од пудрата не покрива и ми ја прави сува кожата |(
    А премногу задоволна сум од маскарата :)
     

    Прикачени фајлови:

    На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
  5. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Перлите на Гош и маскарата false lash effect од max factor мислам никогаш нема да си сменам :lol:
    Не сум задоволна од дезодорансите на Нивеа и тоа од ниеден и се уште сум во потрага по убав дезодоранс.Млеката за тела од Dove се некако многу густи и тешко се размачкуваат и впиваат, ама затоа тоа Елдена е многу убаво, исто и млекото на Seventeen со светки ми е супер за во лето.
     
  6. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    - воопшто не заштитува од потење, напротив, се лепи како пластелин и се прават грутчиња од самиот стик |( - затоа ова е навистина прекрасен антиперспирант. Мириса трајно и многу нежно.

    А ова, ако БИЛО КАДЕ, го најдете, ќе ве замолам да ме известите, зошто имав вакво купено од Атина пред сто години, и веќе не знам каде можам да го начекам (во Солун го нема) а е едно од најбожествените млека за тело на свет! Мириса на љубов...:inlove: :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lady-PinkHeart

    Lady-PinkHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    135
    Козметиката на Oriflame не ми се допаѓа, а за парфемите и тоалетните води немам збор.
    [​IMG]
    Исто така и производите на Нивеа многу ми одговараат, користам шампон и регенератор од Нивеа со протеини, исто така и крема за лице
    Течните пудри на Авон не ми се допаѓаат, многу се течни и воопшто не покриваат, но маскарите ми се супер. И од парфемите на Авон сум многу задоволна
    [​IMG]
     
  8. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Пармемите од Орифлејм се за никаде, ај шо нема ништо посебно ама па и не траат, једино по ок е Giordani White Gold, од Авон исто, барем од тие што сум ги имала Little Black Dress што бил по траен другото е гола вода!
     
    На Lady-PinkHeart му/ѝ се допаѓа ова.
  9. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
  10. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    да се надоврзам на муабетов да не цитирам (како љубител на производите на maybeline) само сакав да ви кажам да внимавате на пудрите од maybeline пред околу месец пред да купам пудра влегов во кинеска продавница за несесер кога гледам пудра на maybeline wander lashe ако ја добро пишав ке пробам да најдам слика да ви ја покажам ја гледам пудрата за некои смешни 200ден а во парфимерија ми ја нудеа беше околу 400-500 неможам да се сетам точно останав ваква :o после некој ден си купив дреам сатин од друга парфимерија само сакав да ве предупредам дека има многу копии и внимавајте од каде купувате поздрав :)

    еве ваква беше
     

    Прикачени фајлови:

    • maybelline.jpg
      maybelline.jpg
      Големина на фајлот:
      13 KB
      Прегледи:
      585
  11. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    [​IMG] НААААЈН :Down:


    прва работа од ESSENCE од која сум разочарана. |(
     
  12. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    задоволна сум од:
    овие сенки на ESSENCE .. евтини а преубави.. ги имам во повеќе нијаси
    [​IMG]

    овие пудри на ESTE LAUDER..
    [​IMG]
    [​IMG]

    сите производи на бекутан :inlove:
    [​IMG]

    незадоволна сум од:
    * моливите за очи на ORIFLAME.. катастрофа се :worried:
    * од шампоните SHAUMA
     
  13. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    [​IMG] Изненадена сум прекрасно мириса
     
  14. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Разочарана сум од пудрата Импала. На почетокот беше ОК, се дур не сфатив дека почнале да ми излегуваат поткожни мозолчиња, а тенот на сонце ми е катастрофален (многу сум бела, а пудрава е како Аргета, можете да си замислите).

