1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Променлива личност

Дискусија во 'Канта' започната од machorche, 10 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. machorche

  machorche Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ова е целата приказна од почеток : заедно бевме подолго време и сигурна бев дека ме сака многу. Ми ја докажуваше својата љубов на 101 начин. Јас бев лошата со тоа што правев работи кои го повредуваа , а јас воопшто не размислував за тоа. И покрај се што се случи и покрај секојдневните кавги секогаш завршуваше се со една прегратка и ветувања што беа празни ( од моја страна. ) Веќе кога ситуацијата беше неподнослива се разделивме ;( ..Бевме разделени неколку месеци но постојано бевме во контакт.Многу работи се сменија во тоа време.Сега сме повторно заедно . Тој е најпрекрасната личност што некогаш ја имам запознаено :) . Не го велам ова затоа што неизмерно го сакам , туку затоа што е чиста вистина. Имам само една замерка неговото однесување ! Тој е премногу променлива личност . На моменти е се океј се додека не се сети на старите работи и повторно да почнат кавгите..Ве молам за помош . Несакам да го изгубам ама и незнам како да ја пребродам оваа работа..
   
 2. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.465
  променлива личност !

  Значи тој нема расчистено со себе :!: а врската не да ви е добра да ви е најубава на свет ако лошите спомени ви влијаат на сегашноста батали таа работа .... Значи живее во минатото а не во сегашноста тој штом ти се вратил не знам што си му сторила требало да биде свесен дека завршува со тоа и оди напред нова страна нова шанса , а не да се мачи и себе и тебе :x . Дај Боже да успеете ама искрено во вакви околности не знам како :?: :x Пробај поразговарај нека ги остави лошите спомени кај што им е местото во МИНАТОТО со среќаа .
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.