1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проодување кај детето

Дискусија во 'Бебе' започната од del-fin, 21 февруари 2011.

  1. Mamule

    Mamule Активен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2022
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам ме утеши ❤️ .
     
    На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
  2. najjacha

    najjacha Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2018
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Женски
    Има ли некоја слаткара во Скопјево кај што можам да отидам и одма да купам 10 колачиња чекорчиња, без да правам нарачка претходно. Дезен каков било, и не мора нешто специјално цртано
     
  3. Daniiii...

    Daniiii... Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2020
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво 19 месеци има момата а не сака сама да оди бара само да се задржи, прави 4, 5 чекори и одма бара да се фати за нешто. Дали треба да ја носам на педијатар, дали имал некој вакво искуство? Ви благодарам
     
  4. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.309
    Допаѓања:
    38.030
    Пол:
    Женски
    И мојата е иста возраст, оди слободно сама ама нестабилна e, брза многу и мора некој да е зад неа. Ја однесовме на педијатар пред една недела, рече ќе се стабилизира, битно е да стои сама и станува сама, одот уште го нема извежбано, а и паѓањето. Надвор на отворено во трева ја носиме да вежба сама.
    Да не има паднато и да се има исплашено?
     
  5. Daniiii...

    Daniiii... Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2020
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Do koga treba da se dava vitamin d3 i omega?
     
  6. Anturium

    Anturium Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2020
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    5.655
    Пол:
    Женски
    Ми изгледа на психички застој. Оди по мебел? Кога се држи за нешто чекори повеќе или пак исто 4-5 чекора само? Никако не и давајте рака така само ќе одложите. Ако си чекори слободно по мебел ќе си се пушти кога ќе е спремна, ако не тогаш нема да е лошо еден преглед да направите
     
  7. Daniiii...

    Daniiii... Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2020
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Оди по мебел по столови по ѕид не се плаши, од вчера почна и да седнува дирекно на газе, се надевам за брзо ќе се пушти
     
  8. Daniiii...

    Daniiii... Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2020
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Знае и да се крени да се фати за нешто и да стани, ја оставам и викам ајде сама и стои не и е проблем и тргнува и од побрзо гледа да стигни да се фати на мене.
     
  9. Anturium

    Anturium Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2020
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    5.655
    Пол:
    Женски
    Тогаш мислам дека нема проблем. И мојот е 18 прооде пред 2 недели ама сеуште повеќе лази отколку што оди. Ист беше, стабилен скроз одеше по ѕид и мебел, стануваше сам си седнуваше на газе, стоеше во место ама никако не се пушташе. Еднаш мајка ми запна и со едно стапче вежби му правеше па после тоа почна и сам да се пушта повеќе. Можеш вака да пробаш со некоја омилена играчка, стапче или нешто да му покажеш само дека може да го дофати, па после сам ќе укапира. Ќе се пушти не се секирај сигурна сум дека нема никаков проблем

    Едит: извини сега забележав дека е женско, постот за машко ми е пишан
     
  10. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    9.020
    Допаѓања:
    18.152
    До година без исклучок,потоа се прави пауза и не се дава од јуни до октомври
     
  11. PoisonGirl

    PoisonGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    1.424
    Пол:
    Женски
    Какви други чевличиња за женско да земам за проодување освен кеги , скапи ми се бааги
     
  12. ArabellaStarfall

    ArabellaStarfall Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2024
    Пораки:
    597
    Допаѓања:
    2.962
    Пол:
    Женски
    Мој совет е повеќе боса да гази по дома. Или со нелизгачки чорапи. Но најдобро е боса да биде цело време. Така подобро ќе се научи да оди, отколку било кои чевли. Ние имавме кеги патичиња за надвор, не ги носеше којзнае колку, на прсти се брои, ги надрасна одма. Џабе 2500 денари за нешто што според мене може да се помине и со многу поефтино. Ние цело време Адидас носиме.
     
  13. Anturium

    Anturium Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2020
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    5.655
    Пол:
    Женски
    Било какви можеш со мек ѓон да се витка. Ние имаме најк преубаво оди во нив (за машко) сега и поголем број од истите друга боја му зедов
     
  14. 0ли

    0ли Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    11.584
    Допаѓања:
    35.451
    Пол:
    Женски
    Од спортски продавници модели што се за трчање се најдобри за проодување. Може да видиш и по аутлети за поевтино.
     
    На Fenix05 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Srcka28

    Srcka28 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    2.774
    Пол:
    Женски
    Мојата прооде на толку , предходно две недели почна по кревет да оди , за раче да ја држам и одеднаш се пушти , после тоа две недели пак не сакаше да се пушти , не се чуствуваше сигурна изгледа , и еве ја сега два месеци подоцна не застанува минатата недела ја носев на ортопед после проодување , се е ок .
     
  16. Венерче❤

    Венерче❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2021
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Здрави на сите. Моето синче вчера ги направи првите чекорчиња сам се пушти и тоа неколку пати. Сега сум збунета незнам дали проодел.Прво дете ми е оа незнам како иде тоа. Па да ми кажете ваши искуства☺️☺️
     
  17. Giiirl23

    Giiirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2021
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    272
    Пол:
    Женски
    Што мислите за овие за проодување, некоја има искуство? Гледам ептен маркетинг удираат.
     

    Прикачени фајлови:

  18. lipstickmadness

    lipstickmadness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2014
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    756
    Пол:
    Женски
    Јас ги имам купено за во градинка бидејќи бараат да носи нешто на ноџињата, океј се, баш се меки и се виткаат и мојот сега проодува и со нив може да се движи без да му сметаат. Дома си е бос.
     
    На Giiirl23 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. DoubleK

    DoubleK Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2020
    Пораки:
    474
    Допаѓања:
    1.000
    и јас да споделам и воедно да прашам- деојчето сега ќе полни 14 месеци и е пред време родена ( 33 г.н).
    Дури сега почна да се врти салта, да стои исправена на мебел,пробува да се исправи ако се држи,и ако ја држиш за рачиња патка и дури и трча.
    Кога може да се очекува проодување?Ми е мисла,ми е грижа и сум насекирана.Околината ме изеде начисто
     
  20. teddy85

    teddy85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2019
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    425
    Пол:
    Женски
    Ne ja slusaj okolinata.Za da bides mirna,idi na fizijatar ili fizioterapevt.Moze ke te nasoci za konkretni vezbi.I mojata e predvremeno rodena.Pisi mi ako sakas da ti spodelam iskustvo