    Задоволна сум од производите на Јанд Дерм, пудрата, лосионот и кремата за лице. Кремата и лосионот ги користам само за мозолчиња (обично имам по 2-3 најмногу пред да добијам), а еднаш месечно го чисам цело лице бидејќи имам сува кожа и од нив се суши повеќе. :) Пудрата ми е одлична за преку ден. :)

    Задоволна сум од маскарата Супер Шок од Авон, иако во последно време сум во потрага по некоја екстра цврста маскара со поголем волумен. :D

    Сенките на Римел ми се супер, а и траат доста. Исто така и сјаевите на Лореал, совршени се и стојат долго на усните. :)

    И убедливо на врвот, нештото без кое не би можела да живеам:
    [​IMG]
     
  15. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    :Down: :Down: Не знам зошто се излажав да ја купам, Авон дефинитивно имаат утка со оваа маскара.
    [​IMG]
    Ама затоа Супер Шок е убедливо најдобрата и за ништо не би ја сменила :up: :up:
    [​IMG]
    Единствено ме нервира што многу и варира цената! Јас ја земав зодијак изданието за 199 денари, а сега ја качиле на 339!! :worried:
     
  16. At.ena

    At.ena Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    32
    Премногу се разочарав од последнава маскара на MaxFactor,првата ја купив од unique и бев презадоволна,топ си беше маскарата преубаво ми ги правеше трепкитеи долго време ја користев и викам ај пак ќе си купам таква и одам пак во unique и во моментот немаа такви викам ај ќе купам од друго место не мора да е од таму и одам во Шатци ми ја даваат маскарата и кога доаѓам дома да ја отворам да ја видам ќе се шокирав внатре сува полоша од таа што ја имав дома,како згрутчена никаква, ја проверувам на неа да видам дали има рок се си е ок,да ја вратам викам што ќе им речам не ви чини маскарава(може не е до нив) а на неа има рок и од тогаш реков од Шатци нешто да купам не,не :x
     

    Прикачени фајлови:

  17. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Мене исто ми се случи ама со друга маскара :D со Мис Спорти,прво бев во unique од каде ја купувам, едно време ја немаше нигде маскарата,неможев да ја најдам, па наместо неа, во unique купив друга маскара, мислам дека беше на лореал ама не сум сигурна.Само што ја купив маскарата, кога дојдов дома, ја отварам маскарата, катастрофа, сува,никаква и не ни можев да ставам на трепките,се зачудив :o а само што ја купив,си помислив да ја вратам ама знаев дека нема да ја заменат и ја фрлив.Наместо неа користев маскара од Голден Роуз, па потоа откако повторно ја имаше во продажба маскарата на Мис Спорти,повторно ја купив.

    Задоволна сум од маскарите на Мис Спорти,веќе 3-4 години ги користам и супер се,исто задоволна сум од пудрата на Голден Роуз која ја користам 4 години и ја користам 1 година, течна е, но треба малку да се стави, бидејки е густа,исто и за моливчето за очи од Голден Роуз,потоа тоникот за чистење шминка од Авон,бело со плаво капаче. Не сум задоволна од моливчето за очи на Севентин и од маскарите на Авон, имав земено маскара од Авон и целата бев размачкана,само што ќе ставев на трепките, се размачкуваше.
     
  18. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    GOSH Show Me Volume Mascara

    [​IMG]


    [​IMG]

    :Down:

    Многу глупава маскара! |( памееет за друг пат.... и совет плус никогаш не купувајте маскара доколку некој не ви ја препорачал! :nod:
     
  19. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    Не сум задоволна од ниеден производ на Авон,се излажав ,нарачав еднаш еден куп работи,ама баш ништо не ме погоди.Бидејки сакам да пробувам нови работи,купив декоративна козметика од Fresh minerals од КИМ парфимерија,демек многу биле добри,содржеле само природни супстанци,минерали..,ама воопшто не сум задоволна.
    Инаку сум задоволна од кремите за лице на Нивеа,млекото за чстење на Нивеа.Од призводите за тело на Боди Шоп сум најзадоволна,ги користам со години.
    Маскара за мене до пред некое време беше Max factor 2000Callories,ама последните двапати кога ја купив се разочарав,ептен е паднат квалитетот.Сега ја користам lancome Hipnose и многу ми погодена.
     
  20. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.756
    Пол:
    Женски
    У Ж А С!
    Среќа што ја земав на попуст , 360 беше
    ич не прекрива
    [​IMG]