1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Променливи чувства

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од suGarBaby, 4 јули 2010.

  1. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Луѓеее , баш ме интересира дали вашите чувства се променливи или пак секогаш знаете точно што чувствувате и што посакувате? :)
     
  2. martina.d

    martina.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    2
    Многу пати ми се случувале тие променливи чувства ... за тоа сакам ова да го купам не не она,ми се свига тој па потоа се изгубат тие чувства и.т.н
     
  3. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    па зависи кој дел од месецот, на почеток на месецот сум у пмс и сум обично депресивна тогаш и сама не знам со сакам, а после тоа сум си онаа вистинска јас што знае секогаш што сака и што не плаче на некоја најбанална работа :)
     
  4. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Aaх..
    да да.
    за многу работи..
    им завидувам на оние луѓе што имаат свој став да кажам.. значи секогаш уверени у се и секогаш сигурни што сакаат! :)

    Јас на пример иам проблем со чувствата коа станува збор за љубовта..
    Еден ден многу го сакам,после тоа а нешто не ми напраи по кејф одма мислам на најлошото и се чувствувам празно.. :(
     
  5. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Многупати сум имала променливи чувства,ехеее..не се бројат.Денес едно,утре друго. :lol:
     
  6. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Добро е , не сум единствена. :lol:

    У принцип јас сум многу чувствителна за секоја ситница можам да се расплачам,многу работи што за некој луѓе не се воопшто битни јас ги гледам и тие некој работи многу ми значат ..
    Ии .. некоја мнг мала работа може да ме усреќи и обратно.
    затоа и чувствата многу често ми се менуваат ...
    Али исто така и многу често незнам што чувствувам и тоа е мислам дека најголемата казна што може да му се случи на еден човек. :D
    Буквално незнаеш што осеќаш,незнаеш што да праиш,незнаеш зашто неможеш да сфатиш што чувствуваш итн. :)
     
  7. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Јас сум си такво неодлучно створење.Кога одам да купувам гардероба некогаш ќе го купам и првото што ќе го видам а некогаш ќе се мислам ќе се туфкам.А за во љубовта знам што сакам но некогаш имам такви моменти на несигурност.Мислам дека колку толку понекогаш сите ги имаат.
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Вакво нешто ми се случува само во ПМС :lol:
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Некогаш навистина знам што сакам,но друг пат не.Во некој период како да се каам за одлука за која претходно сум била сигурна дека е правилна.Си велам ех да не направев така сега ќе беше подобро....Но навистина некогаш не знаеме што сакаме.Барем јас така мислам :D
     
  10. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Во последно време се ми е пореметено. Час се смејам, час сакам да се "отепам" од плачење.
     
  11. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Прашањево си го поставив себеси баш вчера. Не знам што ми се случуваше во последно време, можеби испитната сесија ми го помати умот, ама веќе не знам ни што чувствувам. На моменти си мислам дека се ми е совршено, потоа се нервирам за мали глупости, за на крајот да сфатам дека се ми е рамно до Америка и назад. Особено кога треба да добијам, се шекнувам! Решение? - Немам. Освен тоа да се напијам чај од нане и да легнам да поспијам па да си ги средам чувствата :D
     
  12. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Променливи чувства? Колку сакаш! Променливо расположение-ненормално! ВО многу тежок период се наоѓам, од кој немам излез во скоро време. Ги гледам луѓето околу мене како напредуваат, а јас тапкам во место, и што е уште потрагично, во мене се изродија некои чувтсва кои не ми се својствени и кои никогаш ги немало претходно! Почнав да им завидувам на сите околу мене, да бидам страшно лута на животот, да се нервирам што ништо не ми оди од рака, не оди како што треба, а создавав услови да бидне. Почнав на дечко ми да му завидувам за многу работи! Ова не сум јас, не се препознавам, му се лутам, а тој е ни крив ни должен. Му се лутам зашто животот бил подарежлив кон него, се карам со него... Многу ми е тешко, а последниве месец ипол расположението ми се менува на секоја минута. Помош! ;(
     
