1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи од кои сте задоволни, а од кои не сте

Дискусија во 'Тело' започната од lily-prune, 10 јануари 2011.

  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    [​IMG]
    Презадоволна од млекото за тело на Росал - Далматика :) кожата ми е мазна и хидратирана :P
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  2. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Oвоа моливче што си го постирала е за веѓи :)


    Иначе уа :Down: за тушот на Мис Спорти. Tapa е, тоа четкичето е лошо лошо лошо. И се брише брзо.
    [​IMG]

    Па ми купи мајка ми на Импала туш во форма на моливче. И тоа катастрофа! Се брише одма. А и како креон е, бледо црно е :Down:
    [​IMG]

    И на Менхетен сега е предобар 8), четкичето е супер јас мака видов со претходниве за ставање, ова супер :wasntme:
    [​IMG]
     
    На Hova му/ѝ се допаѓа ова.
  3. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Роси тушевите како пенкалца имаат мека четка и затоа е тешко за нанесување. Овие другиве што си имаат посебно шишенце и четка, четкичката е тврда и затоа е полесно за нанесување.

    Од Авон тушевите сум разочарана, од Орифлејм сега за сега ми е погоден тој како пенкалце, за Менхетен потврдувам дека е добар, а Импалата е добар ама исто во шишенце.


    Еве , од овие сум задоволна:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Гледам по твојава слика на Импалата е такво има и Мис Спорти, меко чекиче. Неубаво! Не ми се свиѓа тоа.

    Менхетенот е тврдо како Класикот твој, супер е. Ау мерак за 3 минути се исцртав без грешка, мерак да му е на човек да црта прави линии :D

    Се сетив на овие моливчиња, како сенки. Имам лилјаково и многу е лошо, многу мрсно а ништо не остава :)
    [​IMG]
     
  5. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Јас го имам овој ама не сум многу задоволна. Четкичката е убава и практична, лесно се нанесува.. ама мене ми е некако како воден не е бојата интензивна.
    Инаку од тушот на Орифлејм што е како пенкалце задоволна сум, ама многу брзо се троши. Кога веќе сме кај тушеви да кажам дека не сум задоволна од тој на Голден роуз. Четкичката е катастрофа, си го користам со друга четкичка па така нанесувам понекогаш.
    [​IMG]
     
  6. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Само таа слика ја надов на интернет, ама знаете за што зборам :)

    Инаку и јас сум задоволна од Golden Rose тушот, ама конкретно од овој, бидејќи има потврда четкичка и полесно можам да го ставам тушот
    [​IMG]
    Претходно исто користев туш на Golden Rose ама со мека четкичка и многу потешко ми одеше, цел ми се размачкуваше лево десно |(
    [​IMG]
     
  7. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Мене во принцип козметиката на Голден Роуз ми е солидна замена кога немам пари за поскапите варијанти.
    Ефтино и квалитетно.
    Последно нешто сум водушевена од маскарава [​IMG]


    На мајка ми и купив две карминчиња, и сега планирам да и ги земам, зошто зачудувачки добро изгледаат
    [​IMG]
     
    На FBI, Hova, mims-89 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Не сум задоволна воопшто од Клиндамицин гелот против акни на Фитофарм. Кај го платив тродупло поскапо од на Алкаколид, па и уште толку ми се појавија нови акни.. Среќа што не го употребував на цело лице како што ми препорачаа :^)
    И од шампонот на Гарниер, првите неколку пати ја прави косата мека после тоа ме напуни со првут. Кај мрсна, па сега и мака мачам со првутот.
    [​IMG]

    п.с. За оние што користат Golden Roze производи од кај ги купувате? Од пазар или од онаа продавничката пред Буњаковец, нивна парфимерија што е.. каде се поевтини ?
     
  9. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Девојки дали некоја го има користено ??? [​IMG] Незнаев каде да прашам па овде ми беше најсоодветно
     
  10. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    [​IMG] Зошто воопшто ја порачав?
    Крајно се разочарав.
    300 денари ја платив,секој денар го жалам што го платив за маскарава.
    А,убаво си користев Макс Фактор [​IMG] ем ефтина (400 денари) ем преубава, ни грутки да ти прави, ни да те размачкува, ништо,
    Понатаму за задоволствата
    [​IMG] Конечно најдов производ што ќе ми ја замени Рексона.
    Не остава ни бели траги,а и убаво мириса.
    Понатаму..
    задоволна сум од овој лак.
    [​IMG]
    Брзо се суши и ги зацврстува ноктите после вториот слој.
    Aма, не сум задоволна од овој
    [​IMG]
    Воопшто не ми ги зацврсти ноктите(овој прв го користев)
     
  11. FlameFairy

    FlameFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    197
    Задоволна сум од авон eye make up remover, само еднаш поминувам со памуче и се чисти.
    [​IMG]
     
  12. Rozevo

    Rozevo Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    32
    [​IMG] :inlove: :inlove: :inlove:
    Многу сум задоволна од овој гел за миење лице, супер освежителен и разладувачки (поради салцилната киселина) и не ја пресушува кожата. А и гранулите нудат фин пилинг. Одамна не сум налетала на толку солиден гел, или не ми се доволно јаки да ми го одстранат вишот маснотии на лицето, или ми се прејаки и ми се создаваат лишаи :D

    [​IMG]
    На неколку наврати се обидов да ја сменам и згрешив, одлична е за мрсна и комбинирана кожа, доволно хидратантна и не ја гуши кожата.

