1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Промена на формата на веѓите

Дискусија во 'Лице' започната од dodo, 24 февруари 2013.

 1. dodo

  dodo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  27
  Би сакала да знам дали некој има правено промена на формата веѓите, поточно кажано, имам прави веѓи, али во последно време добивам желба да ги сменам, односно малку во по триаголна форма да ги направам (или како и да се вика таа).. Па ме интересираше дали некој имал вакво искуство, и отприлика колку траело и каков резултат имал на крај..
  Не сум сигурна дали убаво објаснив, али ајде женски сигурно ме сфативте што сакав да кажам. Помагајте :)
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Јас досега многу пати сум ја менувала формата на веѓите. Најмногу мразам полукужни веѓи. Не ми одговараат на формата на лицето. Најдобро ми одговараат триаголни, ако така веќе се викаат. Ако сакаш да ја сменеш формата и ти е прв пат те советувам да си одиш на козметичар. Козметичарката ќе ти каже која форма одговара најдобро на твоето лице и така ќе ти ги среди. Немој никако сама да се кубеш. Оди на козметичар :)
   
 3. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.439
  Цела тема за менување на форма на веѓи :D
  Туку, веќе кога е отворена, козметичарот може е добро решение но и ти самата можеш да ја смениш доколку тe бива :D Aко самата си ги средуваш веројатно можеш и самата да ги промениш. Внимателно и без брзање. На крај, веѓи се и целосно се обновуваат за 2 недели па и да погрешиш, не е како со косата - да чекаш по неколку месеци за подобар обид ;)
   
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Мислам дека најдобро е да си ја оставиш формата каква што ти е природна, ама да ти бидат средени, ако ме разбираш што сакам да ти кажам, зошто сите ние имаме природна форма и таа најдобро ни стои.
  Секако ако сакаш да експериментираш пробај си, можеби повеќе ќе си се допаднеш со друг облиик, ама немој само да ги бричиш. :)
   
  На love-cat19 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. nadelinka

  nadelinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  553
  Девојки јас сакамс редни веги , но гледам дека сум забегала со формава, очајно ми треба некој да ми ги среди профи. Ве молам препорака за средување веѓи некаде во Аеродром- бисер- стара стела...
   
 6. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  1.620
  Пол:
  Женски
  Мене козметичарката ми ги среди веѓите и сега сум задоволна. Иначе сама немој да дираш јас така ги утнав :fubar: