1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Промена на столицата

Дискусија во 'Бебе' започната од blond, 13 февруари 2012.

  1. Мецаа91

    Мецаа91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2018
    Пораки:
    981
    Допаѓања:
    2.196
    Пол:
    Женски
    Душо и ние бевме така јас на почетокот и давав 6_7 пати ад млеко и нонстоп цицаше и какаше обавезно по секое пиење ад млеко некогаш ке ја соблечам и па ке се покака тоа им е нив работа да јадат, кака и спијат тоа што нонстоп сте на цицка не е секогаш гладно сака да се гали да биде сигурно до тебе само опуштено и уживај си и ти со него ке порасне додека да трепниш ќе сакаш да е мало да го гушниш да го бакниш без да го брише образот со раката, мене така ми прават несакаат да ги бакнам одма се бришат
     
  2. Мецаа91

    Мецаа91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2018
    Пораки:
    981
    Допаѓања:
    2.196
    Пол:
    Женски
    Здраво ние 4дена по ред какаме по еднаш тој еднаш е навечер ама е хаос нема плачки ништо такво ама лом се прави два памперса се малку испаѓа од сите страни да не праќам слики, можно ли е да е така од капките Co-lactase инаку сме 2м
     
  3. kig

    kig Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    202
    Здраво..сакам да прашам денеска наполнивме пелена све супер па сега вториов пат како мрсули ни беше столицата, А сме само на доење, вака не е настинат ,имаме 2 месеци . Дали е нормално да биде така како мрсули и жолто како измешано проѕирно и жолто?
     
  4. Andrejaaaaaa

    Andrejaaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2021
    Пораки:
    1.691
    Допаѓања:
    8.451
    Пол:
    Женски
    И кај мојот е така 2+++ е баш ме интересира и мене ова. Ама веќе некое време му е така како мрсули предходно имаше мрсули мислев од тоа е ама веќе нема а столицата таква е
     
  5. kig

    kig Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    202
    Можда се чистат уште....хмм...незнам што да речам . Мојов не е настинат бар како што гледам чистам со пумпа нема ништо..
     
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.819
    Пол:
    Женски
    Оти чистите со пумпа ако нема ништо?
    Ќе му направите белја на детето ако не тече нос, а влечете со пумпи и аспиратори.
     
    На t-sweet, kig и Andrejaaaaaa им се допаѓа ова.
  7. kig

    kig Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    202
    Стално не влечам...како да имаше мрсулчиња затоа иначе знам дека не е убаво влечење ...знам од сестрами детенцето имаше мака од тоа
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.819
    Пол:
    Женски
    Се влече само кога тече носот. Ако се суви мрсулчињата, никако.
     
    На t-sweet, dromka и Andrejaaaaaa им се допаѓа ова.
  9. Dragana991

    Dragana991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Драги мајки, имам бебенце кое е старо скоро 3 месеци, во петок сега полниме 3 месеци, до вчера какаше супер, вчера и денеска има бели нишки низ каката. Имаме сеуште грчеви, а друго во нејзиното однесување на приметувам. Ќе ви прикачам слика да видите како изгледа изметот. Во петок сме на контрола кај др. Станка Танчева, но до тогаш не ме држи местото. Сте имале ли вакво искуство? Вчера јас ја прејадов мислам дека, пошто навечер си спие 8-9 саати без будење и пошто бебе е само на адаптирано млеко, побрзав да ја испие милиграмажата што треба да ја испие за 24 саати и некако мислам дека тука згрешив. IMG-84cc9f128a99146a174832e6ecb91b48-V.jpg
     
  10. barba12

    barba12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    389
    Пол:
    Женски
    7 nedeli sme od ko e roden do pred 2 dena po 3 4 pati se kakase ovie 2 dena samo ednas se pokaka. Se Maci nemozi da se pokaka probav masaza placi ima i grcevi mu davav waya probiotik od start do pred 2 dena nemashe nikakva maka sekoja 3ta 4ta pelena ja polnese Dali e normalno samo na doenje e. Za mocanje sekoja pelena e polna.
     
  11. Elii19

    Elii19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2020
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Zdravo majki

    Moeto bebe e 3 nedeli , vekje 1 nedela se iskak samo na 3 dena . Deneska sme 3 den sto ne e iskakan bebeto .
    Samo na majcino mleko sme , dali toa e normalno?
    Inace ima i gasovi i grcevi .
     
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.819
    Пол:
    Женски
    Сосема нормално, се толерира и до недела дена да не се искака. Таков е периодот на грчевите, ќе помине и ова, ќе се среди и столицата.
     
    На Elii19 и Tiny Love им се допаѓа ова.
  13. Mama998

    Mama998 Активен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2023
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Бебчето скоро 2 месеца, последниве два дена има течна столица. Еднаш на ден ја има само столицата. Му давам пробиотик провен, на бебелан 1 сме...
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Снегулк@23

    Снегулк@23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2020
    Пораки:
    2.478
    Допаѓања:
    3.289
    Пол:
    Женски
    Дали кај доено бебе 2 месеци столицата ви е течна?
     
  15. Pocahontas.93

    Pocahontas.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2012
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    600
    Да, потврдено од матичниот педијатар дека е нормално.
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. simpleewa

    simpleewa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2021
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    110
    Пол:
    Женски
    Прашав и во доење групата, ќе прашам и тука.. секогаш столицата кај бебињата што се на доење треба да е златно жолта..? Моето бебе е на доење последниве неколку дена, претходно давав еднаш во демот навечер ад.. ама столицтата е иста - темно жолта, со парченца, и некаква нијанса на темно зелено...цело време е така, ретко ретко некогаш ако е златно жолта светла. Не можам да ја опишам сегашнава точни, ама златно жолта не е дефинитивно..
    Бебе е 2.5 месеци..
     
  17. Снегулк@23

    Снегулк@23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2020
    Пораки:
    2.478
    Допаѓања:
    3.289
    Пол:
    Женски
    Колку пати на ден има столица бебе 7 месеци?