1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Промена на бојата на кожата

Дискусија во 'Лице' започната од NightAir, 19 јануари 2012.

 1. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  Барав но не можев да најдам ваква тема, ако има слободно моето прашање нека оди таму.
  Кои производи можат да се користат за промена на бојата на кожата од лицето, односно десколорација.Имам бела кожа но сета ми е шарена, имам жолти дамки, црвени, темни, виолетови, портокалови.Ако не ставам пудра на ништо не личам, иако многу и не преферирам тоа да го правам.Помош? :$
  [​IMG] слично вака
   
 2. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.470
  Си пробала со хемиски пилинг?
   
 3. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  Каков е тој пилинг?
   
 4. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.470
  http://www.ancevski.com.mk/default.aspx?mId=145&eid=247&Lan=MK

  Тука ти е убаво објаснето се околу процедурата. Цената на пилингот е околу 2000 денари, можеш да причекаш на групните попусти на grouper.mk, кои имаат договор со Скин Солушн, па да успееш да го добиеш за 50-70% попуст. Се надевам дека ќе успееш да си го решиш проблемот. :)
   
 5. Vesna.Spi

  Vesna.Spi Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2012
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  Најтаир пробај ја кремава, истиот проблем и јас го имам, само што ја купив, 200 ден е, јас долго се мачам со флеките, ништо не помага, оваа крема премногу ја фалат, вреди да се проба.
   

  Прикачени фајлови:

  • 10053.jpg
   10053.jpg
   Големина на фајлот:
   25 KB
   Прегледи:
   243