1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Промоција на книга

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од strawberry06, 28 август 2015.

  1. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Ме интересира каде е најдобро да се направи промоција на една книга, дали е многу скапо и што се се подразбира под промоција?
     
  2. endlesslove

    endlesslove Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Под промоција се подразбира претставување на книгата,самиот автор ја претставува книгата пред читателите.На промоција книгата може да се купи,и најчесто промоцијата се прави во некое атеље,кафуле(ако си го издадеш) итн.
     
  3. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Фала на одговорот. :)
     
  4. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.089
    Допаѓања:
    11.251
    Во градот каде живееш прашај си во Центарот за култура, да ти одредат термин за сала. Обично за без пари го даваат просторот во термин кој е слободен. Книгата можеш да ја продаваш или да ја делиш џабе на гостите, тоа од тебе зависи. Инаку имаш поезија или проза објавено?
     
  5. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Книгата е роман и набргу ќе ја дадам на печатење.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.089
    Допаѓања:
    11.251
    Според ваше мислење како треба автор да се облече за промоција? Да биде свечено или елегантно ама скромно?Дали црната боја е добра комбинација со сиво на пример?
     
  7. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    За тие што знаете дека подготвував книга, да ви се пофалам дека книгата излезе во печат и во Четврток во Public Room (Јавна соба) имам промоција, во конференциската сала :). Влезот е слободен (се додека има место). Книгата се вика „Божјите отпечатоци“ и во неа се обработени 15 научни докази за постоењето на Бог. Еве го фејсбук евентот: https://www.facebook.com/events/417080892263593/
    После кратката промоција ќе има коктел частенка и ќе настапи сестричката Дина Јашари со неколку од своите хитчиња (Во тебе се гледам себе си, Последна минута итн)
    Bozjite_otpecatoci.png



     
    Последна измена: 17 септември 2019
    На zuto, sjdgo и marija305 им се допаѓа ова.
  8. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Еј, заборавив да ви спомнам дека ве спомнувам во посветата на мојата книга :hug:

    Posveta.jpg
     
    На zuto и sjdgo им се допаѓа ова.