Промена и нега на градите за време на бременоста?

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 14 јануари 2011.

 1. Markusa2

  Markusa2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  379
  Сте пишувале по доењто градите ја губеле претходната форма и виснувале. Што ако не дојам?
  За колку време се губи млекото ако не го доите бебето? И си ја задржуваат ли вака формата?
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.612
  Допаѓања:
  73.135
  Пол:
  Женски
  :) е ова и Mене ме интересира :^) имам слуснато ако не го доис детедо дека исти Oстанувале ама како со млекото хм ?....
   
 3. WORRIED.BT

  WORRIED.BT Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  74.131
  Пол:
  Женски
  е неможам да се изначудам .би му го скратиле на детето мајчиното млеко за да ви останат градите непроменети?!имунитетот што ке го добие е за цел живот,а вие манекенки да не бивате допрва.разбирам ако некој има проблеми со доенјето ама и тоа се решава со упорност или ако нема доволно млеко па да прекрати доенје.ама од себични причини н е би му го ускратила тоа е нешто најскапоцено што може како мајка да му го дадеш.
   
  На TSS и ddevojce им се допаѓа ова.
 4. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.612
  Допаѓања:
  73.135
  Пол:
  Женски
  :^) јас како прво не изигравам маникинка а како второ си ги доев мојте 2 децина до 6 - 7 месец додека имав млеко а така планирам и за третово а мислам дека секоја мози да си праса овде сто ја интересира без да биди навредена
   
 5. Markusa2

  Markusa2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  379
  Аман бе. Побарав само одговор на прашањето- не совет или вреѓање. :|
  Значи ете ме интересира што се случува со млекото ако не се дои бебето, останува или треба да се измолзува жената, што?
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  Колку што зборев дека нема промени....толку сега велам има.
  Сите прслучиња мин. за 2 броја ги сменив. И визуелно се приметува разликата. Ама фала богу вени и слични појави сеуште немам.
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  Мене последниве 4/5 дена ме убија градите од чешање. Очигледно ширење на кожата претпоставувам.
  И веднаш почнав масло бекутан да се мачкам. Се надевам превентивно сега за сега е доволно.
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.230
  Пол:
  Женски
  И јас го имав тој проблем. После тоа почнав да добивам млеко.
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.230
  Пол:
  Женски
  На мене градите многу ми се зголемија. Кога почнав да добивам млеко, носев поголем број на прслуци. Ги правев лом бидејќи ми течеше многу млеко. Секој ден ги перев.
   
 10. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.360
  Допаѓања:
  4.218
  можеби сосем маааааааааааалку ми се поддуени или ич а вака ми се отежнати малку ама некоја видлива промена прслук да менам уште немам се надевам допрва ќе почнат да ми растат барем 2-3 броја да сменам :D а и мажот ми се надева на големи гради навива навива и тоа како :rock: :mm:
   
 11. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  368
  Пол:
  Женски
  Чекај, чекај ќе биде и тоа. Јас пред да останам бремена носев 75, сега носам 85, ама кај и да е за две-три недели купувам 90. Барем маживе наши ќе се изнарадуваат сега, додека не се смалиле после тоа. ;)
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  ^дека ќе се смалат одпосле ДА, ама нема како што биле-сепак нешто ќе остане.
   
 13. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  458
  Мислиш ќе остане? Некои се жалат дека ептен им се смалиле, дури и како да им се исушиле.
  Јас немам проблем ако се смалат како што беа.
  И предходно ми беа големи ама сега мислам една града=1кг :lol:
  Туку страв ми е да не се исушат (сум видела како овенати стануваат). Си ги сакам, а и мм ужива во нив :lol: ;) Не сакам да бидат како суви смокви
   
 14. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.360
  Допаѓања:
  4.218
  сабајлево на пупките на градите забележав мали жолти лушпи (ситни.) и ги извадив.. никогаш не сум ги имала и градите доста често ме чешаат... тоа е тоа што го чекам нели почнуваат да растат ... ајдеееее кажете миии :D :lol: а и стомачето ме зачешува :inlove:
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  И мене многу ме чешаат во последнава недела тоа е чудо едно.
  Дефинитивно е промена :lol:
   
 16. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.612
  Допаѓања:
  73.135
  Пол:
  Женски
  грепките си се спремаат за млекцето затоа и ческаат по малце или малце појче :lol: ....то нема врска со растејнето на градите :) и добро е ако не се дујат како балони оти ако се надујат уште сега што че биди кога че имате млеко цццццц :) и кога че ви секни млекото че си останат само кожичките и да знајте првен едната секнува и се прави како сува смоква после па другата :)
   
 17. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.360
  Допаѓања:
  4.218
  хахаха ме изнасмеа уште рано рано... епа сеа шо ке остане тоа кожи кожи смокви смокви :D
   
 18. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.612
  Допаѓања:
  73.135
  Пол:
  Женски
  важно е на бебчето да му биди убаво :) да си цуцка млекце од мама
   
 19. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.360
  Допаѓања:
  4.218
  коските ме болат на градите знак ли е за растење...... ајде кога ќе ми пораснат веќе..... :D
   
 20. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.612
  Допаѓања:
  73.135
  Пол:
  Женски
  хахахахахаха коски :o дане имаш и заби долу :wasntme: :lol: че ти пораснат кога че имаш млекце :) не се секирај