1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Промени на телото на жената по породувањето

Дискусија во 'Бременост' започната од papilona, 13 август 2011.

 1. NarCis@

  NarCis@ Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  6.094
  Допаѓања:
  97.424
  Пол:
  Женски
  На плажа не знам дали да седам облечена и да трпам жешко или да седам по купачи и да се пресрамам :?:
   
 2. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.044
  Допаѓања:
  159.409
  Пол:
  Женски
  аа за срам немам срам. На одмор за уживања одам
   
  На EuHenIa, tambelina, NarCis@ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.646
  Допаѓања:
  108.348
  Ни јас немам срам. Гајле ми е :)
   
  На tambelina и LiliBoz им се допаѓа ова.
 4. NarCis@

  NarCis@ Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  6.094
  Допаѓања:
  97.424
  Пол:
  Женски
  Јаки карактери :D
   
  На eli25 и LiliBoz им се допаѓа ова.
 5. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.044
  Допаѓања:
  159.409
  Пол:
  Женски
  43 кг ослабев. Од што да се срамам ? од кожа и стрии од пород? нема шанси. ко воен херој се осеќам бре :rofl:
   
  На ludoto19, CurlyBlossomGirl, BoaVista и 9 други им се допаѓа ова.
 6. NarCis@

  NarCis@ Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  6.094
  Допаѓања:
  97.424
  Пол:
  Женски
  43кг? :o Тебе орден за заслуги треба да ти дадеме.
  Инаку само од стриите не ми е срам, некако со гордост си ги носам. Ама тоа желето :tmi:
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.044
  Допаѓања:
  159.409
  Пол:
  Женски
  37 за 10 месеци. После уште 6.
  И јас имам желе и кожа и сало и стрии колку прст дебели ама носам 38 панталона и ич не ми е гајле. не мора да сум згодна. не мора ни да изгледам совршено. Имам други приоритети неголи теретана трчање и сл.нека порасне дете после ќе му ја мислам. едино може корекција на гради да направам кога ќе завршам со раѓање и доење. :rofl:
   
  На eli25, kukla21, tambelina и 2 други им се допаѓа ова.
 8. NarCis@

  NarCis@ Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  6.094
  Допаѓања:
  97.424
  Пол:
  Женски
  За гради чекај ме, и јас доаѓам :!: :rofl:
   
 9. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.044
  Допаѓања:
  159.409
  Пол:
  Женски
  ја ќе те чекам ама ти ќе треба да ме почекаш каснам со второ :D
   
  На NarCis@ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.877
  Допаѓања:
  236.676
  @LiliBoz :o
  Јас неколку не можам да симнам, а не па толку.
  Браво.
  Јас немам мака да пазам и малку да качувам, ама не дај боже да треба да симнам. Цела година за 2-3 кила ќе се туфкам:D.
  За на плажа имам набавено целосен црн и дводелен црн костум.
  Да ме прикрие божем (facepalm).

  Пред прва бременост бев 34 конфекциски број. После трета 38:doh:.
   
  На kukla21 и LiliBoz им се допаѓа ова.
 11. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.044
  Допаѓања:
  159.409
  Пол:
  Женски
  не знам како си изгледала пред да родиш ама вака си многу секси :inlove:
   
  На tambelina, danichap, fana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. NarCis@

  NarCis@ Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  6.094
  Допаѓања:
  97.424
  Пол:
  Женски
  Ќе те чекам колку што треба. Ако евентуално се дигнат градиве сами, ќе морам да те откачам :rofl:

  @danichap јас 38 не сум била од пред 10год., а некогаш и 36. Сега 38 ми е целта. Море, да не одам погоре од 40 ми е целта :smoke:
   
  На tambelina и danichap им се допаѓа ова.
 13. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.044
  Допаѓања:
  159.409
  Пол:
  Женски
  не се надевај дека ќе се дигнат. :D
  Јас се зезам ако ги средам на што ќе личам. На реновирана соба у стара куќа. Само градите ок :D
   
  На tambelina, mamaJana и NarCis@ им се допаѓа ова.
 14. NarCis@

  NarCis@ Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  6.094
  Допаѓања:
  97.424
  Пол:
  Женски
  Урлам дома :rofl::rofl::rofl: Е ако де, соба, ама кој ти ја дава :rofl: Ќе си ја декорирам најубаво на свет :inlove:
  Едит: ќе се дигнат, ако почнам да одам стој/оди на раце.
   
  На danichap, tambelina и LiliBoz им се допаѓа ова.
 15. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.044
  Допаѓања:
  159.409
  Пол:
  Женски
  Кога ќе праша некој-за лично задовоЉство :rofl:
  оди на раце бе :rofl::rofl::rofl: ја глеаш низ маало по цигари трча на раце :rofl:
  абе ако се свртам така баш над очи ми паѓаат :rofl:
   
  На tambelina и NarCis@ им се допаѓа ова.
 16. NarCis@

  NarCis@ Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  6.094
  Допаѓања:
  97.424
  Пол:
  Женски
  По детето така трчам :rofl: Зошто? Да ги ојачам рацете :muscle:
   
  На LiliBoz и tambelina им се допаѓа ова.
 17. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.646
  Допаѓања:
  108.348
  Исто. 34че. Земав без проба. Сега дур не пробам, не можам да земам. Не се можам!
   
  На fana, eli25, danichap и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.071
  Допаѓања:
  90.944
  Првпат во живот бев со едноделен и поопуштена бев :( Претходно во мај бев со дводелен и не бев опуштена се ми сметаше....
  Ама со стомакот ме плаши.... закажав преглед во ремедика :sweat:

  @LiliBoz жено алал:handshake:

  Јас решена ќе одам во теретана. Не е дека сакам да сум згодна , едноставно ми смета :worried:

  @NarCis@ кај одеше на фитнес?
   
  Последна измена: 20 јули 2018
  На mimiiiii, Martka и kukla21 им се допаѓа ова.
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.332
  После пораѓај стомаков како гума ми беше млитав, како пача кожата :)
  Си се врати тоа у нормала.
  Сега јас друго што приметив е дека носам еден број поголеми чевли...:?:Ногата ми е зголемена заза цел еден број.
  Позитивната промена
  Имав крајно тешки менструации со по 3 кафетина пиење,преболни
  Од кога се породив ни Б од Болка:inlove:
  Тотална промена, имав слушано ама не ми се веруваше.али ете кај мене сите менструални болкишта ги снема после пород :)
  Да знаев, порано ќе родев:rofl:
  Шу сум трпела ја 27 години:rofl:
  Овај 16 де :)
   
  На Martka, Milaаа991 и A.27 им се допаѓа ова.