Променлива личност

Дискусија во 'Канта' започната од machorche, 10 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. machorche

    machorche Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ова е целата приказна од почеток : заедно бевме подолго време и сигурна бев дека ме сака многу. Ми ја докажуваше својата љубов на 101 начин. Јас бев лошата со тоа што правев работи кои го повредуваа , а јас воопшто не размислував за тоа. И покрај се што се случи и покрај секојдневните кавги секогаш завршуваше се со една прегратка и ветувања што беа празни ( од моја страна. ) Веќе кога ситуацијата беше неподнослива се разделивме ;( ..Бевме разделени неколку месеци но постојано бевме во контакт.Многу работи се сменија во тоа време.Сега сме повторно заедно . Тој е најпрекрасната личност што некогаш ја имам запознаено :) . Не го велам ова затоа што неизмерно го сакам , туку затоа што е чиста вистина. Имам само една замерка неговото однесување ! Тој е премногу променлива личност . На моменти е се океј се додека не се сети на старите работи и повторно да почнат кавгите..Ве молам за помош . Несакам да го изгубам ама и незнам како да ја пребродам оваа работа..
     
  2. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.465
    променлива личност !

    Значи тој нема расчистено со себе :!: а врската не да ви е добра да ви е најубава на свет ако лошите спомени ви влијаат на сегашноста батали таа работа .... Значи живее во минатото а не во сегашноста тој штом ти се вратил не знам што си му сторила требало да биде свесен дека завршува со тоа и оди напред нова страна нова шанса , а не да се мачи и себе и тебе :x . Дај Боже да успеете ама искрено во вакви околности не знам како :?: :x Пробај поразговарај нека ги остави лошите спомени кај што им е местото во МИНАТОТО со среќаа .
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.