    [​IMG]
    All time favourite scrub :inlove:

    [​IMG]
    најубавиот мирис во продукт за коса лајк евр?! Воопшто маските од Дав за коса се фантазија :)

    Тотално сум разочарана од

    [​IMG]
    Полоша пудра во живот не сум користела (а сум имала искуство со десетици пудри). Очајна е. Никаква покривност, демек за мрсна кожа, а лицето ЛОЈ го прави, да се почешкаш на лицето пола пудра ќе се падне...немаат крај забелешките. :puke:

    [​IMG]
    Гледам на повеќето Клиарфејс линијата на Менхетан им е погодена, мене ич не ме бендиса, особено каменава пудра.

    [​IMG]
    Ова вели 48 часовна заштита, не знам дали 48 минути ми држеше. |(
     
  13. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Презадоволна сум од овој производ. Свежо мириса и не остава бели траги
    [​IMG]
    ги сакам и сапуните на палмоливе, многу убаво ми мирисаат, но овој од мед и млеко воопшто не ми се допаѓа како мириса (или дека јас сакам свежи мириси) ама реков ај да го пробам и овој :lol:
    [​IMG]
     
  14. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Hе сум задоволна од овај лосион,брзо ја суши кожата,го губи брзо мирисот,и потоа кога ке ја допрам кожата како пудра во прав да сум ставила |( [​IMG]
     
  15. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    ^ Млеково за тело е прекрасно.
    Ептен свежо и убаво мириса, мирисот е релативно траен, а кожата ја прави многу мазна. Ма десетка, едвај чекам да стигнат кај нас и рол-оните и гелот за туширање, гледам на интернет дека ги има во линијата. :clap:

    [​IMG]
    ^ Мееех, не е лошо. Ме нервира што треба да го чекам да се исуши, па да се облечам, ама добро е затоа што не ја суши кожата под пазувите, туку напротив - ја негува. Траењето и заштитата е во ред, нормална. Убаво мириса, ама наредниот пат ќе си земам од истиов со посветло плаво капаче, посвеж е.


    [​IMG]
    ^ Презадоволна сум од кремчево. Слободно може да се носи и да се споредува со скапи кремови како Виши и Еуцерин. Кожата одлично ми го прими.


    [​IMG]
    Gosh black ink velvet touch eyeliner.
    Не сум многу задоволна. Премногу е меко за мој вкус, и лесно се размачкува. Класичните моливчиња од Гош ми се поубави.

    [​IMG] - Арно си е шампончево, ништо не му фали. Косата помалку ми разлетува со него. Епа сега, се нема буџет за Алпецин, ќе заврши и ова работа :)

    [​IMG] - Не се фарбав јас, ама задоволна сум затоа што кога ја фарбав мајка ми - не ми смрдеше. И убаво и’ испадна косата, рамномерно излезе, ама тоа до фарбачот е повеќе 8) .


    ... доста е за денес.
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Одам строго против Нивеа и Макс Фактор. Авон нешто ме разочараа исто. Тамам решив да видам што чудо е таа козметика што сите ја купуваат, сенките ми се видоа во ред, сјаевите џабе ги купив. Пигмент 0. :)
     
    На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
  17. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    [​IMG]

    го најдов лабелото што долго време го барав, од мента, преубаво е, освежувалчки делува на устата и ефтино е ( две лабела вакви за 99 денари во Зендолино маркетите во Штип )
     
  18. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Иако повеќето го фалевте, ефект кај мене нема освен излепена коса која тешко се чешла
    [​IMG]
    ^ Портокаловото
     
    На Latinna му/ѝ се допаѓа ова.
  19. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.943
    Единствени сапуни за лице кој кожата ми ги прима се сапуните на Dove ..го имам пробано тој обичниот ,со портокал , со ружа, и со краставички ..не правам некоја разлика помеѓу нив само знам дека сите се добри :)
     

    Прикачени фајлови:

    • 21959g.jpg
      21959g.jpg
      Големина на фајлот:
      8,8 KB
      Прегледи:
      407
    На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Chocoholic.girl

    Chocoholic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    39
    Здраво на сите :) Да почнам со колексијата од Oriflame за "чисто" лице и "справување" со акните што си ја купив пред неколку години [​IMG] многу убаво изгледаше на каталогот, ме измами изгледот.. но воопшто не ми помогна, никакви резултати немав од користењето освен што си ги дадов парите за џабе :( немојте да се зезнете како мене, подобро купете си нешто и поскапо али поквалитетно отколку вакво нешто.. фрлени пари во ѓубре.
    Користам веќе пола година Далтон и многу сум задоволна. Ја користам оваа колекција>> [​IMG]
    Уште при првото ставање ми се подобри лицето и одма се виде што е квалитет, си вреди за парите.. Муабетот ми е купувајте квалитетно, не земајте се и сешто па после да зажалите што за џабе сте дале толку пари.
    А од шминки користам Bourjois маскара, Oriflame руменило, Manhattan сенки [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Многу сум задоволна од нив. Омилено ми е руменилото од Oriflame, остава многу нежен сјај и делува многу природно. Нема да погрешите со нив супер се :) Се надевам помогнав :)