1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Промена и нега на градите за време на бременоста?

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 14 јануари 2011.

  1. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    A imav I strasni kontrakcii prvata nedela duri doev I so bradavicite
    Deka carski posle 4 dena mi dojde mlekoto...Ama vo golema kolicina ne prestanuvaat da se polnat,pa se molzev denje- noke.
    Pa mi ispukaa bradavicite I mi krvarea...
    2-3 meseci glava ne krenav,vo desnata go izgubiv mlekoto posle 3 meseci borba I taka edna godina cicame od edna
     
  2. TheEkaterina

    TheEkaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    337
    Ме збуна со тоа извлекување?!?!?! :^)
    Јас за градите користам масло од HiPP во него имаше упатство како да се користи за гради а како за стомак. Градите треба да ги мачкаш од десно на лево и обратно со кружни движења и нежна масажа. Побарај го маслото малку е скапичко, ама многу е описно објаснато со слики и со текст како правилно треба да се мачкаат градите а како стомакот. Извлекување не видов... :^)
     
    На Miss-HeLL му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Afrodita25

    Afrodita25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    75
    Кај мене многу рано почна да истекува исцедок, еве неколку недели после тоа брадавиците ми се некако омекнати, како смачкани, незнам како да ги негувам да ми се вратат во нормала и дали е нормално вака да омекнат.
     
  4. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Dragi mamicki me interesira koga ja zabelezivte vasata prva promena na gradite... sekoja bremenost ne e ista pa me interesira vase mislenje :lol: pozz :*
    [mod-kirilica:37518tcv][/mod-kirilica:37518tcv]
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
  5. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    prvata promena na gradite

    промена уште одма :D градите ми беа ко отечени и ме чешаа :lol: а сега од 10 недела навака ко да имам пооооолно венички и + чешањето остана
     
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.881
    Допаѓања:
    102.912
    Пол:
    Женски
    prvata promena na gradite

    Уште и пред да дознаам дека сум трудна , се прашував зашто ми се вакви градите , како потечени зголемени , ме болеа плус , вените од километар се познаваа.. :D
     
  7. SkarletOHara

    SkarletOHara Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    1.224
    Допаѓања:
    2.881
    prvata promena na gradite

    :) Па пораснаа некако, а посебно брадавиците (некогаш ми се познаваат и преку облеката што ја носам, :$ иако носам прслук со потпунки) а и круговите околу нив се проширија многу.
     
    На Draginja му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    prvata promena na gradite

    Уште пред да дознаам дека сум трудна ми пораснаа многу и од 75 сега сум 85 а и уште гледам дека растат. :nod: Брадавиците ми се испапчени и потемни од порано и вените почнаа повеќе да се познаваат.
     
  9. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    prvata promena na gradite

    Девојки, ова со градиве сите што го пишуваат како симптом за бременост мене ми се јавува секој месец пред добивање.
     
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.829
    Пол:
    Женски
  11. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    prvata promena na gradite

    fala vi mng za vaseto mislnje jas sum vo pocetna bremenost i odvreme navreme be bolat bradavicite,, prasuvam bidejki mojata drugarka dozna po gradite :D
    pozz do sitee
     
  12. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    prvata promena na gradite

    ме интересира + дали е препорачливо да се мачка бремена со некоја маст или масло за спречување на стрии... и кое масло е најдобро ако имате некаков одговор на моето прашање би ви била благодарна да ми одговорите.. голем поздрав :angel: :hai:
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    prvata promena na gradite

    До 10та недела, ме болеа....од маица од лежење од се....ужас.До тогаш и ми беа по отечени, но сега веќе не, ни едното ни другото.
    Видливост на вени и слично - немам.
     
  14. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    миличка и јас почнав да се мачкам со бекутан доволно мрсно и мислам дека би било корисно :hai:
     
  15. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    мамички.. јас уште немам промени во градите..имам малли гради а очекувам да ми пораснат :lol: одвреме навреме ме болат само на едната брадавица од кај шо треба да цица бебушот (тоа топчето :D ) ми е малку пораснато други промени немам... има ли некоја мамичка со такво искуство или слично па да ми каже дали покасно и се промениле градите т.е пораснале :$
     
  16. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    137.281
    Пол:
    Женски
    мене некаде после трети месец ми пораснаа градите и ареолите многу ми потемнеа скоро црни ми станаа.не се секирај ке ти пораснат,па после ке ти се обесат од доенјето.се се тоа убавини на мајчинството :lol:
     
    На ddevojce му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Еве јас сум утре полни 15, значи задутре во 16та влегувам ... и дури сега нешто малку од малку приметувам, дека градниците ме стегаат...а вака визуелни промени немам сеуште.
     
  18. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Леле, Сноу, блазе тебе. Јас сум огромна во градите, ниеден градник не ме собира. Нарачував последно преку една позната од солун да ми го донесе нај големиот број што ќе го најде, и тој ми е кнап!!! Градник за доење од државава значи, нема за мене. Јас незнам, како фрик се осеќам. Мани тоа, туку како ме болат! Цели гради, брадавиците ми се преосетливи, до болка.
     
  19. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    визуелни промени ? :| во градите сум ко шварценегер се со вени 8) ... мм не смее да писне го мана со нив го онесвестам :emo:
     
    На Adeline и iRony им се допаѓа ова.
  20. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    после доцнење на менс..... Nекако чудни ми изгледа и како потемни околу KRугот да мI се :^) нормално и малце потечени.