1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Промени во бременоста - што најмногу ви се допаѓа?

Дискусија во 'Бременост' започната од koritsaki, 30 август 2010.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.881
    Допаѓања:
    102.912
    Пол:
    Женски
    Mi se dopagja sto gradite mi se zgolemeni , vo ocite imam nekoj poseben sjaj, site mi posvetuvaat golemo vnimanie :D pa uste koga ke mi porasne stomaceto :inlove: , a prethodno ne bev nervozna sega sum epten , se nesto me nervira , premnogu nervozna sum i na momenti mi ide da zaplacam ;( :D
     
    На Lolo5 и jasmin им се допаѓа ова.
  2. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Промени во бременоста - што највеќе ви се допаѓа?

    Многу ми се допаѓа бремена жена кога стомачето само што почнува да расте. Кога се облекуваат во широчко :) Една школска сега во четврта година остана трудна, абе секој ден ја пипкав за стомачето и ја прашував што и се случува :)
     
    На Lolo5, Victorya и Amore им се допаѓа ова.
  3. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Промени во бременоста - што највеќе ви се допаѓа?

    Па некако имам впечаток дека секоја жена додека е бремена се менува на подобро..По е чувствителна,по убава...Посекси ми е некако...
    А најсекси ми е кога ќе видам некоја слаба,секси жена на плажа и кога ќе и го видам огромниот стомак однапред! За мене,нема посекси... :$ :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Промени во бременоста - што највеќе ви се допаѓа?

    Мене ми е слатко кога жената е здебеленка и тоа кога и се познава на лицето и станува побуцкаста :D Облечена во широки блузи...Незнам, некако посебен сјај има во очите на бремените жени :D :lol: :$
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Промени во бременоста - што највеќе ви се допаѓа?

    Стомакот дефинитивно,онака во облека за трудници.... :mm: ...Онака кога гледаш некоја трудница која постојано јаде(јас :$ :$ )
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Најмногу ми се допаѓа што едноставно зрачиш. Лицето ти бидува бебешки мазно а очињата светкаат како на мачор. Хормоните лудуваат па стануваш преосетлива на секој допир. Сексот те води до лудило а уште повеќе него зашто дотура материјал за да го доправи бебушот :lol: И градите ти се зголемуваат а првите 5 месеци имаш секси меше кое ѕирка и проѕирка од маичката - блузата а тебе не ти е гајле ;)
     
    На Lolo5 и SimonaTino им се допаѓа ова.
  7. nevesta

    nevesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    110
    што секогаш дома имам торта и чоколадиииииииииииииии :lol: :party:
     
    На Schwanger, Lolo5, skenco и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Освен што имаме телесни промени кај секоја од нас....како поинаку ве смени бременоста; размислувања, емоции, однос кон луѓе, сваќања понаикви и сл.?
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. minne92

    minne92 Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    8
    Jas sum ista ne sum se smenila se odnesuvam isto kako i porano gi pravam istite raboti sto i porano ,,e sega rabotite kese smenat od koga kese porodam,,poveke ke sum zafatena ppveke obvrski nema da e kako porano,prvo ke gledam,kako ke mi odgovara so bebeto potoa mene. 34nedela ne sum se zdebelila premnogu no se osekam kako krava se mi e macno i tesko da pravam ,, toa e samo smeneto kaj mene

    [mod-kirilica:3dqpf7il][/mod-kirilica:3dqpf7il]
     
    На Lolo5 и Rabbit им се допаѓа ова.
  10. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    смени нормално дека смени :!: бидејки сум 17 недела нема промена кај килажата.
    други промени:се мислам за најдобро за бебушот од кога ке се породам,нормално и во бременоста,се чуствувам посреќна,испилнето,емоци има ама нема плачење-тоа беше повеке порано,проблемите што уште ги имам сакам да ги решам на добро-а порано сакав само да ги решам :D на некој начин гледам посветло во животов :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    дефинитивно голема промена во животот секако на подобро...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    за мене позитивно :) изгледа бебушот ме натера да постанам себична и да си го сакам само своето
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Izgleda stanav sebicna I poodgovorna..i da gledam samo za svoeto....gledam da obezbedam se za bebeto prvo a potoa za nas...izgleda mi raboti majcinstvoto veke. :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Daci07

    Daci07 Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2013
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    21
    Премногу промени и тоа на подобро секако....Најпрво во организмот промена на се...на апетит,промени во килажата повремени главоболки но сите тие се слатки болки :) Се чувствувам разгалено од сопругот нон стоп е околу мене,ми угодува ме разгалува хехехех...одвај го чекаме новиот член во семејството и веќе полека полека се е спремно за него ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. bebeto93

    bebeto93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    165
    Па, никогаш во животот не сум станала во 6 од спиење за да јадам, не ме фаќа сон на сабаље, на вечер заспивам како јагне уште во 11 часот, преку ден секако преспивам. 4 та недела сум, незнам дали има врска тоа со ова....
    Потоа, мм многу ме разгали, по телефон ми се јавува многу почесто, без посебна причина.
    Похрабра сум, и сега некако се чувствувам посамоуверена, имам поголема самодоверба и тврдам до крај за тоа што мислам дека е така ( ако се работи за бебето, некое мислење ако ми дава некој или да ми дава предлози ) цврсто си стојам на зборот мој ..
    Одвреме навреме ми се гади, еден ден можам да јадам нешто друг ден неможам да поднесам. До вчера цигара неможев да замислам да запалам, мисе гадеа, ама денеска пробав и добро ми беше, не ми се гадеше воопшто...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Denovive mnogu osetliva stanav..bukvalno sum kako malecko dete mi.se place.za se...osetliva
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Тоа што мажот ми ме разгалува како мало бебе, сјајот во очите и среќата на лицето.
    Си се смешкам секој ден и си го галам стомачето и му зборувам.
    Мрдањето на синко.
    Помислата дека ќе го гушкам и бакнувам , ќе го држам в раце, животот ќе има поубава смисла.
    :l:
     
    На Lolo5, iki26, karibian и 5 други им се допаѓа ова.
  18. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.829
    Пол:
    Женски
    Најмногу ми се допаѓаше тоа што косата ми беше сјајна, густа и цврста, растеше како луда. Сега без коса останав.
    Ноктите цврсти, долги и сјајни - сега лом.
    Кожата мека, мазна и без влакна, ич не ми растеа.
    Сега пак по старо.
     
    На Lolo5, iki26 и Acka22 им се допаѓа ова.
  19. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.795
    Пол:
    Женски
    Од збор до збор... Ова со влакненцава најмногу ми се бендисуваше :)
    Едвај ако бев два пати на депилација преку цели бремености
     
    На Lolo5 и Annath им се допаѓа ова.
  20. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Косава ми расте како луда, мека како свила... згусната дупло. И не ми се масти толку брзо.
    Нокти убави лични, ги сечам многу почесто. Конечно ми се оправија.
    Немам многу влакна(не дека сум ги имала претходно) и ич не ме боли на депилација кога одам. Мераци.:)
     
    На Lolo5, didisi и Asistentkа им се допаѓа ова.