Пропоции на тело?

Дискусија во 'Тело' започната од hrcace, 2 април 2012.

 1. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  158
  слушнав пред некој ден за ова ама незнам како се мерат пропорции каде поточно се става метрото за шиење за да се измери? вие колкави пропорции имате, колку е нормално? :^)
   
 2. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.933
  Идеални пропорции се 90-60-90. Инаку, мислам дека имаше ваква тема,а? Или се лажам...
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.176
  Пол:
  Женски
  За да се измери метрото се става околу колковите, половината и градите.Колку што знам, на тој начин може да си видиш колку се пропорциите.Инаку, моите пропорции се, колкови 90, половина 70, гради 85.А за нормално или идеално, мислам дека е како што кажа членката пред мене :)
   
  На cresa-jagoda, google и hrcace им се допаѓа ова.
 4. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  426
  Ако ова е за возрасен, за тинејџер како би било? м? :?:
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 5. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  мислам дека 90-60-90 беа идеални али по новите истражувања докажаа дека тоа е многу малку, незнам дали сум во право
  моите пропорции се 95-70-95 :D
   
 6. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  466
  Јас не можам точно да се измерам:rofl: Долу еднаш 90, еднаш 93 ми испаѓа во зависност дали кај карлицата или подолу мерам. (пред еден месец- два мислев дека сум 94/95 -.- ). Половината ми е 60, а горе сум 85 :) Отприлика
   
 7. si.exs

  si.exs Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2011
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  138
  па мислам дека метрото го поставуваш каде што ти се најшироки колковите пример,таа бројка шо е најголема таа е точната ..барем јас така мислам :)
  иначе и јас баш се мислев за ова пред некој ден. :D
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  570
  Моите пропорции се 85-75-99 :D
  Си ја имам позадината :lol: :lol:

  И јас колку што знам се мерат градите, половината (кај пупакот) и колковите каде што се најшироки :)
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  Море јас г‘зот си го мерам кај што ми е најиспапчен и си се радувам. Тоа е мојата пропорција, само неа си ја важам :rofl: :rofl: (мошне сериозна сум инаку..)
   
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 10. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.050
  Допаѓања:
  6.128
 11. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  За тинејџери нема конкретни пропорции бидејќи телото сеуште се развива. 90-60-90 е за девојќи кои ја надминале фазата на растење.
  А моите пропорции се 86-59-90. Само градиве уште ми растат. Уште 4 сантиметри, повеќе не барам. :angel:
   
 12. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  198
  А јас мислам дека се мери половината погоре, она баш струкот....или грешам? :^)
   
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.746
  Допаѓања:
  76.451
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  На сликата лево е прикажано како/ каде отприлика се поставува метрото (без делот за нозете нели). :lol:
  Инаку, кога сме веќе тука, јас сум 85-62-87.
  (за колковите не сум баш најсигурна иако знам дека тука некаде беа отприлика, баш ќе измерам ако го најдам метрото и ќе се поправам доколку сум згрешила). :angel:
   
 14. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  466
  ^ Епа тогаш, ако тука се мери 90 сум била доле :)

  Насловот, пропоРции, не пропоции, смешно изгледа.
   
 15. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  490
  На 156cm сум 85-68-85 :)
   
 16. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.025
  Висина 170.
  Пропорции:80-67-90...половинава ќе морам барем уште 3-4цм да си ја намалам,пред тоа ми беше 60 :)
   
 17. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Јас сум
  86-58-89/90
   
 18. lolita97

  lolita97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  37
  Јас сум висока 165 цм
  Пропорција 85-62-92
   
 19. female.3

  female.3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  36
  висина 172/3
  пропорции 90-70-90
   
 20. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  95- колкови
  62- половина
  80- гради

  168/9- висина
  54- тежина


  :wasntme:

  п.с. Не се чудете за големината на колковите, голем проблем ми е за пронаогање фармерки а истовремено и горда сум. I got it from my momma, and my bf adores it. :wasntme: