Промена и нега на градите за време на бременоста?

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 14 јануари 2011.

 1. Milaаа991

  Milaаа991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2018
  Пораки:
  2.737
  Допаѓања:
  10.601
  Пол:
  Женски
  Да тие се мислам.
   
 2. MamaToBe

  MamaToBe Нов член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво:)
  Бремена сум 15 недела и ова ми е прва бременост, забележувам на градите како нешто закоравено, ко залепено, како со наслаги да ми се, како нешто да излегува од нив :D
  Треба да се мачкам со нешто? Природна работа е? Стварно не знам што да правам:?:
  Поздравче:inlove:
   
 3. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.723
  Допаѓања:
  13.331
  Пол:
  Женски
  Малку е така? Не е баш да тече туку како на брадавицата да се закоравило? Ако да - колострум би требало да е. Ок е. Ништо не треба. Никаков третман.
   
  На MamaToBe и fana им се допаѓа ова.
 4. MamaToBe

  MamaToBe Нов член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Малку е да, само ми беше чудно затоа одма прашав:)
  Фала ти многу:inlove:
   
  На Kaetana му/ѝ се допаѓа ова.