Промена и нега на градите за време на бременоста?

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 14 јануари 2011.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  Ма никакви промени ^^
  Дури и тоа што спомнувате вени ова она...ништо апсолутно.
   
 2. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.612
  Допаѓања:
  73.135
  Пол:
  Женски
  :) јас сум 12 недела и усте пред да дознам дека сум бремена поцнаа да ме болат и да ми растат и до ден денеска усте Mе болат ама малце помлце а посто без градник спијам и послободни се на сабајле кога станувам мислам дека некој ми ги сеци ито зависи на која страна сум спијала таа града појце Mе боли а немисе несто големи нормално према мото Tело посто ситна сум :) дане реците ова кој знај Kолкави цицкиста има па и Tезат хохо :lol:
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  ^Јас да на почетокот првите 10 недели не можев да спијам од болка во градите...ама тоа е само болка која се изгуби. Друго ништо.
   
 4. TSS

  TSS Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  395
  хахахахахаххахахаха ме изнасмеа...луда си мајке ми :rofl: :rofl: :rofl:
   
 5. Espadrila

  Espadrila Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2013
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  15.814
  И онака сум градлеста, а во бременоста правопорционално со стомакот ми растеа и градите...огромни ми станаа.Еднаш неделно бев во потрага по нов градник, поудобен од оној од претходната недела, и поголем број.
  Баш соодветно и автентично објасни феминката погоре- можев шамари да мавам и да нокаутирам :lol: :lol:
  Откако се породив, големината и бројот на градник ми останаа, ама убавата форма, шо и пред бременоста ја имав-ги снема....
   
 6. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.612
  Допаѓања:
  73.135
  Пол:
  Женски
  хахахахахахаха целото си лудо
   
 7. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.637
  Допаѓања:
  11.330
  Е сваќе, алал да ти е како го објасни ова! Значи, ко за мене да си зборела, вените страв да те фати, по еден прст дебели. Се надевам дека ќе се поднамалат, инаку луѓенца мои, отидов јас на костозглобна да ми ја појачаат кичмава. Не ќе да сака да ги носи овие чудовишта! Сите носат бебе во стомак, јас во гради изгледа го носам, пошто како расте мешлак, така и овие другаркиве... :lol:
   
 8. TSS

  TSS Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  395
  Мореее како им се радувам на градиве сега... бидејќи имам мали сега оп...пораснале не можам да им се изнагледам :lol:
   
 9. dzanina

  dzanina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  117
  i Jas imam Mali ama sega kako porasnale :rofl: samo si gi gledam na ogledalo i na mm mu gi pokazuvam :D edinstveno sto ne mi se dopagat se venite na niv celaata sum veni i toa debeli pa kako sto uzivam da gi gledam taka se rastazuvam so moive veni Ali nema vrska koga se doteruvam taka malce podlaboko dekolte mm poluduva Do sega ja nemase taa privilegija da fajka golemi gradi ama sega :$ :rofl:
   
 10. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.360
  Допаѓања:
  4.218
  ма јоок мали гради колку да му ја наполнам устата на мм... сеуште немам промени само едното топце малку станало поголеми ни темни кругови ни вени ни ништо ;( сакам гоооооооооооолеми цицикии.. овај цицкишта сакаааам :!:
   
 11. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.637
  Допаѓања:
  11.330
  Несакај!!! Да видиш како е грб да те боли, врат да те боли, грпка имам од што ме влечат цел живот надолу.
   
 12. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.360
  Допаѓања:
  4.218
  не знам јас што е тоа :D тебе ако ти пречат дај ми една мене јас ќе си ја распоредам и на двете цицки ке си ставам од твојата цицка хахахаххаха :lol:
   
 13. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.612
  Допаѓања:
  73.135
  Пол:
  Женски
  :D :D :D и јас исто ама и мм :$
   
 14. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  1.065
  ZALOSNA,TSS,ELENA.MAK ем луд ем трудно :D :D :D
  сваќе уживај и ако не те слуша маж ти заканиму се со градите :D
   
 15. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.612
  Допаѓања:
  73.135
  Пол:
  Женски
  :D тој со Kеф це се намести хохо хо
   
  На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.360
  Допаѓања:
  4.218
  ајде сите по еден грст да ми дадете и јас да се размавам :D
   
 17. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  1.065
  хахаха zalosna и тоа со викаш :D
  ако бе ddevojce после ќе сме женска сила :devil: ке мааме се пред нос :D
   
 18. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.360
  Допаѓања:
  4.218
  хаха и тоа како ке маваме :devil:
   
 19. kostadinka24

  kostadinka24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2012
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски
  Влегов во 11 недела од бременоста и откако дознав па се го сега имав болки во градите овие 2 дена болките ги снемува па пак се враќаат.Нормално е тоа или не ?ве молам писете испаничена сум
  ќ
   
 20. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.360
  Допаѓања:
  4.218
  сигурно е нормално пошто и мене ми се јавуват благи болки па ги снемува