Промена и нега на градите за време на бременоста?

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 14 јануари 2011.

 1. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.563
  A imav I strasni kontrakcii prvata nedela duri doev I so bradavicite
  Deka carski posle 4 dena mi dojde mlekoto...Ama vo golema kolicina ne prestanuvaat da se polnat,pa se molzev denje- noke.
  Pa mi ispukaa bradavicite I mi krvarea...
  2-3 meseci glava ne krenav,vo desnata go izgubiv mlekoto posle 3 meseci borba I taka edna godina cicame od edna
   
 2. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  330
  Ме збуна со тоа извлекување?!?!?! :^)
  Јас за градите користам масло од HiPP во него имаше упатство како да се користи за гради а како за стомак. Градите треба да ги мачкаш од десно на лево и обратно со кружни движења и нежна масажа. Побарај го маслото малку е скапичко, ама многу е описно објаснато со слики и со текст како правилно треба да се мачкаат градите а како стомакот. Извлекување не видов... :^)
   
  На Miss-HeLL му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Afrodita25

  Afrodita25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  73
  Кај мене многу рано почна да истекува исцедок, еве неколку недели после тоа брадавиците ми се некако омекнати, како смачкани, незнам како да ги негувам да ми се вратат во нормала и дали е нормално вака да омекнат.
   
 4. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  4.218
  Dragi mamicki me interesira koga ja zabelezivte vasata prva promena na gradite... sekoja bremenost ne e ista pa me interesira vase mislenje :lol: pozz :*
  [mod-kirilica:37518tcv][/mod-kirilica:37518tcv]
   
  На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
 5. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  1.065
  prvata promena na gradite

  промена уште одма :D градите ми беа ко отечени и ме чешаа :lol: а сега од 10 недела навака ко да имам пооооолно венички и + чешањето остана
   
 6. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.824
  Допаѓања:
  75.631
  Пол:
  Женски
  prvata promena na gradite

  Уште и пред да дознаам дека сум трудна , се прашував зашто ми се вакви градите , како потечени зголемени , ме болеа плус , вените од километар се познаваа.. :D
   
 7. SkarletOHara

  SkarletOHara Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  772
  prvata promena na gradite

  :) Па пораснаа некако, а посебно брадавиците (некогаш ми се познаваат и преку облеката што ја носам, :$ иако носам прслук со потпунки) а и круговите околу нив се проширија многу.
   
  На Draginja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  368
  Пол:
  Женски
  prvata promena na gradite

  Уште пред да дознаам дека сум трудна ми пораснаа многу и од 75 сега сум 85 а и уште гледам дека растат. :nod: Брадавиците ми се испапчени и потемни од порано и вените почнаа повеќе да се познаваат.
   
 9. BellaS

  BellaS Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  888
  Пол:
  Женски
  prvata promena na gradite

  Девојки, ова со градиве сите што го пишуваат како симптом за бременост мене ми се јавува секој месец пред добивање.
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.222
  Допаѓања:
  136.324
  Пол:
  Женски
 11. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  4.218
  prvata promena na gradite

  fala vi mng za vaseto mislnje jas sum vo pocetna bremenost i odvreme navreme be bolat bradavicite,, prasuvam bidejki mojata drugarka dozna po gradite :D
  pozz do sitee
   
 12. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  4.218
  prvata promena na gradite

  ме интересира + дали е препорачливо да се мачка бремена со некоја маст или масло за спречување на стрии... и кое масло е најдобро ако имате некаков одговор на моето прашање би ви била благодарна да ми одговорите.. голем поздрав :angel: :hai:
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  prvata promena na gradite

  До 10та недела, ме болеа....од маица од лежење од се....ужас.До тогаш и ми беа по отечени, но сега веќе не, ни едното ни другото.
  Видливост на вени и слично - немам.
   
 14. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  4.218
  миличка и јас почнав да се мачкам со бекутан доволно мрсно и мислам дека би било корисно :hai:
   
 15. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  4.218
  мамички.. јас уште немам промени во градите..имам малли гради а очекувам да ми пораснат :lol: одвреме навреме ме болат само на едната брадавица од кај шо треба да цица бебушот (тоа топчето :D ) ми е малку пораснато други промени немам... има ли некоја мамичка со такво искуство или слично па да ми каже дали покасно и се промениле градите т.е пораснале :$
   
 16. WORRIED.BT

  WORRIED.BT Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  74.193
  Пол:
  Женски
  мене некаде после трети месец ми пораснаа градите и ареолите многу ми потемнеа скоро црни ми станаа.не се секирај ке ти пораснат,па после ке ти се обесат од доенјето.се се тоа убавини на мајчинството :lol:
   
  На ddevojce му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Еве јас сум утре полни 15, значи задутре во 16та влегувам ... и дури сега нешто малку од малку приметувам, дека градниците ме стегаат...а вака визуелни промени немам сеуште.
   
 18. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.648
  Допаѓања:
  11.382
  Леле, Сноу, блазе тебе. Јас сум огромна во градите, ниеден градник не ме собира. Нарачував последно преку една позната од солун да ми го донесе нај големиот број што ќе го најде, и тој ми е кнап!!! Градник за доење од државава значи, нема за мене. Јас незнам, како фрик се осеќам. Мани тоа, туку како ме болат! Цели гради, брадавиците ми се преосетливи, до болка.
   
 19. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  1.065
  визуелни промени ? :| во градите сум ко шварценегер се со вени 8) ... мм не смее да писне го мана со нив го онесвестам :emo:
   
  На Adeline и iRony им се допаѓа ова.
 20. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.697
  Пол:
  Женски
  после доцнење на менс..... Nекако чудни ми изгледа и како потемни околу KRугот да мI се :^) нормално и малце потечени.