1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пропоции на тело?

Дискусија во 'Тело' започната од hrcace, 2 април 2012.

 1. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  160
  слушнав пред некој ден за ова ама незнам како се мерат пропорции каде поточно се става метрото за шиење за да се измери? вие колкави пропорции имате, колку е нормално? :^)
   
 2. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Идеални пропорции се 90-60-90. Инаку, мислам дека имаше ваква тема,а? Или се лажам...
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  За да се измери метрото се става околу колковите, половината и градите.Колку што знам, на тој начин може да си видиш колку се пропорциите.Инаку, моите пропорции се, колкови 90, половина 70, гради 85.А за нормално или идеално, мислам дека е како што кажа членката пред мене :)
   
  На cresa-jagoda, google и hrcace им се допаѓа ова.
 4. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Ако ова е за возрасен, за тинејџер како би било? м? :?:
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 5. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  мислам дека 90-60-90 беа идеални али по новите истражувања докажаа дека тоа е многу малку, незнам дали сум во право
  моите пропорции се 95-70-95 :D
   
 6. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  468
  Јас не можам точно да се измерам:rofl: Долу еднаш 90, еднаш 93 ми испаѓа во зависност дали кај карлицата или подолу мерам. (пред еден месец- два мислев дека сум 94/95 -.- ). Половината ми е 60, а горе сум 85 :) Отприлика
   
 7. si.exs

  si.exs Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2011
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  139
  па мислам дека метрото го поставуваш каде што ти се најшироки колковите пример,таа бројка шо е најголема таа е точната ..барем јас така мислам :)
  иначе и јас баш се мислев за ова пред некој ден. :D
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Моите пропорции се 85-75-99 :D
  Си ја имам позадината :lol: :lol:

  И јас колку што знам се мерат градите, половината (кај пупакот) и колковите каде што се најшироки :)
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  Море јас г‘зот си го мерам кај што ми е најиспапчен и си се радувам. Тоа е мојата пропорција, само неа си ја важам :rofl: :rofl: (мошне сериозна сум инаку..)
   
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 10. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.456
  Допаѓања:
  10.772
 11. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  За тинејџери нема конкретни пропорции бидејќи телото сеуште се развива. 90-60-90 е за девојќи кои ја надминале фазата на растење.
  А моите пропорции се 86-59-90. Само градиве уште ми растат. Уште 4 сантиметри, повеќе не барам. :angel:
   
 12. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  202
  А јас мислам дека се мери половината погоре, она баш струкот....или грешам? :^)
   
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.337
  Допаѓања:
  80.195
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  На сликата лево е прикажано како/ каде отприлика се поставува метрото (без делот за нозете нели). :lol:
  Инаку, кога сме веќе тука, јас сум 85-62-87.
  (за колковите не сум баш најсигурна иако знам дека тука некаде беа отприлика, баш ќе измерам ако го најдам метрото и ќе се поправам доколку сум згрешила). :angel:
   
 14. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  468
  ^ Епа тогаш, ако тука се мери 90 сум била доле :)

  Насловот, пропоРции, не пропоции, смешно изгледа.
   
 15. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  На 156cm сум 85-68-85 :)
   
 16. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Висина 170.
  Пропорции:80-67-90...половинава ќе морам барем уште 3-4цм да си ја намалам,пред тоа ми беше 60 :)
   
 17. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  Јас сум
  86-58-89/90
   
 18. lolita97

  lolita97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  37
  Јас сум висока 165 цм
  Пропорција 85-62-92
   
 19. female.3

  female.3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  37
  висина 172/3
  пропорции 90-70-90
   
 20. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  95- колкови
  62- половина
  80- гради

  168/9- висина
  54- тежина


  :wasntme:

  п.с. Не се чудете за големината на колковите, голем проблем ми е за пронаогање фармерки а истовремено и горда сум. I got it from my momma, and my bf adores it. :wasntme: