1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Промоција на книга

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од strawberry06, 28 август 2015.

 1. strawberry06

  strawberry06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  Ме интересира каде е најдобро да се направи промоција на една книга, дали е многу скапо и што се се подразбира под промоција?
   
 2. endlesslove

  endlesslove Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Под промоција се подразбира претставување на книгата,самиот автор ја претставува книгата пред читателите.На промоција книгата може да се купи,и најчесто промоцијата се прави во некое атеље,кафуле(ако си го издадеш) итн.
   
 3. strawberry06

  strawberry06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  Фала на одговорот. :)
   
 4. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.059
  Допаѓања:
  11.195
  Во градот каде живееш прашај си во Центарот за култура, да ти одредат термин за сала. Обично за без пари го даваат просторот во термин кој е слободен. Книгата можеш да ја продаваш или да ја делиш џабе на гостите, тоа од тебе зависи. Инаку имаш поезија или проза објавено?
   
 5. strawberry06

  strawberry06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  Книгата е роман и набргу ќе ја дадам на печатење.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.059
  Допаѓања:
  11.195
  Според ваше мислење како треба автор да се облече за промоција? Да биде свечено или елегантно ама скромно?Дали црната боја е добра комбинација со сиво на пример?
   
 7. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.823
  Пол:
  Машки
  За тие што знаете дека подготвував книга, да ви се пофалам дека книгата излезе во печат и во Четврток во Public Room (Јавна соба) имам промоција, во конференциската сала :). Влезот е слободен (се додека има место). Книгата се вика „Божјите отпечатоци“ и во неа се обработени 15 научни докази за постоењето на Бог. Еве го фејсбук евентот: https://www.facebook.com/events/417080892263593/
  После кратката промоција ќе има коктел частенка и ќе настапи сестричката Дина Јашари со неколку од своите хитчиња (Во тебе се гледам себе си, Последна минута итн)
  Bozjite_otpecatoci.png   
  Последна измена: 17 септември 2019
  На zuto, sjdgo и marija305 им се допаѓа ова.
 8. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.823
  Пол:
  Машки
  Еј, заборавив да ви спомнам дека ве спомнувам во посветата на мојата книга :hug:

  Posveta.jpg
   
  На zuto и sjdgo им се допаѓа ова.