1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Промени во бременоста - што најмногу ви се допаѓа?

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 30 август 2010.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.882
  Допаѓања:
  102.912
  Пол:
  Женски
  Mi se dopagja sto gradite mi se zgolemeni , vo ocite imam nekoj poseben sjaj, site mi posvetuvaat golemo vnimanie :D pa uste koga ke mi porasne stomaceto :inlove: , a prethodno ne bev nervozna sega sum epten , se nesto me nervira , premnogu nervozna sum i na momenti mi ide da zaplacam ;( :D
   
  На Lolo5 и jasmin им се допаѓа ова.
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Промени во бременоста - што највеќе ви се допаѓа?

  Многу ми се допаѓа бремена жена кога стомачето само што почнува да расте. Кога се облекуваат во широчко :) Една школска сега во четврта година остана трудна, абе секој ден ја пипкав за стомачето и ја прашував што и се случува :)
   
  На Lolo5, Victorya и Amore им се допаѓа ова.
 3. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  Промени во бременоста - што највеќе ви се допаѓа?

  Па некако имам впечаток дека секоја жена додека е бремена се менува на подобро..По е чувствителна,по убава...Посекси ми е некако...
  А најсекси ми е кога ќе видам некоја слаба,секси жена на плажа и кога ќе и го видам огромниот стомак однапред! За мене,нема посекси... :$ :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Промени во бременоста - што највеќе ви се допаѓа?

  Мене ми е слатко кога жената е здебеленка и тоа кога и се познава на лицето и станува побуцкаста :D Облечена во широки блузи...Незнам, некако посебен сјај има во очите на бремените жени :D :lol: :$
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Промени во бременоста - што највеќе ви се допаѓа?

  Стомакот дефинитивно,онака во облека за трудници.... :mm: ...Онака кога гледаш некоја трудница која постојано јаде(јас :$ :$ )
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Најмногу ми се допаѓа што едноставно зрачиш. Лицето ти бидува бебешки мазно а очињата светкаат како на мачор. Хормоните лудуваат па стануваш преосетлива на секој допир. Сексот те води до лудило а уште повеќе него зашто дотура материјал за да го доправи бебушот :lol: И градите ти се зголемуваат а првите 5 месеци имаш секси меше кое ѕирка и проѕирка од маичката - блузата а тебе не ти е гајле ;)
   
  На Lolo5 и SimonaTino им се допаѓа ова.
 7. nevesta

  nevesta Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  110
  што секогаш дома имам торта и чоколадиииииииииииииии :lol: :party:
   
  На Schwanger, Lolo5, skenco и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Освен што имаме телесни промени кај секоја од нас....како поинаку ве смени бременоста; размислувања, емоции, однос кон луѓе, сваќања понаикви и сл.?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. minne92

  minne92 Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  8
  Jas sum ista ne sum se smenila se odnesuvam isto kako i porano gi pravam istite raboti sto i porano ,,e sega rabotite kese smenat od koga kese porodam,,poveke ke sum zafatena ppveke obvrski nema da e kako porano,prvo ke gledam,kako ke mi odgovara so bebeto potoa mene. 34nedela ne sum se zdebelila premnogu no se osekam kako krava se mi e macno i tesko da pravam ,, toa e samo smeneto kaj mene

  [mod-kirilica:3dqpf7il][/mod-kirilica:3dqpf7il]
   
  На Lolo5 и Rabbit им се допаѓа ова.
 10. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  смени нормално дека смени :!: бидејки сум 17 недела нема промена кај килажата.
  други промени:се мислам за најдобро за бебушот од кога ке се породам,нормално и во бременоста,се чуствувам посреќна,испилнето,емоци има ама нема плачење-тоа беше повеке порано,проблемите што уште ги имам сакам да ги решам на добро-а порано сакав само да ги решам :D на некој начин гледам посветло во животов :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.492
  Допаѓања:
  4.546
  дефинитивно голема промена во животот секако на подобро...
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.742
  Допаѓања:
  78.090
  Пол:
  Женски
  за мене позитивно :) изгледа бебушот ме натера да постанам себична и да си го сакам само своето
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.492
  Допаѓања:
  4.546
  Izgleda stanav sebicna I poodgovorna..i da gledam samo za svoeto....gledam da obezbedam se za bebeto prvo a potoa za nas...izgleda mi raboti majcinstvoto veke. :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Daci07

  Daci07 Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2013
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  21
  Премногу промени и тоа на подобро секако....Најпрво во организмот промена на се...на апетит,промени во килажата повремени главоболки но сите тие се слатки болки :) Се чувствувам разгалено од сопругот нон стоп е околу мене,ми угодува ме разгалува хехехех...одвај го чекаме новиот член во семејството и веќе полека полека се е спремно за него ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. bebeto93

  bebeto93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2014
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  165
  Па, никогаш во животот не сум станала во 6 од спиење за да јадам, не ме фаќа сон на сабаље, на вечер заспивам како јагне уште во 11 часот, преку ден секако преспивам. 4 та недела сум, незнам дали има врска тоа со ова....
  Потоа, мм многу ме разгали, по телефон ми се јавува многу почесто, без посебна причина.
  Похрабра сум, и сега некако се чувствувам посамоуверена, имам поголема самодоверба и тврдам до крај за тоа што мислам дека е така ( ако се работи за бебето, некое мислење ако ми дава некој или да ми дава предлози ) цврсто си стојам на зборот мој ..
  Одвреме навреме ми се гади, еден ден можам да јадам нешто друг ден неможам да поднесам. До вчера цигара неможев да замислам да запалам, мисе гадеа, ама денеска пробав и добро ми беше, не ми се гадеше воопшто...
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.492
  Допаѓања:
  4.546
  Denovive mnogu osetliva stanav..bukvalno sum kako malecko dete mi.se place.za se...osetliva
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.494
  Тоа што мажот ми ме разгалува како мало бебе, сјајот во очите и среќата на лицето.
  Си се смешкам секој ден и си го галам стомачето и му зборувам.
  Мрдањето на синко.
  Помислата дека ќе го гушкам и бакнувам , ќе го држам в раце, животот ќе има поубава смисла.
  :l:
   
  На Lolo5, iki26, karibian и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.015
  Допаѓања:
  198.830
  Пол:
  Женски
  Најмногу ми се допаѓаше тоа што косата ми беше сјајна, густа и цврста, растеше како луда. Сега без коса останав.
  Ноктите цврсти, долги и сјајни - сега лом.
  Кожата мека, мазна и без влакна, ич не ми растеа.
  Сега пак по старо.
   
  На Lolo5, iki26 и Acka22 им се допаѓа ова.
 19. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.943
  Допаѓања:
  28.795
  Пол:
  Женски
  Од збор до збор... Ова со влакненцава најмногу ми се бендисуваше :)
  Едвај ако бев два пати на депилација преку цели бремености
   
  На Lolo5 и Annath им се допаѓа ова.
 20. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.060
  Допаѓања:
  72.332
  Пол:
  Женски
  Косава ми расте како луда, мека како свила... згусната дупло. И не ми се масти толку брзо.
  Нокти убави лични, ги сечам многу почесто. Конечно ми се оправија.
  Немам многу влакна(не дека сум ги имала претходно) и ич не ме боли на депилација кога одам. Мераци.:)
   
  На Lolo5, didisi и Asistentkа им се допаѓа ова.