1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Промена на формата на веѓите

Дискусија во 'Лице' започната од dodo, 24 февруари 2013.

  1. dodo

    dodo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    27
    Би сакала да знам дали некој има правено промена на формата веѓите, поточно кажано, имам прави веѓи, али во последно време добивам желба да ги сменам, односно малку во по триаголна форма да ги направам (или како и да се вика таа).. Па ме интересираше дали некој имал вакво искуство, и отприлика колку траело и каков резултат имал на крај..
    Не сум сигурна дали убаво објаснив, али ајде женски сигурно ме сфативте што сакав да кажам. Помагајте :)
     
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас досега многу пати сум ја менувала формата на веѓите. Најмногу мразам полукужни веѓи. Не ми одговараат на формата на лицето. Најдобро ми одговараат триаголни, ако така веќе се викаат. Ако сакаш да ја сменеш формата и ти е прв пат те советувам да си одиш на козметичар. Козметичарката ќе ти каже која форма одговара најдобро на твоето лице и така ќе ти ги среди. Немој никако сама да се кубеш. Оди на козметичар :)
     
  3. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    1.447
    Цела тема за менување на форма на веѓи :D
    Туку, веќе кога е отворена, козметичарот може е добро решение но и ти самата можеш да ја смениш доколку тe бива :D Aко самата си ги средуваш веројатно можеш и самата да ги промениш. Внимателно и без брзање. На крај, веѓи се и целосно се обновуваат за 2 недели па и да погрешиш, не е како со косата - да чекаш по неколку месеци за подобар обид ;)
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Мислам дека најдобро е да си ја оставиш формата каква што ти е природна, ама да ти бидат средени, ако ме разбираш што сакам да ти кажам, зошто сите ние имаме природна форма и таа најдобро ни стои.
    Секако ако сакаш да експериментираш пробај си, можеби повеќе ќе си се допаднеш со друг облиик, ама немој само да ги бричиш. :)
     
    На love-cat19 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    605
    Допаѓања:
    557
    Девојки јас сакамс редни веги , но гледам дека сум забегала со формава, очајно ми треба некој да ми ги среди профи. Ве молам препорака за средување веѓи некаде во Аеродром- бисер- стара стела...
     
  6. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Мене козметичарката ми ги среди веѓите и сега сум задоволна. Иначе сама немој да дираш јас така ги утнав :fubar: