1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Променливи чувства

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од suGarBaby, 4 јули 2010.

 1. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Луѓеее , баш ме интересира дали вашите чувства се променливи или пак секогаш знаете точно што чувствувате и што посакувате? :)
   
 2. martina.d

  martina.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2
  Многу пати ми се случувале тие променливи чувства ... за тоа сакам ова да го купам не не она,ми се свига тој па потоа се изгубат тие чувства и.т.н
   
 3. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  па зависи кој дел од месецот, на почеток на месецот сум у пмс и сум обично депресивна тогаш и сама не знам со сакам, а после тоа сум си онаа вистинска јас што знае секогаш што сака и што не плаче на некоја најбанална работа :)
   
 4. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Aaх..
  да да.
  за многу работи..
  им завидувам на оние луѓе што имаат свој став да кажам.. значи секогаш уверени у се и секогаш сигурни што сакаат! :)

  Јас на пример иам проблем со чувствата коа станува збор за љубовта..
  Еден ден многу го сакам,после тоа а нешто не ми напраи по кејф одма мислам на најлошото и се чувствувам празно.. :(
   
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Многупати сум имала променливи чувства,ехеее..не се бројат.Денес едно,утре друго. :lol:
   
 6. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Добро е , не сум единствена. :lol:

  У принцип јас сум многу чувствителна за секоја ситница можам да се расплачам,многу работи што за некој луѓе не се воопшто битни јас ги гледам и тие некој работи многу ми значат ..
  Ии .. некоја мнг мала работа може да ме усреќи и обратно.
  затоа и чувствата многу често ми се менуваат ...
  Али исто така и многу често незнам што чувствувам и тоа е мислам дека најголемата казна што може да му се случи на еден човек. :D
  Буквално незнаеш што осеќаш,незнаеш што да праиш,незнаеш зашто неможеш да сфатиш што чувствуваш итн. :)
   
 7. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Јас сум си такво неодлучно створење.Кога одам да купувам гардероба некогаш ќе го купам и првото што ќе го видам а некогаш ќе се мислам ќе се туфкам.А за во љубовта знам што сакам но некогаш имам такви моменти на несигурност.Мислам дека колку толку понекогаш сите ги имаат.
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Вакво нешто ми се случува само во ПМС :lol:
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.244
  Некогаш навистина знам што сакам,но друг пат не.Во некој период како да се каам за одлука за која претходно сум била сигурна дека е правилна.Си велам ех да не направев така сега ќе беше подобро....Но навистина некогаш не знаеме што сакаме.Барем јас така мислам :D
   
 10. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Во последно време се ми е пореметено. Час се смејам, час сакам да се "отепам" од плачење.
   
 11. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Прашањево си го поставив себеси баш вчера. Не знам што ми се случуваше во последно време, можеби испитната сесија ми го помати умот, ама веќе не знам ни што чувствувам. На моменти си мислам дека се ми е совршено, потоа се нервирам за мали глупости, за на крајот да сфатам дека се ми е рамно до Америка и назад. Особено кога треба да добијам, се шекнувам! Решение? - Немам. Освен тоа да се напијам чај од нане и да легнам да поспијам па да си ги средам чувствата :D
   
 12. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114
  Променливи чувства? Колку сакаш! Променливо расположение-ненормално! ВО многу тежок период се наоѓам, од кој немам излез во скоро време. Ги гледам луѓето околу мене како напредуваат, а јас тапкам во место, и што е уште потрагично, во мене се изродија некои чувтсва кои не ми се својствени и кои никогаш ги немало претходно! Почнав да им завидувам на сите околу мене, да бидам страшно лута на животот, да се нервирам што ништо не ми оди од рака, не оди како што треба, а создавав услови да бидне. Почнав на дечко ми да му завидувам за многу работи! Ова не сум јас, не се препознавам, му се лутам, а тој е ни крив ни должен. Му се лутам зашто животот бил подарежлив кон него, се карам со него... Многу ми е тешко, а последниве месец ипол расположението ми се менува на секоја минута. Помош! ;(
   
 13. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Ахх..
  па добро секој човек си има такви моменти во животот..
  и мислам дека не постои човек кај кој секогаш чувствата му се средени и секогаш знаат точно што сакаат.. :)
  Животот е таков само и покрај сите тие работи што се случуваат секогаш и колку и да неможеме треба да ја гледаме светлата страна на животот т.е секогаш да размислуваме оптимистички. :D
  Јас сум таков човек,но не велам дека мене не ми дошло да се утепам од плачење и цела недела да лежам у кревет и да не се мрднам од таму!(секако сум имала мнг такви моменти но тоа не го правам пред другите,туку така потајно навечер ако ми е тешко ќе си се исплачам и после тоа утредента сум како НОВА со желба за живот,некако и посилна се осеќам си имам цел итн..
  Али чувствава буквално си играат со човекот ..Хах,никогаш неможеш да им наредиш на чувствата ВАКА ИЛИ ОНАКА ЌЕ БИДЕ!
  јас сум голем ИНАЕТ и многу пати и по цена да ми е тешко некое чувство нема да го искажам , ќе го зачувам во мене . .. па после јас си знам како ми е.. :D
  Али ... незнам дечки , едноставно у последно време на пола саат ми се менуваат чувствата и ИЧ не ми се свиѓа тоа...
  незнам дали е до мене,дали ми е таков периодот или однесувањето на луѓето кон мене ја предизвикуваат таа промена..
  НЕЗНАМ стварно!!
  Едноставно некогаш човек не треба да се замара со некој работи многу ,многу .. да остави се да си иде полека ..па што биде нека биде..
  Сум приметила дека тие луѓе многу поубаво си поминуваат у животот него оние што стално му ја мислат зашо сеа вака,зашо онакаа.. ;)
   
 14. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Ехее јас сум и ќе останам жива мистерија :D ..Човек не знае како да ми угоди,денес ја сакам белата боја утре црната,денес сум санта ледена утре жива ватра..А најчесто се прашувам Го сакам или само ми се допаѓа ? Едноставно неможам да разграничам меѓу тие две работи.Ете не знам што сакам а би сакала да знам,ама чекај бе јас уствари САКАМ СЕ ! :D ..Мислам дека полот е виновен за овој наш проблем,туф жени бре :lol:
   
 15. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Чувствата ми се променливи само кога сум во ПМС. Мразам кога некој има премногу променливо расположение.
   
 16. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Не секогаш често знам што сакам, некогаш и самата не знам што сакам.
  Најпроменливи чувства имам во ПМС , да не објаснувам какви се подразбира, ете де ми се плаче, де ми се смее, де викам, де молчам.
   
 17. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Променливи чувства..Ах преку глава ми е од истите. Многу пати знам да се расплачам заради нив. Но се поминува и знам точно што сакам и што ми треба. Тоа е само моментално :)
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Променливи чувства ми се јавуваат само кога сум несигурна во нешто. За среќа, поголем дел од времето сум прилично сигурна во работите, па не ми варира премногу интензитетот на чувствата.
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.587
  Допаѓања:
  31.662
  Пол:
  Женски
  Чувствата често ми се променливи. Ни самата не знам што сакам.
   
 20. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  8.646
  Охоо темава како за мене. :$
  Многу променливи чуства имам, некогаш мислам дека стварно не знам што сакам. Си се тешам со тоа дека женско сум, хормоните ми се такви, ПМС, а освен тоа и пубертетлија сум. :D
  Сакам нешто додека не го добијам, после следи период на рамнодушност и на крај одбивност према тоа што сум го сакала пред тоа. (секако не зборувам за личности и драги луѓе,иако не негирам целосно дека ми се случило да ми се свиѓа некој и после 2 дена откако ќе видам дека е заинтересиран да ми згасне желбата да му го привлечам вниманието).