  13. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Ахх..
    па добро секој човек си има такви моменти во животот..
    и мислам дека не постои човек кај кој секогаш чувствата му се средени и секогаш знаат точно што сакаат.. :)
    Животот е таков само и покрај сите тие работи што се случуваат секогаш и колку и да неможеме треба да ја гледаме светлата страна на животот т.е секогаш да размислуваме оптимистички. :D
    Јас сум таков човек,но не велам дека мене не ми дошло да се утепам од плачење и цела недела да лежам у кревет и да не се мрднам од таму!(секако сум имала мнг такви моменти но тоа не го правам пред другите,туку така потајно навечер ако ми е тешко ќе си се исплачам и после тоа утредента сум како НОВА со желба за живот,некако и посилна се осеќам си имам цел итн..
    Али чувствава буквално си играат со човекот ..Хах,никогаш неможеш да им наредиш на чувствата ВАКА ИЛИ ОНАКА ЌЕ БИДЕ!
    јас сум голем ИНАЕТ и многу пати и по цена да ми е тешко некое чувство нема да го искажам , ќе го зачувам во мене . .. па после јас си знам како ми е.. :D
    Али ... незнам дечки , едноставно у последно време на пола саат ми се менуваат чувствата и ИЧ не ми се свиѓа тоа...
    незнам дали е до мене,дали ми е таков периодот или однесувањето на луѓето кон мене ја предизвикуваат таа промена..
    НЕЗНАМ стварно!!
    Едноставно некогаш човек не треба да се замара со некој работи многу ,многу .. да остави се да си иде полека ..па што биде нека биде..
    Сум приметила дека тие луѓе многу поубаво си поминуваат у животот него оние што стално му ја мислат зашо сеа вака,зашо онакаа.. ;)
     
  14. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Ехее јас сум и ќе останам жива мистерија :D ..Човек не знае како да ми угоди,денес ја сакам белата боја утре црната,денес сум санта ледена утре жива ватра..А најчесто се прашувам Го сакам или само ми се допаѓа ? Едноставно неможам да разграничам меѓу тие две работи.Ете не знам што сакам а би сакала да знам,ама чекај бе јас уствари САКАМ СЕ ! :D ..Мислам дека полот е виновен за овој наш проблем,туф жени бре :lol:
     
  15. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Чувствата ми се променливи само кога сум во ПМС. Мразам кога некој има премногу променливо расположение.
     
  16. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Не секогаш често знам што сакам, некогаш и самата не знам што сакам.
    Најпроменливи чувства имам во ПМС , да не објаснувам какви се подразбира, ете де ми се плаче, де ми се смее, де викам, де молчам.
     
  17. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Променливи чувства..Ах преку глава ми е од истите. Многу пати знам да се расплачам заради нив. Но се поминува и знам точно што сакам и што ми треба. Тоа е само моментално :)
     
  18. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Променливи чувства ми се јавуваат само кога сум несигурна во нешто. За среќа, поголем дел од времето сум прилично сигурна во работите, па не ми варира премногу интензитетот на чувствата.
     
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.535
    Пол:
    Женски
    Чувствата често ми се променливи. Ни самата не знам што сакам.
     
  20. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Охоо темава како за мене. :$
    Многу променливи чуства имам, некогаш мислам дека стварно не знам што сакам. Си се тешам со тоа дека женско сум, хормоните ми се такви, ПМС, а освен тоа и пубертетлија сум. :D
    Сакам нешто додека не го добијам, после следи период на рамнодушност и на крај одбивност према тоа што сум го сакала пред тоа. (секако не зборувам за личности и драги луѓе,иако не негирам целосно дека ми се случило да ми се свиѓа некој и после 2 дена откако ќе видам дека е заинтересиран да ми згасне желбата да му го привлечам вниманието).